wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz kaliteli backlink kaynakları neler?

13 Mesajlar 2.686 Okunma
wmaraci reklam

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Daha önce hiç backlink almadım sitelerime, daha doğrusu bilmiyordum nasıl yapıldığını. Şimdi birkaç tane backlink almak istiyorum sıralamalarım yükselsin diye.

Var mı bildiğiniz kaliteli backlink alabileceğim ücretsiz yerler?

wmaraci
reklam

mkahraman mkahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 177 / 90
  • Ticaret 3, (%100)
Forum sitelerinin site tanıtım bölümleri, blogların yorum bölümleri.

serdar38 serdar38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1790
  • Beğeniler 481 / 391
  • Ticaret 36, (%100)
Mesala imzamdaki Dizin
Sitenizi Alexa tr6 bindeki dizinimize ekleyerek ücretsiz backlink sahibi olabilirsiniz.
Ayrıca birde dizinimizin ücretsiz tanıtım yazısı forumuna tanıtım yazılarınızı anahtar kelimelere link vererek paylaşabilirsiniz.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

mkahraman adlı üyeden alıntı

seohocasi.com'dan alıntı:

Yorum yapılan sayfalara daha önce gelen yorumlarda, eklenen alakasız linklerin kalitesi ve o sayfalardaki link çıkışlarının binlerce olması backlinkin kalitesini minimuma indirmektedir.
Blog backlinkin en önemli zararı da, blog yorum yapılan çoğu sitede bileşen olarak son yorumlar özelliğinin kullanılmasıdır. Son yorumlar kısmında yorum yapan siteye link verildiği için, bir anda o sitenin tüm sayfalarından backlink sağlanmaktadır daha sonra üzerine yeni 5 yorum geldiğinde bu sağlanan backlink geri kaybolmaktadır. Bu sebeple, binlerce backlinkten oluşan büyük dalgalanmalar meydana gelmektedir. Bu durum Google gözünde sitenin tutarsız bir yol izlemesi sebebiyle güven kaybetmesine neden olur.

serdar38 adlı üyeden alıntı

Mesala imzamdaki Dizin
Sitenizi Alexa tr6 bindeki dizinimize ekleyerek ücretsiz backlink sahibi olabilirsiniz.
Ayrıca birde dizinimizin ücretsiz tanıtım yazısı forumuna tanıtım yazılarınızı anahtar kelimelere link vererek paylaşabilirsiniz.

Dizin sitelerinin zararlı olduğunu duydum, semrush'ta baktığımda da dizin sitelerinden alınan linklerin toxic yani zararlı link olduğunu tespit ettim. Doğru mudur hocam yoksa dizin siteleri farklılık gösteriyor mu kalite olarak.

wmaraci
wmaraci

ekomer ekomer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 69 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Söz konusu dizin sitesi yeni açılmış, adı duyulmamış bir siteyse "toxic" backlinkin önde gideni. Ama DMOZ gibi sağlam ve arama motorlarınca desteklenen dizinlerden bahsediyorsak iş değişir.

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)
Artık yorum backlinkler eskisi kadar etkili olmuyor. Dizinler bile eski etkinliğinde değil. Bir siteden çıkan linklerin sayısı backlink kalitesini etkileyen en büyük etken oluyor. Kaliteyi bu şekilde ölçebilirsiniz.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

mkahraman adlı üyeden alıntı

Mesala imzamdaki Dizin

KAS adlı üyeden alıntı

Artık yorum backlinkler eskisi kadar etkili olmuyor. Dizinler bile eski etkinliğinde değil. Bir siteden çıkan linklerin sayısı backlink kalitesini etkileyen en büyük etken oluyor. Kaliteyi bu şekilde ölçebilirsiniz.

Araştırıyorum ama hep karşıma dizin siteleri, forum tanıtımları ve yorum backlinkler çıkıyor. Az önce Wikipedia backlink almayı öğrendim ama bana fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Varsa bildiğiniz yerler konunun başına ekleyeyim herkes faydalansın.

serdar38 serdar38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1790
  • Beğeniler 481 / 391
  • Ticaret 36, (%100)

ekomer adlı üyeden alıntı

Söz konusu dizin sitesi yeni açılmış, adı duyulmamış bir siteyse "toxic" backlinkin önde gideni. Ama DMOZ gibi sağlam ve arama motorlarınca desteklenen dizinlerden bahsediyorsak iş değişir.

Dizin siteleri ücretsiz backlink sağlar
Dizinin kalitelisi tabiki iyidir bi Dmoz değiliz ama 1025 kayıtlı site de pekde kaltesiz olduğumuzu göstermez.
Nedense üstüme alındım : )
KAS

kişi bu mesajı beğendi.

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

Araştırıyorum ama hep karşıma dizin siteleri, forum tanıtımları ve yorum backlinkler çıkıyor. Az önce Wikipedia backlink almayı öğrendim ama bana fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Varsa bildiğiniz yerler konunun başına ekleyeyim herkes faydalansın.

Google, son güncellemeleri ile link çöplüğüne dönmüş sitelerden alınan linklere değer vermediğini açıkladı. Çok nadir istisnaları var o kadar mesela DMOZ

Ama yine de güvendiğiniz sitelerden, belli bir kitlesi olan bloglardan tanıtım yazısı almanız çok daha uygundur.

Ücretsiz derseniz ücretsiz backlink kazanmak zor hakikaten.

Dizinin kalitelisi tabiki iyidir bi Dmoz değiliz ama 1025 kayıtlı site de pekde kaltesiz olduğumuzu göstermez.

Siteniz bence de çok kötü değil ama işte dizin siteleri önemini git gide yitiriyor sadece büyük ana dizinler önem kazanıyor.

ekomer ekomer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 69 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Yok hocam sizi kastetmeye çalışmamıştım. Arkadaşın bahsettiği "toxic" backlinklerin kaynağı olan sitelerden bahsetmeye çalışmıştım. Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al