wmaraci reklam

Türkiye'deki Hosting ve Domain Pazarı Neden Kötü?

21 Mesajlar 2.350 Okunma
wmaraci reklam

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam Radore var denemedim ama iyi diyorlar. Çoğu büyük siteler orada. Mesela wm aracı da cesur.net te ama ne oldu bilmiyorum
RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
reklam

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Hocam Radore var denemedim ama iyi diyorlar. Çoğu büyük siteler orada. Mesela wm aracı da cesur.net te ama ne oldu bilmiyorum

WM aracı çok ünik bir hizmet alıyor. Sizde dedicated özel yönetim isterseniz ve iş den anlarsanız olur. Onu buradaki herkes yapamaz, WM'nin yapması gerek ama. WM'yi baz almayın. Radore'ye gelince, 1-2 iç yazılımcı ile olmaz bu işler. Kendi panellerini yazma güzel ama o riski ben müşteri olarak alamam. En basic Go Daddy der geçerim. 4000 kişilik şirket kardeşim o mu daha kurumsal burası mı?

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Tamam godady büyük şirket ama Türkiye de yok demişsiniz. Godady yabancı zaten biliyosunuz.
Tükiye' den bahsetmek gerekirse. Radore 10 bin sunucu kapasitesi olan bir veri merkezi 1 2 iç yazılımcı ile olacak iş değil. Daha yeni 17 milyon dolar yatırım aldılar. Yeni ortaklıklar kurdular. 12 yıllık tecrübeleri var. 7/24 destek var.

Bireysel ve kurumsal web hosting hizmeti üretmek amacıyla 2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş. ilk veri merkezi yatırımını 2005 yılında gerçekleştirdi ve aynı yıl *******ünikasyon Kurumu tarafından İnternet Servis Sağlayıcı olarak yetkilendirildi. “Uptime Experts” sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen Radore, Deloitte Teknoloji Fast 50 2012-2013-2014 sonuçlarına göre arka arkaya üç yıl “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını aldı.

2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim) ile büyümesini sürdüren Radore, MetroCity AVM’de, toplamda 2.500 m² büyüklüğündeki 10.000 sunucu kapasiteli üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı. 2015 yılında Selçuk Saraç ortaklığı ile sektördeki lider veri merkezi konumunu güçlendiren Radore, %100 fiziki güvenlik, kesintisiz internet erişimi, enerji ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile müşterilerine 7/24 hizmet sunuyor.

Kart sahibi verilerinin güvenliğini sağlayan PCI DSS (Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı) sertifikasına 2015 yılında sahip olan Radore, aynı yıl Kalite Yönetimi Sistemi ISO 9001 ve Bilgi Güvenliği ISO 27001 belgelerini de bünyesine kazandırdı. Bugün kamu ve özel sektör kuruluşlarına ait ve kritik önem taşıyan binlerce uygulama Radore Veri Merkezi’nde korunuyor. 10 yılı aşkın tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile Radore, SLA şartları dâhilinde müşterilerine %99,99 oranında “uptime” garantisi sunuyor.

Hizmetlerimiz:

Sunucu Barındırma / Co-Location
Sunucu Kiralama
Kabin Kiralama
Kafes Kiralama
Ofis Kiralama
Paylaşımlı Web Hosting Servisleri
Cloud IaaS
CDN
İnternet Erişim Hizmetleri
Yazılım Lisansı Kiralama

Godady farklı bir hizmet vermiyor. Sadece parası çoksa farklı sunucular demektir. Ülkemize göre fazlasını bekleyemezsin zaten.
RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

• Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
@dogandeniz Hocam TR içinde bu yazı tamam katılır ama bu piyasa Global bir piyasa ve bizimkiler bu global pazarsa maalesef yetersiz kalıyor.

wmaraci
wmaraci

mahmutkandemir mahmutkandemir Php & Wordpress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php & Wordpress Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 16 / 115
  • Ticaret 27, (%100)
Haklılık payınız yüksek ama önü açık firmalar var sektörde özellikle reklamını yapmıyorum gerçekten tarafsız bir şekilde konusuyorum Cloudbunny.net gerçekten önü çok açık sistemleri çok iyi.
RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

yeni skype adresim: mahmutkandemirr@icloud.com

• Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

mahmutkandemir adlı üyeden alıntı

Haklılık payınız yüksek ama önü açık firmalar var sektörde özellikle reklamını yapmıyorum gerçekten tarafsız bir şekilde konusuyorum Cloudbunny.net gerçekten önü çok açık sistemleri çok iyi.

Dediğiniz yer hizmeti OVH'dan alıyor ve satıyor. Paravanı boş verin direk fabrikasına gidin :) OVH derim.

mahmutkandemir mahmutkandemir Php & Wordpress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php & Wordpress Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 16 / 115
  • Ticaret 27, (%100)

RHEngineer adlı üyeden alıntı

Dediğiniz yer hizmeti OVH'dan alıyor ve satıyor. Paravanı boş verin direk fabrikasına gidin :) OVH derim.

ben OVH'den anlamam çünkü türkçe desteği yok.

hosting domain pazarının kötü olmasının bir nedeni yukarıdaki cümle :)
müşteri karsısında 7/24 arayabileceği destek alabileceği wordpress nasıl kurarım diye sorabileceği bir muattap arıyor. bizde müşteri memnuniyeti altında gerekirse wordpressine kadar kuruyoruz. Müşteri böyle bir hizmet varken neden OVH'ye gitsinki?

Türk internet kullanıcıları türk hosting ve domain firmalarına mecbur oldugu içinde sektörü gören herkes bir vds alıp bu işe giriyor..
RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

yeni skype adresim: mahmutkandemirr@icloud.com

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Hosting konusunda ovh candır. Ovh kullanmayan bir kişi tam anlamıyla kaliteli bir hosting kullanmamistir.
RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

• Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

mahmutkandemir adlı üyeden alıntı

ben OVH'den anlamam çünkü türkçe desteği yok.

hosting domain pazarının kötü olmasının bir nedeni yukarıdaki cümle :)
müşteri karsısında 7/24 arayabileceği destek alabileceği wordpress nasıl kurarım diye sorabileceği bir muattap arıyor. bizde müşteri memnuniyeti altında gerekirse wordpressine kadar kuruyoruz. Müşteri böyle bir hizmet varken neden OVH'ye gitsinki?

Türk internet kullanıcıları türk hosting ve domain firmalarına mecbur oldugu içinde sektörü gören herkes bir vds alıp bu işe giriyor..

Kullanım kolaylığı kolaylaştıkça yurt dışına çıkış artacaktır paralelinde. Şuan dediğiniz Alo Türkçe destek Go daddy de var. OVH biraz daha işi bilenler içindir.

Ek Olarak:

xsafa adlı üyeden alıntı

Hosting konusunda ovh candır. Ovh kullanmayan bir kişi tam anlamıyla kaliteli bir hosting kullanmamistir.

Dedicated'da baya iyiler.

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında Türk firmalarının elinde olan pek birşey de yok... Kişi başı milli geliri bizden kat kat fazla olup, elektrik ve internet ücretleri kat kat düşük olan ülkeler var. Bu şartlar altında bizim firmalarımızın onlara rakip olabilmesini beklemek yanlış olur...
RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al