lostyazilim

Sıfırdan Açılan Haber Sitesi Nasıl Geliştirilir ?

10 Mesajlar 1.262 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
Herkese selam. İlgim olduğu için hem yerel kitleye hem de ulusal halka hizmet veren haber sitesi açtım. Ancak site yeni olduğu için doğal olarak sıralamalarda arkada kalıyor. Sizce yeni açılan bir haber sitesi nasıl yükseltilebilir ?

wmaraci
reklam

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
valla bende sürekli yeniliyorum ama çok geçmeden zaten yükseliyor sürekli yazıları atıp insanları yaydığımdan sitem şimdi yeni açmasina rağmen daha 9 gün oldu alexa 3 milyonlarda
MehmetOYAMAK

kişi bu mesajı beğendi.

Gazianteptutku.com

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)
Google News kayıdı şart diye düşünüyorum.

• Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)

mceber adlı üyeden alıntı

valla bende sürekli yeniliyorum ama çok geçmeden zaten yükseliyor sürekli yazıları atıp insanları yaydığımdan sitem şimdi yeni açmasina rağmen daha 9 gün oldu alexa 3 milyonlarda

Kesinlikle haklısınız ben de güncel tutmak adına günde 20 civarı yazı girişi planlıyorum. Ancak insanlara nasıl yayıyorsunuz bu konuda deneyimlerinizi benimle paylaşabilir misiniz ?

Erdemakale kesinlikle doğru, ancak sıfırdan açılan bir haber sitesinin belirli bir süre Google News'e girmesi zor.

wmaraci
wmaraci

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)
Devamlı olarak, hızlı ve güncel olmalısınız. Bunun için iyi bir ekip gerekiyor. Tek başınıza büyük zorluklar çekersiniz diye düşünüyorum hocam.

• Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)

bestwriter adlı üyeden alıntı

Kesinlikle haklısınız ben de güncel tutmak adına günde 20 civarı yazı girişi planlıyorum. Ancak insanlara nasıl yayıyorsunuz bu konuda deneyimlerinizi benimle paylaşabilir misiniz ?

Erdemakale kesinlikle doğru, ancak sıfırdan açılan bir haber sitesinin belirli bir süre Google News'e girmesi zor.

dostum insanlara yayıyorum derken sosyal medya araçlarını kullanıyorum arama motor optimizasyonlarını kullanıyorum ve yazdığım yazı çok geçmeden sıralamaya giriyor güçlü bir sosyal medyan varsa siten tutulur

Gazianteptutku.com

• Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
Sosyal Medya'da bir Facebook sayfası açarak sayfayı ilerletmeyi, haliyle sitemi de ilerletmeyi düşünüyorum kısa vadede. İnşallah hepimiz istediğimiz yere geliriz mceber

• Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
hocam rica etsem sitenizin demosunu alabilirmiyim ha bu rada benim yükselmemin 2. sebebi ise ben gazeteciyim gazetemdeki yazıları sunuyorum onddan yüksek

Gazianteptutku.com

• Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
PM Gönderiyorum şimdi.

icerikservisleri icerikservisleri Unique Content Solutions Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Article Writer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 17 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle girdiğiniz sektörün çok zor olduğunu ve hem yerelde, hem de ulusalda artık bir çok dişli rakibin olduğunu unutmayın. Eskiden Milliyet, Hürriyet, MyNet gibi eski siteler ekmek yerken, şimdi çok farklı firmalarda pastaya dadanmış durumda.

Bu nedenle;

• Haberleri sadece yeniden yazmak yani programlar açısından özgün olmak yetmez. Yeni haberler üretmeli, olmayanı yakalamalı ve son kullanıcıya bunu sunmalısınız.

• Tasarım konusunda standarttın biraz dışına çıkmalı ve kullanıcı açısından rahatlık, farklılık sunabilen bir yapıda olmalısınız.

• Haberleri sunarken, yazarken her zaman kendinize ait bir üslûp takınmalısınız. Herkesin yazdığını, farklı cümlelerle anlatmanız size kazandırmaz. Farklı, güncel, özgün ve yeni olursanız ancak sektörde yer bulabilirsiniz.

• Önceliğiniz "Google News, para, çok hit" olmamalı. Haber sektörü zordur, meşakkatlidir. Bu nedenle amacınız kemik bir kitle edinmek ve bir kullanıcının, iki gün sonrada sitenize gelerek haber okumasını sağlamak olmalıdır.

• Artık sosyal medya çok önemli... Bu nedenle haberleri doğru bir sosyal medya yönetimi ile son kullanıcıya ulaştırmak adına çalışmalısınız.

Bu basit gibi görünen noktaları ancak dikkate alırsanız farklılık yaratabilirsiniz. Ve şunu asla unutmayın, HABER SEKTÖRÜ UZUN BİR SÜRECE TABİİDİR. SABIR ETMEZSENİZ, MADDİ VE MANEVİ GÜCÜNÜZÜ UZUN VADEDE HESAPLAMAZSANIZ BAŞARILI OLAMAZSINIZ.

Başarılar, sevgiler...
mceber

kişi bu mesajı beğendi.

"Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value."
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al