wmaraci reklam
lidertakipci

Domain Adı Karar Verme

6 Mesajlar 680 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Winter Winter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
Önümüzdeki günlerde bir blog açmayı planlıyorum.Henüz wordpress konusunda acemi olduğum için,forumdan bu süreçte olabildiğince yardım almaya çalışacağım.Sizlere domain adı seçimi hakkında 2 konuda fikirlerinizi soracağım.Şimdiden fikirlerini belirtecek herkese teşekkür ediyorum.

İlk olarak konuya gelicek olursam,blog konusuna hala tam olarak karar verememiş olsam da,aklımdaki fikirlerden biri için bir domain düşündüm.Blog genel blog olmayacak ama alakalı-alakasız 4-5 kategori üzerine yoğunlaşıp,o konularda yazılar paylaşacağım.
1)İlk soru olarak,aklıma bir domain adı geldi.Şöyle söyleyim,konularla hiç alakası yok bu domain adının.Bu kafamı kurcalayan kısmı.Ama akılda kalıcı ve eğlenceli bir domain olabileceğini düşünüyorum başarılı olabilirsem.Genel bloglarda da çok alakasız isimler kullanılabiliyor sanırım aklımdaki blog çok genel olmasa da.Olabilir mi böyle bir isim sizce?
2)Ek olarak merak ettiğim,bu aklıma gelen ismin aylık 1000 aranması var ve 0.15 civarı tbm veriyor,ama dediğim gibi yazılar bu isimle hiç alakalı olmayacak.Bu ileride adsense alabilirsem tbmmi veya blogu kötü yönde etkiler mi?
3)Son olarak,bu ismi googleye yazınca bu kelimeye dair en az 10 sayfa,satış,inceleme,tanım vb. çıkıyor.Bunun da blog için kötü veya iyi bir etkisi olur mu?

İkinci konudaki sorum ise çok kısa.
Bir örnekle gideceğim,sizce blogistanbul.com tarzında bir alan adı daha güzel gözüküyor ve kalitelidir kullanıcılar,arama motorları vb. açısından yoksa istanbulblog.com tarzı bir alan adı mı? Burda merak ettiğim kısım,blog'un isimden önce mi sonra mı geleceği üzerine.Arama motorları açısından vb. farketmez derseniz,size hangisi güzel geliyor okunuş olarak onu belirtebilirseniz çok sevinirim.

wmaraci
reklam

creens creens Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arama motorları açısından İstanbul kelimesi çok aranan bir kelimedir İstanbulblog olursa daha iyi olur. Ayrıca paylaşımlarınızı rahatça yapabilirsiniz bir sorun teşkil etceğini sanmam çünkü blog diyorsunuz serbest paylaşım yapabilirsiniz gibime geliyor.

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Arama motorları açısından İstanbul kelimesi çok aranan bir kelimedir İstanbulblog olursa daha iyi olur. Ayrıca paylaşımlarınızı rahatça yapabilirsiniz bir sorun teşkil etceğini sanmam çünkü blog diyorsunuz serbest paylaşım yapabilirsiniz gibime geliyor.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.Orda da belirttiğim gibi İstanbul örnek bir kelimeydi.Ama anladığım kadarıyla siz blog... tipindense ....blog yazımını tercih ederdiniz.

"Ayrıca paylaşımlarınızı rahatça yapabilirsiniz bir sorun teşkil etceğini sanmam çünkü blog diyorsunuz serbest paylaşım yapabilirsiniz gibime geliyor."
Bu kısmı anlamadım hangi soru için yazdınız.Mesajımı tekrar okudum da nereye yönelik yazdığınızı anlayamadım,açıklayabilirseniz çok sevinirim.

YasinKiRAN YasinKiRAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & Wordpress
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 65 / 92
  • Ticaret 17, (%100)
Slm,

O konuda bende kararsızım elimde çok güzel proje var domainlerde kararsızım ama siz açıcaksanız kesin domaindede kararsızsanız
https://wmaraci.com/forum/domain-satisi/projelik-acil-satilik-domain-etkin-blog-projeler-aciklandi-358710.html
Yukardaki konuya göz atabilirsiniz

Ayrıca burdanda bakabilirsiniz konuyu bugün veya yarın güncelliycem yine sizin için simdide güncelleyebilirim ?
https://wmaraci.com/forum/alan-adi-bilgi-alisverisi/bosta-sadece-com-domainler-guncellendi-30-haziran-2016-a-357639.html

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ;)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Cevabınız için çok teşekkürler, ilginiz için de teşekkür ederim ama ben domain adını buldum işte sadece fazla karakteristik ve akılda kalıcı olduğunu düşündüğüm için ama googleda dediğim gibi ilk 10 sayfada da hakkında bilgiler bulunduğu için(her ne kadar blog ismiyle yazılarım alakalı olmayacak olsa da)için faydası mı daha çok olur zararı mı onu bilemedim de sizlere sormak istedim,bu konuda fikrinizi belirtebilirseniz çok sevinirim

batuhank batuhank Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 15 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
blogxxx tarzı biraz daha modern görünüyor hocam. Xxxblog ise klasik. Sitenize hangisi daha uygunsa onu seçin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al