freelance iş ilanları

Vds Serverler Güvenilirmi ?

6 Mesajlar 922 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

1mp0ss1bLe 1mp0ss1bLe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaşlar , youtubeye artık çok fazla video yüklediğim için internetimde 50 gb den sonra akkye girdiği için vds server kiralamayı düşünüyorum fakat vds serverlar güvenilirmidir upload yaparken youtube kanalımız falan çalınmasın ? Sizin önerdiğiniz kullandığınız firmalar varmı ?

wmaraci
reklam

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
hocam yasal olan ve belgeleri tam olan firmalar almaz alsa bile rahatlıkla yasal hakkınızı kullana bilirsiniz ama gidipte ne vergi levhası ve lisansı var gidip alırsanız adam demezmi ne vergisi var ne levhası sen niye alıyorsun diye hem performans hem güvenlilirlik acısınından
Radore
Yoncu (VDS Kullanmadım ama güvenilirdir.)
MuvHost
Fiberserver
Fibersunucu
alystr
natro
...... Gibi aklıma gelmeyen 5-10 tane daha firma var bunlar dışında almanızı önermem alsanız bile firmayı araştırmanızı öneririm.

Genellikle bahsettiginiz olaylar olmaz ve oldugunu görmedim (tabi gitipte boş bir firmadan alırsanız hakketiniz )

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeşim uploadlar akk ye takılmıyor diye biliyordum ama.Bende önceden upload downloa yaparken hesaplara bi sıkıntı gelmemişti ama vps ye sahte antivirüs programı bulaşmıştı bikeresinde.

AlpBilisim AlpBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 3 / 31
  • Ticaret 15, (%93)
genel olarak şüpheli dosyalar indirmeyip, arada bir virüs taraması yaparsanız problem olacağını düşünmüyorum.

bildiğim kadarıyla youtube sunucuları amerikada. isterseniz amerika lokasyon vds sağlayabiliriz. 250 garanti hat mevcuttur. https://www.atakservers.com/vdsca.php

wmaraci
wmaraci

1mp0ss1bLe 1mp0ss1bLe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hocam render için nasıl bir sunucu seçmeliyim cpu hızı ve rami ne kadar olmalı ?

rootyetkiliadam rootyetkiliadam WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Staff, Jr. Sysadmin
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 407
  • Beğeniler 1 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

1mp0ss1bLe adlı üyeden alıntı

hocam render için nasıl bir sunucu seçmeliyim cpu hızı ve rami ne kadar olmalı ?

1mp0ss1bLe ,

Merhaba,

Render için i5, i7 işlemcili makinalar ihtiyacınızı karşılayacaktır. RAM içinde 16 GB fazla fazla yeter.

Ancak, render için ekran kartı önemli diye biliyorum. Yanlış da biliyor olabilirim.

Eğer öyleyse RDP seviyesinde bağlantı yetersiz kalabilir ve KVM seviyesinde erişim ihtiyacınız doğabilir. Bu da ek ve özel bir servis, her hoster sunmaz.

Zaten server amacıyla kullanılacak sunucu serilerinde (Dell PowerEdge gibi) ekran kartı ve ses kartı external olarak bulunmaz, genel olarak ihtiyaç yoktur çünkü. Varsa internal bir kart vardır içinde o da render için yetersiz kalabilir.

Bu durumda yüksek PSU'lu ATX bir makinaya ihtiyacınız olabilir. Eğer durum böyle olursa da maaliyeti çok çok fazla olacaktır, bilginiz olsun...
1mp0ss1bLe

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al