wmaraci reklam
lidertakipci

Kısa Suicide Squad Değerlendirmem

3 Mesajlar 573 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Suicide Squad‘ı izlemeyenler için bu içerik birazcık spoiler içerebilir baştan söyleyeyim de, sonradan uyarmadı demeyin.

Amanda Waller, bu filmde de bildiğimiz gibi. Onun, kahramanların ihanet etmesine karşı almak istediği önlemler yüzünden dünyayı kurtarmak için kötülere kadar düştüler ne yazık ki. Ama ne kötüler! Kendi ailesini yakan mı, kızının önünde başkasına silah doğrultan mı, hastasıyla saykodeli bir ilişkiye giren mi ne ararsanız var! :)

Film genel anlamda etkileyiciydi daha doğrusu eğlenceliydi. Espriler, yerli yersiz replikler derken filmin sonunu getirmiştim. DC evreninin karanlık ve ağır olmasından rahatsız olanlar için bu filmi, Batman v Superman‘e göre biraz daha fazla neşeli bulduğumu söyleyebilirim.

Ne var ki bu filmdeki kötülerimiz, biraz daha süper güçlü kötülere karşı olunca birlikte hareket etmek zorunda kaldılar. (Daha doğrusu çip sayesinde olacaktı ama neyse.)

Süper güçlü dediğimizde kalpsiz bir büyücü altı üstü. Zaten dünyayı yok ederken karşılaşma sahnelerinde adeta bir sunucu edasında “sizi öldüreceğim, bana katılın, bla bla” kötülüğüne ve kötü emellerine devam ediyordu. Sanırım dikkatimi çektiği kadarıyla yalnızca o sahnede hayal kırıklığına uğramıştım.

Ablam sen kötüsün ve dünyayı ele geçirmeye çalışıyorsun üstüne üstlük kalbini de almışsın. Öldürsene hemen, bırak 10 dakika sonra dünyayı ele geçirirsin. Yapmayın etmeyin yahu :)

Sinema salonuna girmeden, girdikten sonra, çıktıktan sonra duyduğum en fazla şey: Harley Quinn olmuştu bunu da buradan söyleyeyim. Nedeni çok açık aslında ama siz anladınız gerçi :)

Okuduğum bazı eleştirmenlerin yazılarına baktığımızda genel anlamda hepsi Batman v Superman‘i yerin dibine sokmuş, Sucide Squad‘i biraz daha güzel bulmuşlar. Ne var ki filmin tamamını ele aldığımızda Batman v Superman bana biraz daha güzel gelmişti.

Genel Değerlendirme:

Senaryo: 7
Oyunculuk: 8.5
Akıcılık: 7.5

Özet:

Özet olarak film, Batman v Superman filminden sonra biraz daha salmış vaziyette ağır ve karanlık konsepti geride bırakmaya çalışmış ve ne var ki başarılı da olmuş. Tabi senaryonun dört dörtlük olduğu söylenemez veya bazı dikkat çekici noktaları da dahil edebiliriz. İlerleyen zamanlarda DC filmlerinde kalitenin ne yönde gittiğini daha net anlayacağız diye inanıyorum.

Ortalama Puan: 7.7

İçeriği kaynağından okuyup, yorumlayıp değerlendirmek isterseniz tıklayınız.

wmaraci
reklam

AliBurak AliBurak Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 45 / 184
  • Ticaret 2, (%50)
bence eğlenmek için yapılmış bir film. senaryosu olayların gelişmesi falan saçma ilerledi.

mhsn21 mhsn21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.yaziyorumyazdim.com/2016/08/suicide-squad-yorum.html

http://www.yaziyorumyazdim.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al