bende hazırlıkla birlikte 5 yıllık üniveriste bitiren biriyim ilk senemde maddi açıdan oldukça zorlandım çünkü ocağa kadar beklemek zorunda kaldık okuduğum şehir çok küçüktü burs bulmak için vakıflara derneklere başvurdum ailem maddi açıdan bana para gönderemiyordu okuldan boşta kalan vakitlerimde marketlerde tanıtım yaptım, toptan şekilde ürünler alıyor üzerine biraz fark koyarak satıyordum ay sonunda param çıkıyordu çok şükür :) sonunda burs çıkınca çalışmayı bırakmadım elime geçeni biriktirip bir laptop aldım ve internet üzerinden çalışarak çok şükür ihtiyaçlarımı karşılıyorum, ailemede yardımcı oluyorum

işin özü burs bulabildiğin her yere başvur kardeşim, kendi şehrindeki vakıflar olsun, kazandığın şehirdeki vakıflar olsun, online başvurular ve bölümünden dolayı sana burs veren yerlere git başvuru tarihleri de ağustos eylül gibi oluyor kaçırma:)

NOT: Devletten burs ve ya kredi aldığın takdirde vakıfların büyük bir kısmı sana burs vermeyecektir. Vakıf burslarını her sene yeniletmek için başvuruda bulunman gerekir.