lostyazilim

Youtube Hakkında ?

5 Mesajlar 730 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Youtube konusunda pek bir bilgim yok sadece birşeyler izlemek için girip, bakarım. Ancak elimde kendi sektörüm ile ilgili biraz video mevcut internet bulup indirdiğim. Bu videoları biraz editlesem, sonuna başına site ismi ya da biraz yazı yazsam sonrasında adsense için ya da telif için sıkıntı yaşar mıyım ? O videolardan kazanç sağlamak mümkün mü ?
Bir diğer sorum ise, daha önce açmış olduğum kanalın ismini değiştirebilirmiyim.
Örnek: youtube.com/xfansayfasi yerine, youtube.com/sibelcanfansayfasi yapabilir miyim ?

wmaraci
reklam

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam öncelikle hırsızlığa karşı birisiyim ne hirsizligi dersen ben okadar ugrasacam editleyecem 3 saat 4 saat belkide 1 gunumu bir videoya harcayacam sonra sen gelecen 5 dakikada bi edit yapacan ve para kazanacaksin ? Kisacasi emek hirsizligidir bu . Sorunuza gelirsek telif yeme sansiniz düşüktür.

Kanal adi derken link vermissiniz o degistirilmiyor 1 kereligine veriliyor oda suanda bi abone kitlesini yakalayinca uygulayabiliyorsunuz 1 kereligine ancak kanalin kendi adini degisitirebilirsiniz

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
YouTube'da telif yollarken videonun belli bir kısmını belirterek karşı tarafa telif uyarısı yollayabiliyorsunuz. Yani sizden önce o videoyu yükleyen birisi görürse editlenmemiş olan bir yerini seçerek o videoyu uyarı ile kaldırtabilir

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Bilgiler için teşekkür ederim. TecnoLobi emek hırsızlığı peşinde değilim ve belirtmiş olduğunuz konuda da haklısınız lakin çoğu kişi edit ile işleri yürüttüğünü görüyorum. Yanlış anlaşılma olmaması açısında belirtmek istiyorum. Düşündüğüm sektörde zaten bir kazanç sağlamak mümkün değil :). Merak ettiğim için soruyorum. 1k izlenime ne kadar alınıyor veya bunların ortalama izlenime göre bir oranı var mı ?

wmaraci
wmaraci

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Ben anladim demek istediginizi bende sadece belirtmek sistedim size lafim yoktu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al