wmaraci reklam
lidertakipci

Yarbay Alkan TSK'dan ihraç edildi

17 Mesajlar 2.139 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Resmi Gazete'de yayımlanan ve yaklaşık 50 bin kişinin ihraç edildiği kanun hükmünde kararname'de dikkat çekici bir isim de yer aldı. İhraç edilen isimler arasında, PKK'nin 21 Ağustos'ta Şırnak'ta jandarma karakoluna yapılan saldırıda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki haykırışları geniş yankı uyandıran ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan'ın da bulunduğu ortaya çıktı.

'Marksistim ve ateistim' diyen doçent meslekten atıldı... "İslam faşizmi"

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenine üniformasıyla katılan ağabey Mehmet Alkan, açılım sürecinde yapılan hatalara isyan ederek "Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonuna kadar savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip 'Şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok" sözlerine tepki göstermişti.

Bu sözlerden sonra yandaşların hedefi haline gelen Alkan hakkında Jandarma Genel Komutanlığı'nca soruşturma başlatılmış ve uyarı cezası verilmişti.

https://youtu.be/lsMmMZCCEbc

YARBAY ALKAN SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

Karara sosyal medya hesabından tepki gösteren Yarbay Mehmet Alkan, ihraç edilmesinde yandaş medyanın başlattığı kampanyanın etkili olduğunu belirterek "Sizden hakkımı almadan ve helak olduğunuzu görmeden ölmeyeceğim" diye yazdı.

Alkan şunları yazdı:

"21 temmuzda Haber7 sitesinin başlattığı kampanya sonuç verdi... Bu gece yarısı ordudan atıldım... Hayatımın hiç bir döneminde FETÖ ile irtibatım olmamıştır, selam dahi vermedim ama yılardır bu örgütle beraber olanlar tarafından FETÖ'cü diye atıldım... Bu iş tamamen çığırından çıktı... Elbet sorulur hesabı.. Zulüm ile abad olanın sonu berbad olur... Gecenin bu saatinde hakkımda sorgusuz sualsiz işlem yapanlara sesleniyorum: Benim vicdanım rahat başımı yastığa koyup uyuyacağım... Ya siz zulüm sahipleri, rahat olacak mısınız... Sizden hakkımı almadan ve helak olduğunuzu görmeden ölmeyeceğim... Sonuna kadar mücadele... Allah belanızı versin... Aynı haksızlıklara uğramadan ölmeyin siz de..."

Yorumlar sizin

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/594499/Yarbay_Mehmet_Alkan_TSK_den_ihrac_edildi...__Ayni_haksizliklara_ugramadan_olmeyin_.html
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

can12 can12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ogrencı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 16 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
atmaya yer arıyorlardı zaten kac aydır sonunda buldular işte

confused confused ¿ Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 68 / 67
  • Ticaret 4, (%100)
Tamam fetöyü temizleyin de ona laf yok lakin gerekçe nedir yarbayı ihraç etmenizin? ayıp ayıp ya adamı durduk yere ihraç ettiniz yazık harbi...

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
Yaşın yanında kuruda gidecek OHAL hiçbir Allah'ın kulunun devlete ağzını açamaması demektir polisin yetkilerinin en üstte olduğu dönemdir hiçbir suçu günahı olmayan devlet memurlarımıza Allah yardım eylesin

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bu iş nereye varacak Allah bilir. Şimdi bu adamı da iyi tanımadan yorum yapamıyoruz.

İş o kadar karışık ki kim necidir belli değil, şu an için tek bir somut bilgimiz var, birileri Erdoğan'ı öldürmeye, ülke yönetiminin el değiştirmesine niyet ederek korkunç şeyler yaptı. Bunun dışında kim işin içinde kim samimi hiç biri belli değil, Erdoğan hariç herkes bu işin bir parçası olabilir, yakın uzak akraba bunun sınırı falan yok. 3 ay önce olsa bir sürü ismi savunurdum burada tartışırdım belki ama şimdi bakıyoruz hiç alakasız adamlar bile bu örgütün bir parçası çıkıyor. Arkadaşlarla tartışırken gülencilerin toplam nüfusu 300-400k falan diyorduk en fazla bu rakamı söyleyebiliyorduk, şimdi bakıyoruz ki sadece devlet içerisinde bu kadar vardır, aileleri bağlantıları ile 1 milyondan fazla insanı içine alan bir yapı. Yalnız da değiller üstelik, menfaat uğruna bu yapı dışından yüzbinlerce insan bu işe bulaşmış bunlara hizmet etmiş. Aleni bilinenlerden fazla gizli yapılanmaları olan, üyelerini saklayan bir örgüt bu, hiç akla hayale gelmeyecek isimler bile bunlardan olabiliyor o yüzden peşin fikirli olmamak lazım.

Suçu yokken arada kaynayanların Allah yardımcısı olsun, süreç ilerledikçe bu örgütle ilişiği olmayanlar haklarını geri alacaklardır.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
LikeSend Hocam zaman gazatesinin abonelikli tirajı bir milyon küsür değilmiydi zaten

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bu iş nereye varacak Allah bilir. Şimdi bu adamı da iyi tanımadan yorum yapamıyoruz.

İş o kadar karışık ki kim necidir belli değil, şu an için tek bir somut bilgimiz var, birileri Erdoğan'ı öldürmeye, ülke yönetiminin el değiştirmesine niyet ederek korkunç şeyler yaptı. Bunun dışında kim işin içinde kim samimi hiç biri belli değil, Erdoğan hariç herkes bu işin bir parçası olabilir, yakın uzak akraba bunun sınırı falan yok. 3 ay önce olsa bir sürü ismi savunurdum burada tartışırdım belki ama şimdi bakıyoruz hiç alakasız adamlar bile bu örgütün bir parçası çıkıyor. Arkadaşlarla tartışırken gülencilerin toplam nüfusu 300-400k falan diyorduk en fazla bu rakamı söyleyebiliyorduk, şimdi bakıyoruz ki sadece devlet içerisinde bu kadar vardır, aileleri bağlantıları ile 1 milyondan fazla insanı içine alan bir yapı. Yalnız da değiller üstelik, menfaat uğruna bu yapı dışından yüzbinlerce insan bu işe bulaşmış bunlara hizmet etmiş. Aleni bilinenlerden fazla gizli yapılanmaları olan, üyelerini saklayan bir örgüt bu, hiç akla hayale gelmeyecek isimler bile bunlardan olabiliyor o yüzden peşin fikirli olmamak lazım.

Suçu yokken arada kaynayanların Allah yardımcısı olsun, süreç ilerledikçe bu örgütle ilişiği olmayanlar haklarını geri alacaklardır.

Senin yorumlarında değişiklik olmuş hiç senin diline benzemiyor. Cesaret kırılan bir şey değildir. Demek ki sendeki başka bir şeymiş...

Asıl konuya gelecek olursak;
Yarbay söylemiş zaten gerçekleri, üzerine laf söylemek düşmez.
Inal

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

LikeSend Hocam zaman gazatesinin abonelikli tirajı bir milyon küsür değilmiydi zaten

Zaman tirajı hiç bir zaman gerçek değildi. İş güç kovalayanlar buna otomatik abone oluyordu, belediyeler cart curt stklar her yere bunlar bedava bırakılıyordu, zaten mesele satılması değil okunması, yazılanların çok fazla insana ulaşması amaçları buydu.

1 milyon tirajın hepsi cemaatçi olsa, 1 milyon ev x 4 nüfus desek : 4 milyon direk cemaatçi olur, seçimlerde böyle bir nüfuslarının olmadığını gördük yani bu rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Bunu bildiğimden bu rakamları bu boyutları ciddiye almıyordum :) ama yine de tahminlerimizin çok çok üstünde bir yapıları varmış. Şu da var bu 1 milyona yakın insanın tamamının tamamen biat etmiş olması da mantıklı değil, bir çok insan bunlara çıkar amaçlı yaklaşıyordu, misal bunların arasına giren bunların dershanelerine gidenler sularına giderse iyi bir üni iyi bir iş iyi bir gelecek sahibi oluyorlardı, bunu bilen aileler de çocuklarını buralara sokuyor kendileri de bunlardan gibi davranıyordu. Yine orta ölçekli iş yapan şirketler iş alabilmek için bunlara yanaşıyordu falan filan.

Şu tüm olaylardan sonra bile desteğine devam eden, hala yürekten biat eden kemik kitlesi 200k bile yoktur herhalde. Ama işte o milyonların arasından bu 200k tespiti de bir o kadar imkansız.

Ek Olarak:

akrepkral adlı üyeden alıntı

Senin yorumlarında değişiklik olmuş hiç senin diline benzemiyor. Cesaret kırılan bir şey değildir. Demek ki sendeki başka bir şeymiş...

Asıl konuya gelecek olursak;
Yarbay söylemiş zaten gerçekleri, üzerine laf söylemek düşmez.

Yazdığımda sıkıntılı gördüğün şey nedir ? Cesaretle bunun ne alakası var, Gökçe Fırat bile fetöcü çıktı ötesi var mı bunun ? Bu adam haksızlığa uğradıysa gerçekten kardeşinin şehit olması sonrası öfkesiyle söylediği sözler yüzünden ihraç edildiyse haksızlıktır ama buna kefil olabilecek durumdamıyım sence ?

Cesaretle bunun ne alakası var, cesaretli görünmek için tanımadığım bilmediğim adamı mı savunayım, yeterince her duyduğumuz işimize geleni savunduk gördük işte kimin sözüne itimat ettiysek fetöcü çıktı, kime itimat etmediysek haklı çıktı. Adama bir suçlamada da bulunmadım, eğer haksızlığa uğradıysa er geç hakkını alır dedim. Ergenekon Balyoz olaylarında hakkını almadılar mı ? Bu gün haksız içeri giren varsa onlar da bir şekilde hakkını alır.

Daha 2 gün önce yine birisi için ya bu sosyalisttir carttır curttur diye millet sahipleniyordu, aynı günü adamın ağlaya sızlaya gençliğinde fetoya şiir okuma görüntüleri çıktı. Şu ortamda emin olmadığım kimseyi savunmam.
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Her şeyin altında bit yemigi vardır hadi bakalım sonumuz hayırlara vesile

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Sıradan bir hayat yaşayan, iyi kötü başını sokabileceği kadar bir evi olan şehit babaları/anaları bile "vatan sağolsun" derken, devlete rest çekip düşmanları/hainleri sevindiren ve halen de şımarıklık yapmaya devam eden sözde yarbay kişi değil mi bu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al