freelance iş ilanları

Seagate 1 TB Harddiski Masadan Mermere Düşürdüm

26 Mesajlar 4.634 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba arkadaşlar,

Mutfak masasında laptopta takılı duruyordu. Küçük kardeşim geldi tabletten resmini gösteriyordu. Ne yaptıysa, nasıl yaptıysa saniyeler içinde harddisk mermere çakıldı. Halıya düşse bu kadar sıkıntı yapmazdım fakat mermer olunca insan sormadan edemiyor. Harddiski kontrol ettim, dışında herhangi bir zedelenme, çatlama mevcut değil. Şaşırdım açıkçası. Bilgisayar takıverdim. Otomatik ekrana geliyor ana dizini. Ana dizinde ki o ekranda dosyalarımın tamamı gelmedi. Dondu bilgisayar. Biraz bekledikten sonra kendine geldi. Test ettim içerisindeki dosyalar çalışıyor. Eksik bir şey yok. Cihazdan herhangi anormal bir seste gelmiyor. Bad sector denilen bir mevzuda olduğu için soruyorum, herhangi bir sıkıntı var mıdır benim göremediğim, nasıl test edebilirim sorun olmadığını, bilgi verebilecek arkadaş varsa çok makbule geçer. :)

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Sana bir adet http://www.hdtune.com/ bundan öneriyorum. İndir ve test et bakalım bad sector varmı veya hardiskin ne kadar canı kalmış. Geçmiş olsun bu arada.

• Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
cihaneken ,

Hocam 2 adet uyarı verdi. Laptopuda masadan düşürmüştüm onada test yapayım dedim. Hiç hata yok onda. Ama harddisk reismdeki gibi. :)

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Disk tam dolumu yedekleme şansın var mı? Bi Low level format atsan düzelir büyük ihtimal, böylede idare eder fakat zaman geçtikçe bu hataların değeri artar ve dosyalarının bozulma riski olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
cihaneken ,

Diskin 600 GB'ı dolu hocam. Yedekleme yapacak bir diskim yok şuan maalesef. OneDrive 1 TB alanım var fakat ona da 200 kB/s ile zaman yetmez. Bir kaç yorum okudum araştırdım resimdeki sonuç ile ilgili. Zamanla diskin çöp olacağını yazmışlar. Doğru mudur bu?

Ek Olarak:

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Sana bir adet http://www.hdtune.com/ bundan öneriyorum. İndir ve test et bakalım bad sector varmı veya hardiskin ne kadar canı kalmış. Geçmiş olsun bu arada.

Teşekkürler bende bir test edeyim bu arada. Konuyu açan arkadaşa da geçmiş olsun. Umarım diskte bişey yoktur.
TRCLOUD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Teşekkürler bende bir test edeyim bu arada. Konuyu açan arkadaşa da geçmiş olsun. Umarım diskte bişey yoktur.

Muhtemelen değişmem gerekecek. Daha 3 ay olmamıştı alalı.

cihaneken , hocam yeni hdd alana kadar kullanmasam dosyalar zarar görmez sanırım?
sedat5453

kişi bu mesajı beğendi.

aslanates aslanates deli olmak varmış.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad T** F**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 16 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Bence ömrü epeyce azaldı cihazınızın.

Yeni bir cihaza önemli dosyalarınızı aktarma şansınız varken aktarın derim. Benim Seagate cihazım hiç bir uyarı vermeden terketmişti beni. İçinde de epeyce önemli dosyalar vardı.

Eski olanı da önem derecesi düşük olan dosyalar için kullanırsınız.

Hiçbir şey istedigim yok senden felek, ama yine de ucuz olsun ekmek, ve pahalı olsun insan hayatı..

• Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
aslanates , hocam miadını doldurmuş bile. Son mesajımı yazdıktan sonra hard disk taktım tekrar. 1 dakika civarında cihazı görmedi bilgisayar. Sonrasında geldi. Fakat klasör geçişleri dosya açımları felaket derecede yavaştı. Yeni bir cihaz alana kadar elektronik cihaza takmayı düşünmüyorum. İçerisinde 600 GB çok önemli dosyalarım var. Sadece harddiskimde mevcut maalesef. Biraz da benim hatam var ki kılıf almayı sürekli erteledim.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
reload58 garantisi varsa değişim yaptırabilirsin büyük ihtimal. Aynı hatadan dolayı değişim yaptıranlar olmuş ama tabiki düşürdüğünü söylersen değşim yapmaya bilirler. Yedek alana kadar kullanma bencede, yedek aldık dan sonra low level format atarsın. düzelebilir belki.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al