wmaraci reklam

Meta Keywords Kullanımı Gereksizdir

47 Mesajlar 8.421 Okunma
wmaraci reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)

ironsoft adlı üyeden alıntı

Lejyoner hocam sanırım emregurhan arkadaşımızın " Ayrıca anahtar kelime kullanımı Google tarafından ciddiye alınmıyor olabilir ama tek arama motoruda Google değil bu yüzden Yoast sadece google hedefli bir SEO Eklentisi olmadığı için anahtar kelimeleri hala kullandırtıyor ve kullandırtacaktır. " cevabını görmediniz.

Bende sizinkine benzer bir soru sordum.

Şimdi desem ki Yandex meta keyword etiketini dikkate almayıp buna göre sıralama sonuçlarında Google arama motorundan önce başladı desem. Kim inanır. (Ki olay böyle. Demek ki kelime anahtarlarını günlük kontrol eden pek kimse yokmuş. Hazır programlardan bahsetmiyorum. Manüel kontrol. Gözle kontrol. AYnı zamanda BİNG web master kaydımda yoktur. Yahoo ve bunun gibi arama motorlarında web master kaydımda yoktur.)

Lejyoner adlı üyeden alıntı

mesela 25 milyon fenerlinin 5 milyonu yandex kullanıyor bunu göz ardı edemeyiz.

Bir Fenerli olarak kullanmıyorum. Kullanmadığım gibi Yandex web master kaydı yapıp sitelerimi hiç eklememiş imdir.

Peki Yandex web master kaydı oluşturmadım diye beni sıralama aşağıda gösterir mi? Yada meta keywords kullanmıyorum diye sıralama almayacak mı?

Örnek 1 kelime anahtarı. (Resimli referanstır. Keywords ve Etiket kullanılmamıştır)
https://wmaraci.com/forum/tanitim-yazisi/tanitim-yazisi-satanlar-makale-satanlar-webmasterlar-tanitim-yazilari-nereden-alinmali-dusunmeyin-356242.html

netr0n adlı üyeden alıntı

Google anahtar kelimeleri dikkate almıyor değil çok fazla girilen anahtar kelimeleri ciddiye almaz. Burada faydalıdır veya faydasızdır gibi kişisel tartışmalara girmek istemiyorum ama doğru girilen anahtar kelimeler faydalıdır.

Bir ikincisi gereksizdir ifadesini de doğru bulmadığımı söyleyebilirim; Doğru kullanımın her zaman faydası vardır. Sonuç itibariyle bunlara bakan arama motorlarıdır doğru kullanım gördüğünde mutlaka + olarak görecektir.

Bu konu sayesinde fark ettiğim bir şeyde; meta keywords ve sayfa içi etiket kullanan kişilere kullanmayın demek ile eroinmana bunu kullanma demek eş değermiş :D

Bu arada son mesajım olsun konu çok uzadı. Olaylara bakış açısı farklı yönde konuyu uzatmaktan başka şeye yaramadı gibi :D

META KEYWORDS kullanmadan KELİME ANAHTARI nasıl kullanılmalı.

[*]Örnek1: namazlar.net/namaz-seccadesi-nasil-olmali
    [*]Örnek2: namazlar.net/namaz-takkeleri-modelleri
    [*]Örnek3: camiiler.com/istanbul-sehzade-camii

wmaraci
reklam

ozanakkaya ozanakkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 42 / 53
  • Ticaret 8, (%100)
Değerli bilgilerini bizlerle paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
netr0n sen bunları neye dayanarak söylüyorsun ben kaynakta belirteyim ki çok geride kalmışsın 2009-2010 dan beri kullanılmıyor bu meta
Şöyle bir video bırakayım Matt Cutts abimizden araştırırsan SEO'da yön verici bir google çalışanıdır.

Ayrıca google blogundan da bir yazı vereyim daha iyi anlamana yardımcı olayım sen kafana göre algoritma yaratamassın. https://webmasters.googleblog.com/2009/09/google-does-not-use-keywords-meta-tag.html

Burada tartışmayı kapatayım daha da anlamayan olursa gelsin özel anlatayım

FOY FOY Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Benim okuduğum kaynaklar olmamasının zarar olmadığını yazıyor. olmamasının. yazılmasının google botlarını yönlendirmede faydası vardır. Mause yi nerelere çok götürdüğümüzün bile istatistiğini tutan google için meta keywords da bir klavuzdur bence. yazark bişe kaybetmez webmaster bence.

wmaraci
wmaraci

ramazanpulllu ramazanpulllu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** P**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Google için önemli değil ama yandex bunu gerekli görüyor. https://yandex.com.tr/support/webmaster/controlling-robot/html.html?lang=tr

JestWeb JestWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 32 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Cok faydali ve güzel bir yazı olmus. Emeginize sağlık

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkürler güzel anlatmışsınız. 10 kere gereksizdir kelimesini okudum. Çok basite indirgemişsiniz kafama kazındı resmen :D Ancak bizimki Türk mantığı: her şeyi tam olsun da fazlası göz çıkarmaz.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al