wmaraci reklam
lidertakipci

Aylarca Uğraşıyoruz. Sonuç ? Sitelerimizin Farkı Ne ?

29 Mesajlar 2.860 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TolgaKARAHAN TolgaKARAHAN Developer Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer & SEO Expert
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 10, (%80)
ruzigar İyi de Google copy paste içerik girilmiş siteleri spam olarak algılamıyor mu? Ben spinleyerek attığım halde google baba acımıyor indexlerimi kaldırıyor.

wmaraci
reklam

ardex ardex Düşünceler, Fikirler Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek adres bulma hizmeti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Para kazanma odaklı site kurmakta başlıyor her sey populer olmasını önemsemediğim projelerden çok para kazandım bu işte ekmek var dediğimde param ve emeğim boşa gitti en temizi ihtiyaca yonelik site açmak aranma hacmi günlük 90 bile olmayan kelimeler üzerine kurduğum blogum halen hatrı sayılır para bırakıyor bilmem anlatabildim mi aklımdakileri

maskosubesi.com / modokosubesi.com / istocsubesi.com

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
İşte bend eonu söylüyorum. Biz yapsak banlar diye :)

Recbook Creative 

ruzigar ruzigar Php İçerik Botları Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek kodcu
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 12, (%100)
KarahanBilisim bir içeriği google da arattırdıgınız zaman aynı ıcerıgın bır cok sıtede oldugunu gorebılırsınız. hangısı spam ıcerıktır bu durumda.

wmaraci
wmaraci

sevimliseytan sevimliseytan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 49 / 50
  • Ticaret 14, (%100)
Google'da ceza alan birisi olarak yazıyorum içerikleri öZgün eklediğim halde Google beni kopya şandı ve ceza aldım günde 1k hit alan sitem şimdi 150 kişi girince seviniyorum
Sıkıldım artık oysa tamamen kopya içerik hatta bir sitenin xml den çektiğim yazıları birebir aynı
Son 5 aydır yazı girilmemiş hiti 2k
Anlamadım gitti
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Şöyle ki 1k hit alan sitemden para kazanamadığım için domain değişikliği yaptım, google'da düşüş olacağını bile bile yaptım bunu ama bu kadarını beklemiyordum, 1 aydır kuruş vermiyor, görsel indexlerini silip yeniden alması da ayrı bir süreçmiş, 1 yıldır gece gündüz demeden uğraştığım sitemi yerlerde görmekten ayrıca canım sıkkın anlayacağınız, üzerine birde 1 ayda parayı kırmayı başarmış insanları görmek var. Ara sıra boşuna mı uğraşıyoruz sorusu geliyor aklıma ister istemez, forumda ki kaliteli makale yazarlarından birisi olduğumu düşünüyorum ki siteme 'erankucuk.com' girerek bunu hangi hakla söylediğimi görebilirsiniz zaten, fakat hiç bir şekilde harçılığımı çıkartmıyor, insan verdiği emeklere üzülmüyor değil, part time garsonluk yapsam şu işten kazandığımın çok net 5 katını kazanırdım. Bir tek bizim kafamız basmıyor sanırım para kazanmaya...

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
:( Valla en az senin kadar üzüldüm.

Recbook Creative 

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Kopyala yapıştır ile sizi geçiyorsa bir yerde hata yapıyorsunuzdur.Webmaster'lıkta başarının sabır ve düşünmede olduguna inanıyorum.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

takiplekazan adlı üyeden alıntı

Herkes internetten para kazanmak zorunda değil. Bu internet neden herkesin para kazanabileceği bir şeymiş gibi görünür onu anlayamadım. Oturduğun yerden kazan, evden kazan, ek gelir gibi konular yüzünden iş buralara geldi. :)

Bence bu konunun özeti diyebiliriz.

Kişisel görüşlerim ise şunlar:
Bence ülkemizde google ile dalga geçmeye çalışan, en basit işlerde bile hileye kaçan ve bir site açar açmaz hemen para kazanmaya çalışan(özellikle hiç anlamasa da anlıyomuş havasında site açıp kullanıcıyı internetten tiksindiren" kişilerin sayısı gerçekten çok fazla. Peki nasıl olmalı sistem?
-Öncelikle bu işi yapmak isteyenlerin internet konusunda güzel tecrübe yapmış olması ve en az 5-6 yıl bu iş için para ve emek dökmüş olması gerekli.
-Kendinin gerçekten iyi olduğu bir alan olmalı ki kopyala yapıştır/hırsızlık zihniyeti bitmeli.
-Bir site açınca hemen reklam almaya çalışarak hem google, hem diğer arama motorlarını ülkemizdeki içeriklere karşı soğutmamalı.
-Kullanıcılara önce içerik ve aradıklarını sunmalı, sonrasında reklamlarla boğmamalı ve hatta tarayıcı virüsleri, zorla yaptırılan işlemlerden uzak durulmalı.

Bunlar olmadığı sürece ülkemizdeki internet sitelerinin içerikleri hep rezil olarak kalacak. Son zamanlarda bakıyorum yabancı çeviriciler türüyor. Yakında yabancı içeriklerden çevrilen site sahipleri de avucunu yalayacak. Çünkü son surat hatta afedersiniz ama ahırın kapısını açık gören koyunlar gibi saldırıyorlar bakalım son zamanlarda.

Önce iş ve hizmet, sonrasında kazanç beklenmeli. Bu arada, bu saydığım olumsuzlukları gerçekleştiren henüz karakteri oturmamış insanlar yüzünden, büyük firmalar/şirketler, bu işi hakkıyla yapanları ezip geçiyor. Çünkü google artık bu tipler ile gerçekten hakkıyla yapanları ayrıt edemediği için para verene veya zengin olana bakmak(destek çıkmak) zorunda kalıyor.
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al