wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Yüksek Kazanç Ve Vergi

21 Mesajlar 4.809 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

1mp0ss1bLe 1mp0ss1bLe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Beyler biliyorum artık bu konulardan bıktı herkes , *** olsun ytpara olsun bütün forumlarda çoğu yazıyı okudum fakat tam olarak bişey anlamadım şimdi ben bu işe ilk 2013 te başladım ve ilk kazancımı 2014 te aldım yaklaşık 250 tl idi daha sonra kanallarım kapandığı için soğudum ve bıraktım şimdi yeniden başladım yaklaşık 1 hafta içinde 1k nın üstüne çıktım ödemeyide bu ay alıcam ozamana kadar 4-5 k olur diye düşünüyorum şimdi ben bu kazancı nasıl vergilendirmeliyim bu civarda kazanan yada daha fazla kazanan arkadaşlar ne yapıyor ? Kazancını nasıl vergilendiriyor ? Yüzde kaçını vergi olarak veriyor ?

wmaraci
reklam

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Kardeşim vergi falan kesilmiyor hesap giriyorsun yatırılıyor kazancın ama illa ben ödeyeceğim dersen şahıs şirketi kurarsın mali müşavire gitsen halleder ancak 4 bin kazansan sigortası vs. yarısı gider kardeşim 1binliraya yakın şirket masrafları + birde kazandığından vergi ödeyecekmişsin yarısı gider heralde ancak birde biyerde okuduğuma göre senede 20 bin lira nın altına vergi memurları pek takılmıyormuş ancak düzenli biryerden hesabınıza para aktarılıyorsa vergi memurlarının dikkatini çebiliyormuş tabi sen ayda 4-5bin kazanacağım diyorsan mutlaka takılırsın memur beylere
1mp0ss1bLe

kişi bu mesajı beğendi.

TurkaWeb TurkaWeb Bilmediğim Birşey Söyle Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 3 / 48
  • Ticaret 7, (%100)
Yasal Olarak Vergilendirilmesi yapılamıyor. Ama reklam ücreti olarak bildirebilirsin. Ancak ödemek zorunda değilsin. Emin ol bende ticaret ile uğraşıyorum ancak bu konuda gerçekten haksız yere ödediğiniz birçok şey var. Ha evet vergimi ödeyeceğim ödüyorumda tabiki ama inan işin içine girince anlıyorsun. Bence sen hiç dallanma budaklanma paranın keyfini çıkar. Arada bir adsense hesabına bağlı bankaları değiştir sorun olmaz
1mp0ss1bLe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
şahıs şirketi kurmadan başka şekilde kazancımızı vergilendiremezmiyiz sonuçta bu işin garantisi yok bir ay var bir ay yok diyelim kanallarım kapandı ve ben bidahaki ay hiç kazanamadım şirketin masraflarını nasıl karşılayacağım yaff

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 3 / 48
  • Ticaret 7, (%100)
iyide kardeşim vergi mükellefi olmadan vergi ödeyemezsin. Mesela tarım ile uğraşanlarda mustashil olarak nitelendiriliyor. Makbuz kesiyor. Vergi neden ödemek istiyorsunki
1mp0ss1bLe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Akşam başımı yastığa koyduğumda rahat uyuyabilmek için , kendi banka hesabımda yok zaten babamın hesabına yatıyor para o yüzden korkuyorum birazda emeklisi gelen adamın başını birde vergi borcu ile ağrıtmak istemiyorum

• Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 3 / 48
  • Ticaret 7, (%100)
babanı alaka eden bir durum yokki bir kere zaten hesap adına değil. Sana gelir gözükmüyor. Ama şunu bilmelisin o paralar sıkıntı çıkarmaz. 1 milyon lira kazansan amenna dediğin doğru. Sözgelimi rakamı söyledim ama emin ol kafanı rahatça yastığa koyabilirsin.
1mp0ss1bLe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bu ne oluyor peki gerçekten bu konuda biraz bilgisizim bi bakın isterseniz http://www.gib.gov.tr/search/node/Google

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
İnternet veya değil, her türlü "gelir" durumunda bildirim zorunludur ve asıl vatandaşlık görevi olan kısım da devlete karşı yükümlülüğü "beyan esası"na göre yerine getirmektir.

Her türlü gelir beyan edilmeli ve "gelir vergisi" kapsamında değerlendirilmelidir. Aksi durumda suç işlersiniz.

• Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 3 / 48
  • Ticaret 7, (%100)
İnceledim ancak şunu anlamalısın. Sen eğer bir şirket isen bu nu fatura ettirip gider olarak kullanırsın. Şuan bunu isteseler muhasebeleştiririz doğrudur. Yani Bir şekilde gider olur. Ama senin açından bir sorun yok. Şöyle düşün yani sen web siteni sattın. Satış var karşı taraf için ise alış. Şimdi sorun daha çok büyüyor. Sen alan adı aldın hani faturan ? kim çalışıyor bunun için ? Vb. Birsürü şey daha var. Olayın başına gidersen çok iş var yani şuda var vergi müfettişleri bunu bilemez. Bu ülkede vergi ödemeyen resmi olarak bahsediyorum. Okadar insan varki sadece bazı şeylerden mahrum kalıyorlar. Kredi almak felan filan. Yani senin aldığın üç kuruş için vergi ödemeye kalksan attığın taş ürküttüğün kuşa gerçekten değmeyecek ve astar bezi geçecek.

Ek Olarak:

dtmuratcan adlı üyeden alıntı

İnternet veya değil, her türlü "gelir" durumunda bildirim zorunludur ve asıl vatandaşlık görevi olan kısım da devlete karşı yükümlülüğü "beyan esası"na göre yerine getirmektir.

Her türlü gelir beyan edilmeli ve "gelir vergisi" kapsamında değerlendirilmelidir. Aksi durumda suç işlersiniz.

Öylemi diyorsun ozaman makale alım satımı yapmışsın Faturanı Görebilirmiyim ? Ödediğin Vergiyi yada ?

Senin dediğin gibi olsaydı insanlar bunu yapardı.
Sıcak satış olayı olduğundan amenna bakkal market vs.
Ama sanal ortamda eğer vergi ödemek istiyorsanız bu sadece vergi mükellefi olmakla bitmiyor.
1mp0ss1bLe imsimsiz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al