wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgisayardan Anlayanlar bu PC hakkında ne düşünüyorsunuz ?

13 Mesajlar 1.637 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wmaraci
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
İki bilgisayarda da işine yarayacak tek kısım İşlemcileri . Ekran kartını oyun oynamayı düşünüyorsan değiştirmen gerekecek , Ramler 8 gb olsada 1333 mhz olması düşük performans gösterecektir. Ortalama 5 gb ram gibi verim alacağınızı düşünün. Fiyat performans kıyaslaması yapacak olursanız gittigidiyorda ki bilgisayarı almanızı tavsiye edeceğim. Aradaki farkla daha fazla işinize yarayacak ekran kartı alabilirsiniz.

rootyetkiliadam rootyetkiliadam WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Staff, Jr. Sysadmin
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 407
  • Beğeniler 1 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Makineler standart ve günlük kullanım için ideal ancak oyun bilgisayarı olmaz.

Hepsiburada'daki makine FreeDOS ile geliyor, işletim sistemine para ödemezsiniz. Lisanslı yazılım takıntınız yoksa istediğiniz işletim sistemini daha sonra kendiniz kurarsınız ya da kurdurursunuz.

Gittigidiyor'daki makinada internal, Hepsiburada'daki makinada external ekran kartı var. Harici donanım her zaman daha avantajlıdır bana göre.

Ayrıca her iki makinedeki işlemciler ne zaman çıkmış, kaçıncı nesil bakmak lazım...

Kısacası, incelenecek detay çok fazla ama her iki makineyi de oyun bilgisayarı olacağını düşünerek almıyorsanız Hepsiburada'daki makineyi tercih edebilirsiniz.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Aynen öyle hocam günlük işlemlerinizi yapmak için ideal ama oyun için sizi üzebilir

wmaraci
wmaraci

26es222 26es222 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 11 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
350W Power
128 bit 2 GB Ekran Kartı veya 256 bit 1 GB Ekran Kartı
120 GB SSD Hard Disk
1600 Mhz 4 GB RAM

Bu özelliklerde birşey bul derim. Windows kurulu olmasın, kendin kur. gittigidiyordan 60 liraya lisans bulursun.

Wordpress, Seo, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Rakip Analizi

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Kendin topla amd a10 7850k işlmeci koy gta 5 bile açıyor ayrıca işlemci hızıda yeterli olacaktır.

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)

murattat adlı üyeden alıntı

İki bilgisayarda da işine yarayacak tek kısım İşlemcileri . Ekran kartını oyun oynamayı düşünüyorsan değiştirmen gerekecek , Ramler 8 gb olsada 1333 mhz olması düşük performans gösterecektir. Ortalama 5 gb ram gibi verim alacağınızı düşünün. Fiyat performans kıyaslaması yapacak olursanız gittigidiyorda ki bilgisayarı almanızı tavsiye edeceğim. Aradaki farkla daha fazla işinize yarayacak ekran kartı alabilirsiniz.

8gb ram 8gb'dır hızının düşük olması veri transfer hızının bir miktar yavas olmasına neden olucaktır.

Sistem için ayırıcağınız ücret bu kadar ise sahibinden üzerinden ikinci el bir sistem bakmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bir sistem önermek istiyorum: http://www.hepsiburada.com/dark-evo-g400-amd-godavari-a10-7870k-3-9ghz-8gb-1tb-120gb-ssd-masaustu-bilgisayar-dk-pc-g400-p-BD601964

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com

LazCoder53 LazCoder53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 621 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
ikiside bi halta yaramaz, işlemcileri eski nesil.

May the force be with us...

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)

cgrers adlı üyeden alıntı

8gb ram 8gb'dır hızının düşük olması veri transfer hızının bir miktar yavas olmasına neden olucaktır.

Sistem için ayırıcağınız ücret bu kadar ise sahibinden üzerinden ikinci el bir sistem bakmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bir sistem önermek istiyorum: http://www.hepsiburada.com/dark-evo-g400-amd-godavari-a10-7870k-3-9ghz-8gb-1tb-120gb-ssd-masaustu-bilgisayar-dk-pc-g400-p-BD601964

Pardon pardon mhz derken hangi veri transferinden bahsediyorsun ? Ram veri transferi hakkında beni aydınlatır mısın ? Geçici hafıza ve daha çok tarayıcılarda gezinirken kullanılan Ramleri veri transferi olarak nasıl algılayabiliyorsun ? 8 Gb ram tabi ki 8 GB dır. Oyunlar da ya da programlarda zorunlu olarak istenilirse 8gb ya da 6Gb gibi ancak o durumlarda kullanılır.Bunun dışında geçici depolamalar da bilgisayar ihtiyacı olduğu kadar Ramden beslenir ve ekran kartı zorlamalarında paylaşımlı kartlarda destek sağlar.
1333 mhz olması düşük performans ve ek güç birim sağlatır anakart üzerinden.

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)

murattat adlı üyeden alıntı

Pardon pardon mhz derken hangi veri transferinden bahsediyorsun ? Ram veri transferi hakkında beni aydınlatır mısın ? Geçici hafıza ve daha çok tarayıcılarda gezinirken kullanılan Ramleri veri transferi olarak nasıl algılayabiliyorsun ? 8 Gb ram tabi ki 8 GB dır. Oyunlar da ya da programlarda zorunlu olarak istenilirse 8gb ya da 6Gb gibi ancak o durumlarda kullanılır.Bunun dışında geçici depolamalar da bilgisayar ihtiyacı olduğu kadar Ramden beslenir ve ekran kartı zorlamalarında paylaşımlı kartlarda destek sağlar.
1333 mhz olması düşük performans ve ek güç birim sağlatır anakart üzerinden.

Ramler geçici bellek'tir. Mhz hızı yüksek ve CL hızı düşük bellekleri tercih etmeliyiz.

8gb ram 8gb'dır 5gb gibi çalışır ifadesi doğru değildir.

1333Mhz bellek ile 2000Mhz bellek arasında son kullanıcının hissedeceği kadar bir fark yoktur.

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al