wmaraci reklam
lidertakipci

22 Ağustos Yani Dün Çoğu Kişide Yaşanan Uykusuzluk

29 Mesajlar 3.017 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GoMaster GoMaster Zaman daralıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle, hiç bir gece yatamayan birisi olarak dün mışıl mışıl uyudum yani hergece sabah 7-8 de yatan bir insan dün gece saat gece 9-10 gibi yattı ve şaşdım. Bu gün bir konu gördüm ve biraz garibime geldi nedenmi? Hiç bir gece yatamadan, dün gece yattım ve yattığım gün kimse yatamamış biraz tuhaf... Ekşi Sözlükteki Konuya gelelim.

Dolunay'dan mıdır, başka bir şeyden midir bilmiyoruz fakat bir sürü insanın dün gece uyku sıkıntısı yaşaması pek tesadüf değil gibi.

Her şey Sözlük'te ''w nb'' nickli yazarın bu entry'i yazmasıyla başlıyor

gecenin basinda cok uykum vardi. dun sadece 3 saat uyuyabildim. bu geceden ogleden sonraya kadar yatmayi planliyordum ama olmadi. uyuyamiyorum. hala uyuyamadim. ısin garip yani 4 tane birbiriyle alakasiz, tamamen farkli sehirlerde yasayan kizli erkekli arkadaslarimda uyuyamamislar. ara ara yazistik konustuk. beni acik gördü biri yazdi, napiyosun diyorum, uyuyamiyorum diyor. digerine ben yazdim. uyuyamiyorum diyor. dün dolunay vardi. bugun hava kapaliydi goremedim ama ondan mi bilmiyorum baya baya uyuyamiyoruz.*

edit: gozlerimin asiri derece yanmasiyla 10da uyuyabildim. gozlerimi kapattigim gibi yine cin gibi oluyor bunye. 2de kalktim. bu kadar cok entry girilince bende bir tuhaf oldum.

edit: butun yazilanlari okudum. astrolojik olaylar bana hep sacma gelmistir. ama artik baya baya boyle bir astrolojik olayin bu duruma neden olduguna inanmaya baslayacagim. bi yazar arkadasin soyledigi gibi x filesdan bir bolum tadinda gece yasamisiz. (bkz: uyku lobisi) *
w nb • • •
Sonrasında ise tüm uyuyamayanlar toplaşıyor

oha tespite gel... bütün gece yatakta döndüm durdum. 9 saate yakın yataktaydım ama toplam uyku sürem 3-4 saati anca bulmuştur.

hava sıcak gibi ama değil gibi de... cam açık, bazen üşüyorum sonra bakıyorum yastığım terden sırılsıklam olmuş. sürekli abuk subuk, rahatsız edici rüyalar...

ülkece bi tatile çıksak iyi olacak sanırım.

hamsi kusu • • •
normalde kafasını koyar koymaz deliksiz yatan biri olarak bu gece en az 6 7 defa uyandım. hastalik harici boyle bir olayla karsilasmam. en son 2 yil once olmuştu. bir ara cildiracaktim. başlığı görünce içim ürperdi. sebebi neydi ki?
whereverimayroam • • •
benim de başıma gelen durum. stresli bir dönemden geçiyorum, uyku düzenim bu aralar bozuk denebilir. dün az uyuyup, bugun de müthiş bir uykusuzlukla bugun iyi uyurum artık diyerek yattım ama 2 saat uyuyup uyandım ve tekrar uyumayı başaramadım.
feniletilamin • • •
ciddi ciddi +1 de benden dediğim tespit. dünden uykusuz olduğum için diğer günlere nazaran erken uykum geldi. gece 12 de uyudum 2 olmadan uyandım. hala daha uyuyabilmiş değilim. yetkililerden açıklama bekliyoruz
zeytinii • • •
benim de gece boyu her yarım saatte bir ortada gürültü vs. hiçbir sebep yokken aniden gözlerimin açılmasıyla uyanıp sanki öncesinde hiç uyumamışım ama uykum da hiç yokmuş gibi hissetmeme yol açan, uyuduğum kısa zaman dilimlerinde ise genellikle rüya görmeyen benim aksiyon filmlerini aratmayacak türden rüyalar görmemle sonuçlanan uykusuzluktur. normalde yattım mı uyurum ve bu kadar çok rüyayı bir arada görmem.

karacas • • •
ekşi sözlük tarihinde beni hayrete sürükleyen ve oha dedirten tespit. öküz gibi uyuyabilen bir insan olmama rağmen bu geceki uyku serüvenim aynen şu şekilde oldu:

23.00: yatış
01.30: uyanış ve 03.00'e kadar bir türlü uyuyamama.
03.00: yatmaya çalışılması ama 05.00'e kadar uyuyamama.
05.00'te yatıp 08.00'e kadar uyuma ve işe geç kalma. ve kapanış.

neler oluyor?
mary wollstonecraft • • •
Tabii ki olaya hiç öyle yaklaşmayanlar, dün gece gayet güzel uyuyanlar da vardı...

"çok ürpertici"
"aman allah'ım ben de uyuyamadım."
"sevgilimin de başına gelmiş."
"ninem de uyuyamamış" yorumlarının yazıldığı durum.

arkadaş iyi misiniz siz? buna bu kadar anlam yüklerken gerçekten ciddi ve samimi misiniz? şaka mı la bu?şu an ben buraya "22 ağustos günü başımın ağrıması" diye başlık açsam en az 3000 kişi "benim de başım ağrıdı, alla alla" diye entry girer.
kendinize gelin.rahat olun.civarda olun.
sharan • • •
hiç etkilenmediğim durumdur. normalde uyuyamayan ben olurdum fakat dün akşam saat on ikiye yaklaşırken kafamı bir koydum, sabah altıda mis gibi uyanmışım.
rockn cash • • •
olayın ay'la, gezegenlerlerle, nebulalarla falan bir ilgisi yok.

aynı başlık haftaya 29 ağustos 2016 gecesi yaşanan uykusuzluk olarak açılsa tepkiler üç aşağı beş yukarı aynı olacaktı.

üstelik günlerdir uykusuzluktan kıvranan ben; bir uyumuşum, bir uyumuşum, hem de ne!

kaynak: https://seyler.eksisozluk.com/yalniz-degilsiniz-22-agustos-2016-gecesi-yasanan-uykusuzluk
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Ben fosur fosur uyudum :D hatta sabah 12 de kalktım :D

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

GoMaster GoMaster Zaman daralıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
xsafa :) valla dediğim gibi hocam hiç bir gece bende yatmazdım lakin dün gece bende mışıl mışıl uyudum :))

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Ben 11'de yattım, sabah kaçta kalktım bilmiyorum. :D
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Ucantereyagi Ucantereyagi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 88 / 180
  • Ticaret 12, (%83)
Deliksiz bir uykuydu :)
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Aynen hiç bir gece uyumazken bende dün gece erkenden yattım ve geç kalktım.
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)
Sabah 5 te yattım 9 da kalktım.
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Sabah beş yatış
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
valla ben sabah 5 de yattım öğlen 1 de kalktım dün gece çok sıcaktı burası dönüp durdum yatakta.

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Hepsi kuruntudan ibaret.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al