wmaraci reklam
lidertakipci

Oyuncular İçin MSI mı Monster mı?

6 Mesajlar 7.153 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mstfaclk mstfaclk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 6, (%100)
Bu iki bilgisayar markası da fiyat/performans anlamında oyuncular tarafından tam not alıyor. Tabi ki normal oyuncu bilgisayarlarına göre kat kat pahalılar ama içlerindeki donanım bunu gerektiriyor. İçlerinde günlük kullanım bilgisayarlardaki ekran kartlarından 4 veya 5 kat daha iyi ekran kartlarına sahipler. Aynı şekilde diğer donanımlarda bu şekilde normal bilgisayarların çok çok üzerinde. Ama söz konusu en iyi 2 oyun bilgisayar markası olunca bunlar arasında karar vermek çoğu zaman zor olabiliyor.

MSI firmanın bilinen ismi aslında firmanın tam adının kısaltılmış halidir. Firmanın tam ismi Micro-Star International'dır. Ama oyuncular arasında genel olarak MSI adında biliniyor ve bu şekilde ün kazanmıştır. 1986 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlar sadece ana kart ve ekran kartı üretmekteydi. Şuan ise en çok oyuncu bilgisayarları ile biliniyor bunun yanında diğer bilgisayar ürünlerini de üretiyor. MSI firmasının oyuncular tarafından en iyi bilinen serisi Gaming serisidir. Şu an üretimde olan GE, GX, GP, GS ve GT ve GTD serileridir. MSI şuan için oyunculara sunduğu en pahalı bilgisayar MSI WT72 6QM-859TR adlı bilgisayardır. Fiyatı ise 21.000,00 TL'den başlamaktadır.

Monster bilgisayar konusuna gelirsek başta en önemli belirteceğimiz husus Türkiye çıkışlı bir firma olmasıdır. Kurucusu İlhan Yılmaz'dır ve 5 Eylül 2000 tarihinde kurulmuştur. Türkçe kelime anlamı Canavar manasına gelen Monster adından da anlaşılacağı gibi canavar gibi bilgisayarlar üretmektedir. Oyun bilgisayarlarına yeni bir soluk getirdiğini söyleyebiliriz. Monster aslında sadece oyun bilgisayarları üretmiyor. Oyun ve İş serisi olmak üzere 2 farklı bilgisayar üretiyorlar. Tabi bizi ilgilendiren kısmı ise oyun bilgisayarları. Bir MSI bilgisayar almaya kalkarsanız maalesef ödediğiniz paranın içinde markanın isim parası da yer alıyor. Çünkü bu tür büyük isim yapmış firmalar bunu kullanarak çok yüksek kar marjları ile fiyatları çok yüksek tutabiliyorlar. Ama Monster bilgisayarlar diğer büyük oyun bilgisayarı şirketlerine göre fiyatlarını gayet makul seviyede tutuyorlar.

Daha Detaylı ve Kaynak: MSI mı Monster mı?

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
bunu daha öncede yazmıştım elinizde dayanak olmadan msi vs monster karşılaştırma yapmışsınız ben size direk verilere dayanarak yapayım

Farkları:
msi/origin ekranları 4K kadar çıkıyor peki ya monster ? 1080 p
msi/origin ekranları 19 inç kadar çıkıyor peki ya monster 17
msi/origin işlemci ek hız aşırmasıda yapabiliyorsunuz buna 6920 de dahil monster ? zaten var olan standart hız aşırmalıyı kullanıyor
msi/origin ekran kartına hız aşırtması yapabiliyorsun monster hayır
msi/origin ile birlikte termal macun ilave edilebiliyor ekran kartına yada işlemciye peki ya monster hayır kendiniz yaparsanız anca
msi/origin pclerde işletim sistemi hazır gelir istersen sistemde seçmezsin para almaz fakat her monsterda hazır gelmiyor bazıları al kardeş freedos diyor, sistem seçtiğinde ek para dahiline giriyor msi ve originde sadece pro sistemlerde para alıyor
msi/origin pclerde hdd ve ssd fiyatları çok makul 50 tl den 5 bin tl kadar bir sürü seçeneğiniz var peki ya monster hayır 3 5 tane koymuşlar o kadar
msi/origin optik sürücüyü seçebiliyorsun sana 5 e çıkan seçenek sunuyor monster en fazla 2
msi/originde killer internet sistemi kullanıyor ki sonuçları muzzam zaten oyun için dizayn edilmiş sistemler istersen değiştirirsin fakat monsterda intel kullanıyor değiştirme yok
msi/originde ram mhz 3000 kadar çıkıyor peki ya monsterda 2600
msi/originde gtx 980 2 tane koyabilirsin fakat monsterda sadece 980mx2 olur
msi/originde super raid 4 gibi bir sistem barındırıyor bunu monsterda görmedim desteklediği falanda yazmıyor
msi/originde ekranlar true color,eye care gibi sistemlerle geliyor gözü koruyan fakat monsterda var mı ? yazmıyor yada yok
msi/originde ses sistemini 3D yada 7+1 çıkartan sistem dahi ekletebiliyorsun fakat monsterda 2+1
msi/origin gibi sistemlerde özel yazılımlar donanım parçaları daha uzun gitsin diye altın kaplamalar bile mevcut originde var mı malum
msi/originde fan sistemleri özel olarak dizay edilmiş ve özel turboları var 3 yada 4 adet fan dakikada 8 bin dönüyor
aynı işlemci aynı sistemi kullanmıyorlar sonuçta asus yaptığı laptoptaki aynı özellikler aynı durum bir msi yada monster eşit olmuyor neden ? çünkü firmalar kendileri üretiyor bu parçaları asus gtx 1080 3 fan takarken başka bir firma 5 fan takıyor bunun gibi donanımsal değişiklikler pc nin ısınmamasına hatta yapılan bir değişiklik performans artışına gidiyor yani arasındaki fark fazla 12 bin tl ye alacağın monster yurt dışına gittiğinde al aynı fiyata en iyisini alırsın msidan, tek yapacağın fişe dönüştürücü alıp klavyeyi değiştirmek olacaktır

• Üyelik 24.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 6, (%100)
darkthepro , Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz verileri inceledim gerçekten tam manasıyla donanımsal olarak farkı belirtmişsiniz. Ama dikkat ettiyseniz ben yazımda donanımsal bir fark karşılaştırması yapmadım sadece firmalar hakkında yüzeysel bilgi verdim ve en pahalı ürünlerini belirttim. Yinede tekrardan bilgi paylaşımınız için çok teşekkürler.

bsakizli bsakizli Bilgisayar Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 102 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
MSI ile Monster arasında fark yok aynı cihazlar. Monster'da sadece kendi markasını basıyor dostum bende var cihazlar hiç bir değişiklik yok yani işi asıl yapan MSI zaten monster'da MSI ana kartı var adamlar türkiye girerken kendi kasalarını veriyor cihaza o kadar. iki marka'yı kıyas tutmak uygun olmaz. Ama şöyle olabilir parçalar aynı olabilir monster sadece disk ve ram miktarını artıra bilir.

wmaraci
wmaraci

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

mstfaclk adlı üyeden alıntı

darkthepro , Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz verileri inceledim gerçekten tam manasıyla donanımsal olarak farkı belirtmişsiniz. Ama dikkat ettiyseniz ben yazımda donanımsal bir fark karşılaştırması yapmadım sadece firmalar hakkında yüzeysel bilgi verdim ve en pahalı ürünlerini belirttim. Yinede tekrardan bilgi paylaşımınız için çok teşekkürler.

fiyat olarak monsterda haklısınız güzel bir konu şimdi niye çünkü türkiye firması vergi indirimi var bide monster internet üzeri çalışıyor bu yüzden en az mağaza ve çalışan ile çalışıyor şimdi tutup 3 bin tl ye aynı performansta bilgisayar almak istersek monsterda daha iyi olur ama msi kadar daha performanslı ve kaliteli olmaz , yazınız güzel ama bence daha uzun detaylı yazsanız daha iyi olurdu çünkü fiyat/performans/tasarım bunlar önemli ben monster klavyesini beğenmiyorum çok basit ve parmaklara güzel bir hissiyat yaşatmıyor gibi ama mesela gtx 960m olan bir cihazı 3 bin tl alırken msida 5 bin tl gibi olabiliyor

• Üyelik 24.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 6, (%100)
darkthepro , tekrardan çok teşekkürler. Evet fiyat konusuna fazlasıyla değindim yazım da da dediğiniz gibi; keşke sizin yazdığınız donanımsal özelliklerden vs. de bahsetseydim. Belki 2. bir yazı belki bir güncelleme getirebilirim ilerleyen zamanlarda. Tekrardan yorumunuz için çok sağolun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al