wmaraci reklam
lidertakipci

modemden internete girilen siteleri öğrenme

4 Mesajlar 5.322 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

karayel32 karayel32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek php dev
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 33 / 48
  • Ticaret 52, (%98)
merhaba;
modemime birisi iznsiz bağlanıyor. bir kere mac adresini engelledim ama tekrar bağlandı başka mac ile. ben bu giren kişinin bağlandığı siteleri öğrenmek istiyorum. bunun için bir yol varmıdır?

wmaraci
reklam

mkarson mkarson Web Dev. - Sec. Expert Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer - Security Exp.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 0 / 88
  • Ticaret 11, (%100)
Modeminize whitelist oluşturun ve bağlanmasını istediğiniz macları ekleyin. Diğer tüm mac adresleri otomatik bağlanamayacaktır zaten. Sizin yaptığınız şekilde mac değiştirir veya maskeler tekrar girer :D
Şifreleme türünüzü wpa2 yapın.
Modem arayüzünüzün şifresini ve wifi şifresini değiştirin. Kolay şifreler kullanmayın.
Bağlanabilir cihaz sayısını kaç kişi kullanıyorsanız o kadar yazın. Kimi modemler log tutuyor kimisi tutmuyor modeminizi bilmediğimden birşey diyemem ancak ağ dinleyerek yapılan işlemleri görebilirsiniz.
karayel32

kişi bu mesajı beğendi.

karayel32 karayel32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek php dev
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 33 / 48
  • Ticaret 52, (%98)
Whitelist oluşturacağım ancak eve gelen arkadaşlarım için tek tek uğraşmak istemiyorum. Modem resetleniyor ardından bu bağlanıyor. Android olarak görünüyor modemde. Modem resetlenince ağı dinleyerek yeniden bağlanmaya çalışan cihazların gönderdiği bilgilerle yapılıyor diye biliyorum. Kesin komşu veletlerden biri yapıyor :) ayar oldum amacım kimliğini bulmak. Modem *****in verdiği zyxel. İlginiz için teşekkürler :)

Ek Olarak:

Ek Olarak: Ayrıca şifre wpapsk2 ve modem şifresini değiştirdim.

kuantumm kuantumm Asla Vazgeçmeyin ! Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ERP / CRM Consultant
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 497
  • Beğeniler 102 / 139
  • Ticaret 11, (%100)
karayel32 Ağ dinlemesi yapıla bilir hocam bunun için en ideal yazılımlardan birisi linux tabanlı pfsense'tir, ancak kullanımı oldukça detaylı.Modem üzerinden white list oluşturmak arkdaşımızın da bahsettiği gibi en kolay yol gibi duruyor şuan sizin için.Ayrıca ağ üzerinde android telefon olarak görünüyorsa android sistemi üzerinde mac değişikliği yapması için root erişiminin olması gerekiyor eğer gerçekten bağlanan aynı kişi ise android sisteminden iyi anlayan birisidir.

Siz Hala PDF Katalog mu Kullanıyorsunuz? KatalogTR.com- Yeni Nesil Dijital Katalog Çözümleri
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al