wmaraci reklam
lidertakipci

Telif Hakkında

7 Mesajlar 724 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Merhaba arkadaşlar diyelimki ahmet diye bir kanal yada kuruluş var bende ahmet veli diye kurmak istiyorum bu engel mi. Şahane diyelim bende misal Şahane Hayat gibi telif le alakalı bir sıkıntı yaşarmıyım ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
reklam

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Bunun bir çok kriteri var. Marka özel mi? Mesela Google özel bir marka, hiç bir şekilde kullanamazsınız ama Şahane genel bir isim, örneğin Şahane Tekstil varken Şahane Otomotiv açabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla genel isimlerde markayı koruma altına almak istediğinizde sektörü belirtmeniz gerekiyor, Mesela Şahane genel bir isim olduğundan Şahane Tekstil gibi.. Marka tescilinde her sektör ve her ülke için ayrı ücret ödüyorsunuz. Mesela siz Şahane Tekstil'i Türkiye için ve Tekstil sektörü için korumaya alırsanız, Almanya'da Şahane Tekstil için de alınabilir başkası tarafından veya Türkiye'de Şahane Oyuncak alınabilir.
MurekkepHaber

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Hmm söyle soruyım o zman mesela OMG Tv var yurt dısıdnaa bir kuruluş diyelim bu şirket diyelim ben bunu türkiyede kendim patentini veya marka hakkını alabılırmıyım sonuc olarak OMG genel bir isim aman tanrım anlamında creed74 yada bu kelimenın sonuna bir sey ekleyıp acabilirmiyim OMG Dear misal bunlar anlamsız oldugunu biliyorum

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Sizin tabirinizle Yahoo da genel isim o zaman, buradaki ince detayı anlamanız için yazıyorum. Bunu anlamanın tek yolu, marka için başvuru yapıp değerlendirme sonucunu beklemeniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Genel ismi ben genel herkezin kulandıgı bir isim olarak degerlendirdim yanlış mı degerlendirdim yani şöyleki google ban bundan 25 yıl once bir sey ıfade etmiyordu google kuruldukdan sonra ifade etmeye başladı yada yahoo bana bir sey ifade etmyordu yahhoo diyince aklıma sitesi geliyor ama OMG diyince aklıma her hangi bir kurulu gelmedigi için bi kelime oldugu için (Şahane gibi) öyle düsündüm amayanlış mı düsündüm bilemedim. Aynen haklısın galiba başvurup görmek gerekecek creed74

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Markalaşma dedikleri işte bu aslında. Hem düşünün siz OMG yi kullansanız faydasından çok zararı olacağı kanısındayım, OMG kelmesinde belki bulunabilir olacaksınız ama arayanların görmek istedikleri OMG sizmisiniz? İkimiz de biliyoruz ki OMG yi kullanan kişi aslında OMG den nemalanmak derdinde, markalaşmak değil, google bunu bilmiyormu sizce..

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
creed74 evet o konudada haklısın bakalım biraz zaman geçsin marka bir isim üretmeye çalışmak en dogrusu.. teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al