wmaraci reklam

Seo için ideal makale uzunluğu ne olmalı?

15 Mesajlar 1.763 Okunma
wmaraci reklam

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Yaklaşık 2 yıldır makale yazıyorum. İşinde ciddi olan kişilere en az 300 kelimelik makaleler hazırlıyorum. Fakat geçen gün 2 müşterim birbirinin zıttı şeyler söyledi ve kafam karıştı. Birisine göre içerik 300-500 kelime arası olmalı, üstünün seoya etkisi yok. Diğerine göre ise en az 1000 kelimelik makale yazarak ilerlersek çok hızlı yükseliriz, 300 kelimelik içerikten hayır gelmez.
Benim bildiğim Seo için en az 300 olmalı, ama yukarıda anlattığım şey benim de aklımı karıştırdı. Çünkü bunları söyleyen kişilerin her ikisi de kaliteli seo danışmanları. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar net yorumlar yapabilir mi?

I Love Yandex Money
wmaraci
reklam

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Bence yararlı bie konuyu 100 kelimeyle anlatsanda olur 1000 kelime ile sadece laf salatası yapmış olursun yani demem o ki her konuda farklı kelime sayısı olur bir konuda 2000 kelime yazsan azdır ama yeri gelir bir konuda yazarsın o konuda maksimum 200kelime yeterlidir. Diye düşünüyorum

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Hocam bence 1000 kelimelik 10 tane makale olacağına 100 adet 100 kelimelik makale olması bile daha yararlı.

Sadece özgün 100-200 kelimelik 10 adet makale ile , lol haber ve oyun haberleri kelimelerinde ilk sayfaya çıkartmışlığım var.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Az önce ilk sıralarda çıkan sitelere göz attım. Birkaç kelimeye baktım, eğer site hürriyet, milliyet gibi bir site değilse ve ilk sıralardaysa makalenin çok uzun yazıldığını fark ettim. Site kalitesiyle de ilgisi var galiba durumun, ama ne kadar etkili onu bilmiyorum işte

I Love Yandex Money
wmaraci
wmaraci

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
olayı sadece makaleye bağlamak yanlış sitenin sırasını belirleyen yüzlerce faktör var sitenin alan adından tutun yaşına site içi kodlama tekniklerinden kelime yoğunluğuna kadar. Olay çıkmak istediğiniz kelimeye siteyi odaklamakta. İster 300 kelimelik olsun ister 1000 botlar siteyi gezdiğinde siteyi hangi kelime yada kelimelerde algılayacak tüm mesele bu. Siteyi gezmesindeki amaçta bu unutmayın ki site içi seo %30 %40 oranında sitenin sıralamasını belirler. Site dışı seo esas noktayı koyar. Google önce sitenize bakar bu site nedir diye orada odaklandığınız kelimeler devreye girer site içi düzeninizde buna elverişliyse örneğin site tamamen hürriyet kelimesine odaklanmış durumda sonra bakar bu site ne kadar referans almış referans olan sitelerin kalitesi ve konuyla alakası ne. Makale olayına bu kadar takılmayın. Bu birbiri ile uyum içinde olması gereken yüzlerce noktadan sadece birisi. Makalenizde çıkmak istediğiniz kelimeye odaklanın yeter.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Seo yu falan boş verin neden millet bu kadar takıyor bunlara ? Sitene gelen ziyaretçi makalede kaç kelime olduğuna bakar mı ? Özgün yazı ve s. doğru fakat aynı konuyu 100 defa özgünleştirsen bile senden başka sitelerde aynı bilgiler yer alacaktır. Bir sitem var hiçbir seo ve s. çalışması yaptırmadım, sadece 1 özgün ve diğer sitelerde olmayan fakat çok aranan bir makale yazdım şimdi analytics ile bakıyorum 1 aydır günlük 200 hit alıyorum sadece o makaleden + hepsi google dan geliyor. İlgi çekici, başka yerde zor bulunan alanlara yönelin gerisini googleya bırakın. Benden söylemesi ister uygularsınız isterseniz de kelime sayısına devam.

İyi forumlar :)

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Hocam burada olay çok basit ilk olarak her makalenin uzunluğu konuya değişir şimdi makale ne kadar uzun olursa ziyaretçi o kadar fazla sitede kalır buda hemen çıkma oranını düşürerek ziyaretçinin sitede kalmasını sağlar ve daha hızlı index alırsınız daha çabuk yükselirsiniz anahtar kelimelerin yoğunluğu makale uzunluğuna göre düşer ve makaleniz daha organik yani SEO için yazılmamış gözükür ama uzun makalenin şöyle bir dezavantajı var insanlar çabuk sıkılır uzunluğunu görünce hemen çıkabilirler. olay bu 1000 kelimede çabuk yüksel 300 kelimede yavaş yüksel diye bir dünya yok

SeydaBozkurt SeydaBozkurt Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 6, (%100)
Minimum 1000 kelime.

Furkan Furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam 300 kelime seo için en iyisidir. 500 Kelimeden sonra okunabilirlik azalır ve google sevmez. Çünkü sıkıcı ve boğucu bir yazı olur. Ayrıca makale bir sanattır bunu 300 veya 200 kelime ile sınırlamamak lazım. Makale aldığım yazara ortalama para ödüyorum ve bazı bakaleler 200 bazıları ise 400 vea 500 e çıkıyor. Yani makelenin içeridiği ve okunabilirliği kelime adetinden daha önemlidir. İlla 300 olmalı diyerek makeleyi sıkıcı bir hal alana kadar uzatılmasına gerek yok.

Ortalama 300'dür max 500 öneririm. 500 'den sonra yararı var mı elbette ki var. Önemli anahtar kelimeleri kalın veya altı çizgili yazarsanız size yararı olur. Demek istediğimi anladınız sanırım

-

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
Herkes 1,000 kelimelik makaleyi okumazken botlar ne denli algılayacak kelimeleri, kısa dönemde işe yarayabilir ama uzun dönemde fayda sağlayabileceğini düşünmüyorum . Ama şöyle bir şeyde var makale özgün olsun faydalı olsun birde googlede bir aranma hacmi olsun kelime sayısı o kadar önemli değildir bence. Yine seo uzmanları daha iyi bilir bu benim kendi fikrimdir.

https://kadinveaile.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al