wmaraci reklam
lidertakipci

Kişisel Bloglarda Adsense Kazandırır Mı?

24 Mesajlar 2.825 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Merhaba arkadaşlar; sizlere sorum şu ki kişisel bloglar için adsense almaya çalışmak mantıklı mı?

Kişisel bloglarda adsense üzerinden kayda değer gelir elde etmek mümkün?

Kişisel blogu olup da adsense kullanan ve kazanan var mı aranızda?

wmaraci
reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Benim yok ama gördüm yani günlük 1 2 k tekilin varsa neden kazandırmasın. Önemli olan husus reklamlara tıklanmalar, yani blogundaki konu ile alakalı reklam cıakr adam tıkalr sende kazanırsın.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Kazandırır neden kazandırmasın ? Ama kazandıracak kadar blogun geliştiğinde adsense gerek duymazsın büyük ihtimale :)
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
çok zor.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Açıkca anlatacak olursam;

1,5 sene önce adsense aldım kişisel sitem üzerinden. Her şeyi tamam pin'de geldi 20 tl ödeme eşiğini de geçtim. Aradan 1,5 sene geçtiği halde hesabımda 108 tl birikti. :)

Bir ara hitlerim fena değildi ama ilk olarak gelen ziyaretçiler rahatsız olmasın diye sadece sidebar'da adsense yayınlıyordum. Konu içinde üstünde yada altında falan yayınlamadım.

Şöyleki kişisel blog sitelerinin günlük trafiği en fazla 1-2k falan olur. O da içeriği hakikaten iyi ve yazarlığın kaliteli ise. Ama genelde kişisel blog sitelerinin günlük trafiği 150-200 ile 500-700 arası değişir. Ancak sitende çok ilgi gören birkaç konu paylaşırsan epey trafik çeker ama dediğim gibi kişisel sitelerden hit beklemeyeceksin.

Şöyleki seo firmaları ile anlaşırsan özgün bir site olduğu için tanıtım yazısı, link, banner alırsın adsense'den çok daha fazla kazanabilrisin.
burakisci BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

YasinKiRAN YasinKiRAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & Wordpress
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 65 / 92
  • Ticaret 17, (%100)
Slm,

Bloglardan aylık 3-5 milyar kazanan var hitin olduktan sonra b*ktan site olsun kazandırır ;)
Çok vakit ayırırım çok fazla ilgilenirim dersen tabikide kazandırır.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

OzFirat adlı üyeden alıntı

Benim yok ama gördüm yani günlük 1 2 k tekilin varsa neden kazandırmasın. Önemli olan husus reklamlara tıklanmalar, yani blogundaki konu ile alakalı reklam cıakr adam tıkalr sende kazanırsın.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler hepinize arkadaşlar... Zaten dediğiniz boyutta bir hit ile elbette her şekilde kazanılır ama hepimizin de bildiği üzere 1-2k gibi bir hit sayısına kişisel bloglarda ulaşmak ciddi anlamda zor. Bir de kişisel blog ziyaretçisinin reklam tıklama alışkanlığı pek yoktur bence...

mühendis adlı üyeden alıntı

Kazandırır neden kazandırmasın ? Ama kazandıracak kadar blogun geliştiğinde adsense gerek duymazsın büyük ihtimale :)

Ben de aynı şekilde düşünüyorum aslında. Zaten 300-500 hit yakalandığında adsense dışı özel reklamlar, link ve tanıtım satışları ile çok çok daha iyi gelirler elde edilebilir değil mi?

Katılıyorum...

YasinKİRAN adlı üyeden alıntı

Slm,

Bloglardan aylık 3-5 milyar kazanan var hitin olduktan sonra b*ktan site olsun kazandırır ;)
Çok vakit ayırırım çok fazla ilgilenirim dersen tabikide kazandırır.

Kişisel blogdan sadece adsense ile mi bahsettiğiniz gelir elde ediliyor? Blog denen olayda ilgi dediğiniz nedir acaba? Şahsen her gün de yazı yazılmaz bloga ya... Biraz özletmeli ziyaretçiyi... En azından haftada 2 yazı bence daha ideal olur gibi...

Eflaki adlı üyeden alıntı

Açıkca anlatacak olursam;

1,5 sene önce adsense aldım kişisel sitem üzerinden. Her şeyi tamam pin'de geldi 20 tl ödeme eşiğini de geçtim. Aradan 1,5 sene geçtiği halde hesabımda 108 tl birikti. :)

Bir ara hitlerim fena değildi ama ilk olarak gelen ziyaretçiler rahatsız olmasın diye sadece sidebar'da adsense yayınlıyordum. Konu içinde üstünde yada altında falan yayınlamadım.

Şöyleki kişisel blog sitelerinin günlük trafiği en fazla 1-2k falan olur. O da içeriği hakikaten iyi ve yazarlığın kaliteli ise. Ama genelde kişisel blog sitelerinin günlük trafiği 150-200 ile 500-700 arası değişir. Ancak sitende çok ilgi gören birkaç konu paylaşırsan epey trafik çeker ama dediğim gibi kişisel sitelerden hit beklemeyeceksin.

Şöyleki seo firmaları ile anlaşırsan özgün bir site olduğu için tanıtım yazısı, link, banner alırsın adsense'den çok daha fazla kazanabilrisin.

Soruya canlı bir örnek ile cevap vermişsiniz. Çok daha kalıcı oldu bu... Şahsen yaklaşık 2 ay önce açtığım bir kişisel blogum var... Özgünlük bakımından da yazı kalitesi bakımından da en üst düzeyde tutuyorum. Umuyorum ki ben de adsense dışı yollardan çok daha iyi kazançlar elde edebilecek pozisyonlara geleceğim.
Eflaki

kişi bu mesajı beğendi.

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
İnternet ortamında var olan bilgileri değiştirip/birleştirip yazarsan hiçbir zaman özgün olmaz, hit sağlayamaz ve gelir elde edemezsin. Blog demek kendi tecrübelerini yazmak demek. Eğer gerçekten belli bir alan dönük yazılar yazarsan ki bu senin ilgi alanın olmalı, işte o zaman günde 10k hiti yakalayabilirsin.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
foximus

Toplama çarpma bölme yazı stili benim tarzım değil hocam. Hayatın içinde yer alan şeyleri hedef alıyorum. Dediğiniz gibi tecrübeler diyebiliriz. Lakin belli bir kelime üzerine yoğunlaşmadan 10k hit elde edilemez ki kişisel blogdan...

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
BakalimBilelim http://www.isa-sari.com/ similarweb'e göre aylık 200k hiti var. Günde 6-7k yapıyor. Belli bir alana odaklanmamış, yani birbiriyle çok alakasız kategoriler var ancak yazılarını okursan gerçek anlamda blogger olmak böyle bir şey. Her gün yazı yazayım derdi yok, yazdım mı tam yazıyor. Olay bundan ibaret işte :) Daha sık yazsa 10k'yı çok rahat görür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al