freelance iş ilanları

Askerlik Durumu Ne Olur

37 Mesajlar 11.738 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Alırlar askere... Ben askerliğimi Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı'nda yaptım, 40 kilo adamı komando yaptıklarına şahit oldum ama geri hizmet çoğu. Yani senide büyük bir ihtimal geri hizmette bir yere verirler.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
alırlar alırlar :D ama kıyafet bulmakta zorlanırsın falan
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

freex freex Selamın Aleyküm Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 69 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

murattat adlı üyeden alıntı

Büyük ihtimalle kilonuzdan dolayı çürük alırsınız diye düşünüyorum , allah yardımcınız olsun . Size nasip olmadı vatani Namus borcu olan kutsal Askerlik görevini yapmak. Umarım sağlığınıza kavuşursunuz

ben 183 boy kilo 48 bendemi çürük alırım
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.olimitsiz.com SATILIK 20 ÖZGÜN IÇERİK MEVCUT 1 kitap alana verilecek ( 1 AY OLDU) y

emre7 emre7 emreguney.info Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)
188'e 55 kilo çok kötüymüş be abi ben 176yım 55im iskelet diyorlar. Almazlar bence gitme zaten bu dönemde.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)
wmaraci
wmaraci

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
bana da almaz diyorlar ama burada yorum yapanların bazıları alırlar demiş ama askeri hastaneye gitmek lazım en doğrusu sanırım...

Çanakkale

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

halo9217 adlı üyeden alıntı

bana da almaz diyorlar ama burada yorum yapanların bazıları alırlar demiş ama askeri hastaneye gitmek lazım en doğrusu sanırım...

Profilde bayrak, altta "Çanakkale Geçilmez" ibaresi ve umarım bunlara rağmen niyetin yapmamak değildir ...

Biraz fazla yemek ye, az zorlarsan 1-2 ayda 10 kilo üstünü rahatça alırsın, sıkıntısız askerliğini yaparsın. Geri döndüğünde lanet ettiğin bir çok şey de olsa askerlik bu ülke kültürünün bir parçası, bana göre askerliğini yapmamış insan hep eksik kalır, ayrıca vatan borcudur, bu ülkede yaşamanın bedelidir, kendi elinde olan bir sebepten gitmemek milyonlarca insanın hakkını yemektir. Ayrıca askerlik insana bir çok katkı sağlar, sorumluluk duygusu gelişir, elin silah tutar, bir çok konuda kabuğunu kırmış olursun.

Senin elinde yani, kilo alıp vermek o kadar da zor şeyler değil, üstelik almak daha basit, 1-2 ayda 10 kiloyu ne zaman istesen alırsın. Hiç olmadı herhangi bir hastaneye şimdiden gidip meramını anlatsan, kilo alman için seve seve herkes elinden geleni yapar destek olur.

Ek Olarak:

emre7 adlı üyeden alıntı

188'e 55 kilo çok kötüymüş be abi ben 176yım 55im iskelet diyorlar.

TCK 318
1- Halkı, askerlik hizmetinden soğutacak etkinlikte teşvik veya telkinde bulunanlara veya propaganda yapanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.
2- Fiil, basın ve yayın yolu ile işlenirse ceza yarısı oranında artırılır.

Bence son cümleni sil :) ben alıntıdan sildim

Ek Olarak:

Newjack adlı üyeden alıntı

Alırlar askere... Ben askerliğimi Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı'nda yaptım, 40 kilo adamı komando yaptıklarına şahit oldum ama geri hizmet çoğu. Yani senide büyük bir ihtimal geri hizmette bir yere verirler.

Ben de 175 52-53 kilo gitmiştim 2 ay acemi birliği sonunda 67 kilo civarına çıkmıştım, askerlik bedeni dengeye sokuyor. Dediğin gibi 190-195 50 kilo civarı Konyalı bir arkadaş da vardı yani alıyorlar ve kilo sınırlarında gezenlere çok kötü muamele yapıyorlardı. Iğdırlı azeri bir arkadaş vardı dev gibi bir şey :) çocuğu acemi birliği boyunca süründürdüler kilo versin diye, millet otururken bile buna eğitim sahasında tur attırıyorlardı :) bu kilosu düşük arkadaş da askerlik delisi bi üste denk gelirse her öğün 3-4 tabldot yemek zorunda kalabilir, hindi ıspanak kaşıklamaktansa sivilde kilo almak daha iyi :)

Hindi derken öyle yakışıklı bir görüntü hayal etmeyin, manzara tam olarak şu :

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Neleri kimleri alıyorlar seni mi almayacaklar. Kuş öldürüp çiğ yiyen, tk astsubay odasına kapıyı çalmadan kafasına göre ben sincap yiyom komutanım diyen, deliyim deyip 3 ay'in 2 ay'ini firarda geçiren adamların askerliği bitti senin ki de biter. Acemi birliğinde yemek ayrımı yaparsan aç kalırsın. O dediğin hastaliklarin aklına bile gelmez. En fazla benim gittiğim gibi sürgüne gidersen yemekler dandik çıkabilir o da reflunu arttırabilir. Verir revir bi tane sakız cignersin gari
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
LikeSend ve Valkyrie arkadaşlarım; isimle nickle hiç bir konunun alakası yok ayrıca herkes vatanını bayrağını seviyor benimde bundan hiç bir şüphem yok konunun siyasi ya da başka mercilerle karıştırmamak lazım yemek konusuna gelince ben evde diyet yemeklerini yemekten zorlanıyorum şuan da arkadaşım kilo fazlalığından alınmadı arkadaşımın gidip gitmemesinden ben sorumlu değilim ben sadece askeri hastanede muayne olup sonucumu öğrenmek istiyorum kafamda takıntı olmasın diye..

Çanakkale

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Benim verdiğim cevaba istinaden verdiğin cevaba bakarak yanlış var sayıyorum. Böyle bir cevap verilmezdi dediklerime �� savunma yapmamıza gerek yok zan altında bırakmıyorum sizi veya kactiginizi söylemiyorum başkasının yazdıklarıyla karıştırdiniz sanırım. Muayeneyi askeriye değil sağlık ocağı yapacak bilginiz olsun.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
arkadaş askere gitmek mi istiyor? gitmemek mi? anlamadım :)
bu arada gitmek istersen alırlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al