wmaraci reklam
lidertakipci

Hangi parçam bozuk sizce ?

12 Mesajlar 1.521 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kenan3507 kenan3507 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Herkeze merhabalar arkadaşlar ben bir bilgisayar kullanıcısıyım. Yani.... Konuya giremedim pardon düzeltiyorum Smile

Şimdi benim bi anakartım var yani işlemcimde var işlemcim intel e8500 core 2 duo "core2duo dediğime bakmayın canavar gibidir kendisi 6 mb cache var yav saat gibi maşşallah" neyse 2+4 gb olmak üzere 1333mhz ddr3 ram takılıydı son zamanlarda bilgisayar açılış ekranında takılma vs yaşamaya başladı sonrasında ise hiç açılmıyordu yani bilgisayarı aç tuşuna basıyorum fan böyle vuuuu diye hızlanıyor sonra tık elentirik kesiliyor sonra bidaha açılıyor bilgisayar. Neyse 4lüğü falan çıkardım dedim haa 4lük yanmış bilgisayarda çok yavaşladı 2 gb lik ile. Bende gittim bi 4lük daha aldım. Onu taktım yine aynı sorun var. Bende diyorum ki bu sorun acaba power supplyde olabilirmi ? Yada nerede olabilir hocalar piste bekleniyorsunuz :) Saygılar )

wmaraci
reklam

makaleci80 makaleci80 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek makale,site tanıtım,editorluk
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** N**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 70 / 71
  • Ticaret 31, (%87)
format lazım banada öle olmustu ofrmatlattım duzeldi

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam teknik bir arıza sanırım format atalı1-2 hafta oldu zaten...

sefakurucom sefakurucom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Master / Teknik Servis Personeli
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
bilgisayar teknisyeni olarak anladığım kadarıyla bilgisayarın fanları ilk açılışta hızlanıp daha sonra yavaşlıyor diye anladım teknik olarak bilgisayar ilk açılışta fanlar hızlı çalışır sıcaklığa göre bios'dan gelen verilere göre rpm'i ayarlar bilgisayarda anlık kasma ve donma oluyor ise bunun üç sebebi vardık sıklık olarak gidilecekse ram problemi hdd problemleri en son olarak da power supply problemidir eğer cihaz kendine kendine kapanıyor resetliyor ise işlemci problemi olabilir bu saydıklarım arasında testler yaparak sorunu öğrenebilirsin. HDD test için önerebileceğim HD Tune veya Hdd Sentinel ram ve diğer sorunlar Burintest ile genel bilgisayar testi yapabilirsin.
Saygılarımla

Bilgisayarınızı mutlaka fan temizliği ve kaliteli termal macun ile işlemci macununu değiştirin.

Sağlık Blogu Adresim: www.sefakuru.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bilgilendirmen için çok teşekkür ederim bende daha iyi analiz yapabilmen için biraz ayrıntılandırayım konuyu..

2 tane ram slotu var 2 gblik rami taktığımda fan hızları falan normal bir şekilde hızlanıp pc açılıyor ama 4 gb lıkları taktığımda fan sesi biraz fazla hızlanıyor ve elektrik anında kesilip bi kaç saniye sonra tekrar açılıyor ve bir döngüye giriyor. Ramlerin birini daha bugün aldım yani sıfır ve 2 gb lık ram ilede pc açılıyor yani sıkıntının ramlerde olmadığını anlıyoruz. Ram girişlerindede sıkıntı olmadığını bu şekilde anladığımıza göre şimdi hdd'e geçelim pcde ssd hdd kullanıyorum ve iki farklı hdd ile denedim ikisindede aynı sıkıntıları yaşadım bu yüzden hdd yide eledik. Geriye sanırım işlemci ve power kalıyor. Sizce bilgisayarın 4gb ramle açılmamasının sebebi hangisi olabilir işlemcimi power mı ?

sefakurucom sefakurucom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Master / Teknik Servis Personeli
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
öncellikle sorunu çözebilmen için ramlerin üzerindeki yazılarını okuyabilecek şekilde bana fotoğrafını özelden atarsan bide anakartın modelini , ondan sonra diğer adımlara geçelim

Sağlık Blogu Adresim: www.sefakuru.com

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Tamamdır hocam 5 dakikaya kadar gönderiyorum

SerkanB SerkanB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 8 / 17
  • Ticaret 8, (%100)
Psu da sorun var.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

sefakurucom adlı üyeden alıntı

bilgisayar teknisyeni olarak anladığım kadarıyla bilgisayarın fanları ilk açılışta hızlanıp daha sonra yavaşlıyor diye anladım teknik olarak bilgisayar ilk açılışta fanlar hızlı çalışır sıcaklığa göre bios'dan gelen verilere göre rpm'i ayarlar bilgisayarda anlık kasma ve donma oluyor ise bunun üç sebebi vardık sıklık olarak gidilecekse ram problemi hdd problemleri en son olarak da power supply problemidir eğer cihaz kendine kendine kapanıyor resetliyor ise işlemci problemi olabilir bu saydıklarım arasında testler yaparak sorunu öğrenebilirsin. HDD test için önerebileceğim HD Tune veya Hdd Sentinel ram ve diğer sorunlar Burintest ile genel bilgisayar testi yapabilirsin.
Saygılarımla

Bilgisayarınızı mutlaka fan temizliği ve kaliteli termal macun ile işlemci macununu değiştirin.

Öncelikle bir bilgisayar teknisyeni olarak yanlış anlamışsınız, arkadaş fanların hızları ile alakalı bir şey sormamış, bilgisayar elektrik kesiyor demiş.

kenan3507 Ram slotunda arıza olabilme ihtimali var denerken 4GB olanı hep aynı yere mi takıyorsun? Diğer slota takmayı denedin mi? 2GB olanı sök onun söktüğün yere sadece 4GB olanı tak ve birde öyle dene,

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ne yazıkki denedim hepsini genel olarak şu an 4 gb olan bütün ramlerde sıkıntı çıkarıyor tek başına taksamda 2 lik ile beraber taksamda slotlarda bir sorun olmadığından eminim çünkü 2liği 2 slottada denedim 4lükleride denedim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al