wmaraci reklam

Konu silinebilir.

57 Mesajlar 10.572 Okunma
smmexpress

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar bazı arkadaşlarımız öyle konuşuyorlar ki zannedersiniz google zembille geldi oturdu sıralamanın başına. Onu bu sıralamaya getiren sensin benim. Amerikanın 1. Sitesi olabilir, ona bakılırsa Amerikanın 1. Bankası ilk krizde battı gitti. Yandex veya herhangi bir arama motorunun google düzeyinde kaliteli bir altyapısı olursa ( Alt yapıdan kastım sayfa düzeni ) ve birde Adsense ve Adwords benzeri webmasterlara yönelik reklam seçenekleri analystic benzeri inceleme araçları olursa, Google dan tekme yiyen ( Yemeyen çok azdır ) Tüm webmasterlar Yandex 'e yönelir. Yandex'in sunduğu reklamlar webmasterlar tarafından sitelere konulur, Siteden siteye, kulaktan kulağa yayılır.

Unutmayalım, Yandex Google kadar olamasada çok dişli rakip olacağından Google yönetim biçimini gözden geçirmek durumunda kalacaktır.

Facebook Reklam furyasında Google ya azımsanmayacak etkilerde bulundu. Fakat bu hep kendi sayfasında oldu. Webmasterlara yönelik bir uygulaması yok bildiğim kadarı ile.

Reklam; Şahı vezir veziri de rezil eder.

wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Google'a hayır diyorsunuzda herkes öyle mi yapıyor bakalım :) Twitter'da bir resim gördüm. Reklamlar işe yaramış evet. Fakat Yandex'e Google'da yazarak girenler bir hayli çok (maalesef).

Seckin FurkanTURAN

kişi bu mesajı beğendi.

Tezcan Tezcan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Dilbilimici SEO şeysi
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 71 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Bu noktada konuyu açan arkadaşımı destekliyorum. Şuanda Yandexi desteklememiz, googlenin Türk kullanıcılara ve site sahiplerine yaptığı ukala ve patavatsız durumu değiştirecektir.

Ülkemizde yandex ve googlenin rekabetinde kazanan taraf Türk webmasterler, site sahipleri olacaktır. Bu yüzden arkadaşıma katılıyorum ve stratejik olarak yandexe destek verilmesini destekliyorum.

Ayrıca yandex hakkında ki siz bunu mutlaka biliyorsunuzdur, Rusyada Googlenin hegomonyasını kırmış bir sitedir. Ruslar yani, googlenin ismini daha yeni yeni duyuyor.

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Google'a hayır diyorsunuzda herkes öyle mi yapıyor bakalım :) Twitter'da bir resim gördüm. Reklamlar işe yaramış evet. Fakat Yandex'e Google'da yazarak girenler bir hayli çok (maalesef).

Hocam Her şeyin bir ilginç yanı vardır mesela ben internet explorer i sadece mozillayı yada crome u indirmek için kullanıyorum ozman hala lider internet explorer mi ? gogle da inşallah explore gibi olcak.

wmaraci
wmaraci

Ziya10 Ziya10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 7 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Bende ana sayfamı yandex yaptım :) Sitelerimin arama kısımlarına da yandex özel arama koydum :) Ayrıca sitelerime yandex'ten gelen organik hit her geçen gün artıyor :D

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

Emre adlı üyeden alıntı

Google dediğimiz kadar YanDex deseydik şimdi Google diye yandex geçerdi başımıza :) İnsan artık korkuyor. Google gibi olduğunda yandex'de aynısını bize yaparsa? Şimdi yüzümüze gülüyor, sonra sırt çevirirse?

Öyle olacağı kesin.Ama yinede rekabet lazım.

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Google parayı basar Yandex'i alır. Sizde ne ettik diye düşünürsünüz. :)

Fakat temennim ve dileğim; Yandex'in Google'a güçlü bir rakip olabilmesidir...İki kuruluşa da menfaatleriniz doğrultusunda bakmıyorsanız, ikisini de koynunuza alsanız baştan kaybetmişsiniz demektir.

18 Mart iltifatını yapan Ruslar, daha dün atalarınızı kesip biçiyordu, yanıbaşlarında ki Çeçenleri doğradılar doğradılar... İçinde bulunduğunuz uluslararası webmaster aleminde olaya duygusal milliyetçilikle değil, menfaatleriniz doğrultusun da bakın, milliyetçi arkadaşlar.

Not: Buraya yazacaklarımı başka bir konuya yazmışım yanlışlıkla. Yaşlılık işte :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al