lostyazilim

Java&Android blogu

3 Mesajlar 561 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

furkaplan furkaplan www.furkankaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IOS & Android Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, hali hazırda yazılım ve tasarımını kendi yaptığım blogum olan www.furkankaplan.net 'i yakın zamanda açtım.Amacım sıfırdan dersler anlatmak yerine, java&javaFX&android projelerimdeki ilerlemelerimi anlatan, ziyaretçilerin uygulama süreçlerini takip edecekleri bir blog olmasıydı.

Dün ise ingilizce bir domain aldım. Bunun üzerine 2 projede ilerlersem biri veya ikisine de gerekli ilgiliyi gösteremeyeceğimi düşündüğümden kararsız kaldım.

Eğer kendi adım soyadımla açtığım blogu devam ettirecek olursam Türkçe olacak fakat bu projede ilk aşamada tüm kodları paylaşmayacağım için ne kadar takip edilir bilemiyorum, haliyle bir proje aylar da sürebiliyor(Kodları proje bitiminde hayata geçirdikten sonra githubta yayınlayacağım)

Fakat diğer domaine gelecek olursak,o ingilizce ve makale okuyup yazacak kadar ingilizcem var. Adsense onaylı blogger bloguma yönlendirip orada sıfırdan java web, desktop teknolojileri ve android üzerine derslerin ve uygulama örneklerinin bulunduğu bir blog kurma düşüncesindeyim. Belki böylece ,yeteri kadar emek verdikten sonra, kendi üniversite harçılığımı daha rahat çıkarabilirim diye düşünüyorum.

Bu konuda önerisi yorumu düşüncesi olan varsa merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Bence kendi adınıza olan domain üzerinden kişisel bir blog yayını gerçekleştirin. Bu projeyi ise çoklu dil desteğiyle Türkçe ve İngilizce dillerinde yayına alın.

furkaplan furkaplan www.furkankaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IOS & Android Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler hocam benim de gönlüm kendi adım soyadımla olan bir blogla markalaşmakta aslında

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al