Avukat veya Muhasebeci olan yada SİGORTA İşlerinden Anlayan Bakabilir mi ?

7 Mesajlar 877 Okunma
smmexpress

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba değerli dostlarim suanda calistigim yerde asgari ücret ile calisiyorum (1,362Lira)
Simdi benim bi kac sorum var
Resmi gazeteye göre bizim haftalık 45 SAAT calismamiz gerekiyor ancak pattonumuz bizi haftalik 60 SAAT Calistiryor hakkimizi istedigimizde bize verdigi cevap gunluk 2 saat oraya buraya kaytariyorsunuz esut davraniyoruz siz olsabiz gunde 2 saat kaytaran adami dukkaninizda calistirirmisiniz.
SGK 17 i aradigimdada hakkimi alabilecegim soyleniyor sizce ne yapmaliyim yada ne yapabilirim

wmaraci
reklam

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
kaytardığını ispat etsin, sen de patronuna hak ver.

• Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Kaytarma falan yok 3 tane patron var hangi birine laf yetistirecegimi bilmiyorum birini yendim derken diger ikisi giriyor lafa bende ona dedim zaten sahsen ben olsam beni 2 dakka da tutmam burada almis 6 tane suriyeli calistiriyor 1500 lira maaß veriyor yhaw nerde gorulmus suriyelinin bu kadar parayi aldigi bunada itiraz ediyor diyor ki senin sigorta masraflarin var ben cebimden cikan paraya bakarim diyorum ee yapma benim sigortamı banada ona gore maas ver bende cebime giren paraya bakarim diyorum verdigi cevap mecburiyetten yapiyorum eee dedim ozaman daha ne beni alakadar eden bi durum yok galiba dava acacagim ama emin olmak istiyorum baska yolu yordami varmi diye

hifa hifa Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 9, (%67)
resmi gazetede bulunan yönetmeliklerde iş saatiniz ne yazıyorsa ona göre hakkınızı arayabilirsiniz. ayrıca bu konularda yeterli bilginiz yoksa adliyeye giderek halkın sorularını yanıtlayan ve ücret talep etmeyen avukatlardan da konunun detaylarını öğrenebilirsiniz benim bildiğim kadarıyla yönetmeliklere uymayan iş yerleri maliye bakanlığı tarafından denetleniyor ve yanlış bir durum görüldüğünde iş yeri kapatılıyor

wmaraci
wmaraci

Vedat61 Vedat61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad V** T**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba hocam, işe ilk girdiğinizde hizmet sözleşmesi imzalarsınız. O sözleşmede ne yazıyorsa onu bilip kabul edip altına imzanızı atıyorsunuz. Yani kısacası burda belirleyici olan sözleşmedir resmi gazeteye bakmayın. Pm atın sorularınıza detaylı olarak yardımcı olabilirim. Allah kolaylık versin:)

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
sigortacılık mezunuyum :)

• Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)

hifa adlı üyeden alıntı

resmi gazetede bulunan yönetmeliklerde iş saatiniz ne yazıyorsa ona göre hakkınızı arayabilirsiniz. ayrıca bu konularda yeterli bilginiz yoksa adliyeye giderek halkın sorularını yanıtlayan ve ücret talep etmeyen avukatlardan da konunun detaylarını öğrenebilirsiniz benim bildiğim kadarıyla yönetmeliklere uymayan iş yerleri maliye bakanlığı tarafından denetleniyor ve yanlış bir durum görüldüğünde iş yeri kapatılıyor

Ilk firsatta adliyeye gidecegim tesekkur ederim bilgi icin

Ek Olarak:

4u24 adlı üyeden alıntı

sigortacılık mezunuyum :)

Bi oneriniz varmi hocam

Ek Olarak:

Vedat61 adlı üyeden alıntı

merhaba hocam, işe ilk girdiğinizde hizmet sözleşmesi imzalarsınız. O sözleşmede ne yazıyorsa onu bilip kabul edip altına imzanızı atıyorsunuz. Yani kısacası burda belirleyici olan sözleşmedir resmi gazeteye bakmayın. Pm atın sorularınıza detaylı olarak yardımcı olabilirim. Allah kolaylık versin:)

Pm attim tesekkur ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al