wmaraci reklam
lidertakipci

Google'ı Kandırmaya Çalışıyor: Ne Yapabilirim ?

27 Mesajlar 3.389 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)

Holiqan adlı üyeden alıntı

Merhaba, öncelikle tanımadığınız veya bilmediğiniz konular hakkında konuşurken dediklerinizi dikkatli seçin, benim editörlüğümü veya yaptığım siteleri bilen bilir. Hiçbir zaman kopyalanan içerikle veya başkasının hakkını ihlal edecek davranışlarda bulunmam.

O zaman sizden küçük bir ricam olacak , editörlük hizmeti veriyorsanız neden bir sayfayı kopyalamaktan bahsediyorsunuz ? Ek olarak şikayet talebinde bulunabiliyorsunuz.Bu söylenen işlemler bir çok site sahibi tarafından önlem olarak yapılıyor.Ek olarak kopya içerik hırsızları baya fazla olduğu için verilen emeklere karşı bu tarz tepki göstermem gayet doğal sanırım.
aktuelsoylesi ekin0011 Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

HamdiCetin adlı üyeden alıntı

Yani neden kopyalıyorsun sen adamın yazısını oku geç :D Sonrada şikayet ediyorsun :D

siyahsut adlı üyeden alıntı

hem öyle olsa bile niye adamı şikayet ediyorsun ki sana ne bizene

aktuelsöylesi adlı üyeden alıntı

arkadaş bombayı cuma cuma bırakmış gitmiş :) etiket yazmanın neresi google açısından sıkıntı pek anlayamadım fazla etiket kasmadan istediği başlıkta yukarıda çıkıyor ve hit alıyorsa bence google açısından değilde aynı sektörde sizin siteniz olduğu için bence sizin açınızda sıkıntı olmuş :)

Kumrat adlı üyeden alıntı

Arkadaş kandırmadan güzelce aciklamis 😂

Serkan adlı üyeden alıntı

Bunda nasıl bir kandırılma kanısına vardınız ?

Neoyun adlı üyeden alıntı

Google crawler yazılımları HTML kodlarını okur, kandırılma unsuru yok.

muhdelibas adlı üyeden alıntı

O Google'ı kandırmıyor aslında. Senin gibi içeriğini kopyalayıp kendi sitesinde paylaşanlara karşı kendine göre önlem almış. Google renk körü değil, bu yolla Google kandırılmaz.

Merhaba öncelikle ön yargısı ile taş atan tüm herkese teşekkürler. Öncelikle şu attığınız taşlamalara cevap vereyim...

1-) Bir konu hakkında araştırma yaparken farklı farklı sitelerden verileri birbiri ile karşılaştırıyorum sonrasında ise kendi kaynağımda ki eksikleri gideriyorum. Bunun için kopyalama ihtiyacı duydum. Fakat sizin öyle dediğiniz gibi yazımda kopyaya yer VERMEM, vermedimde.

2-) Neden şikayet edeyim ?

Ben bir yazı için saatlerce uğraşıp günlerce araştırma yapıp en iyi içeriği sunmak için çalışırken biri çıkıp haksız etiketler ile yazıyı doldurur ve bu etiketleri arka plan ile aynı renkte tutarsa rahatsız olurum. Yazıda da bunu dile getirdim. Arkadaşın yaptığı aynı şu şekilde :

3-) Sektörde ki hemen hemen her site ile içli dışlı biri olarak gerektiği zaman referans göstermekte veya başka bir şey yapmaktan hiç çekinmem. Çünkü aynı sektörden dayanışma yaptığımız kişilerle çok daha hızlı yükselip, kaliteli içerikler üretiyoruz.

Fakat bu yazının sahibi yazısında şöyle bir durum eklemiş.

Şimdi açıklama yapmak gerekirse kimsenin ekmeğinde gözüm yok, fakat bu tarz emek verdiğim şeylerin de hiçe sayılması haksız önüme geçilmesi hoşuma gitmiyor. Tıpkı haber sitelerinin yaptığı haksız etiketlerle farklı sitelerin önüne geçerek ekmeklerini kestiği gibi. Bu durumu sizinle paylaşmamın sebebi ise özellikle tecrübeli olan kişilerin bilgileri doğrultusunda bir şey yapıp yapmayacağıma karar verebilmekti. Ama bazı yargısız infaz yapan kişiler "arkadaş rahatlıkla kopyaladı diye rahatsız olmuş galiba" , " niye kopyalıyorsun ki" falan filan. Bu tarz ön yargılarınız ile ilerlemeye devam edin.

Ek Olarak:

murattat adlı üyeden alıntı

O zaman sizden küçük bir ricam olacak , editörlük hizmeti veriyorsanız neden bir sayfayı kopyalamaktan bahsediyorsunuz ? Ek olarak şikayet talebinde bulunabiliyorsunuz.Bu söylenen işlemler bir çok site sahibi tarafından önlem olarak yapılıyor.Ek olarak kopya içerik hırsızları baya fazla olduğu için verilen emeklere karşı bu tarz tepki göstermem gayet doğal sanırım.

Gerekli açıklamayı yaptım.Fazla olduğu için böyle bir tepki verme hakkınız yok tepkinizi kişi belirtmeden rahatlıkla yapabilirsiniz. Herkes haddini bilecek, karşınızda ki kişiye emek hırsızı muamelesi ya-pa-maz-sınız.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
kardeşim adam etiket yazar bundan kime ne, aynı başlıkta sizden yukarı çıkması sizi rahatsız ettiğinizden dolayı bence bunları yapıyorsunuz Holiqan

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
aktuelsöylesi Hayır, aslında şuan ben bu konuda bir yazı yazmadım. Sadece aynı sektörde veya farklı sektörlerde böyle sitelerin haksız rekabet yapmasına karşıyım. Bu etiket girme olayı hakkı ile yapılmalı diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam bu etiketleme gayet normal bence bunu şikayet edilecek yanı yok. Şahsen bende etiketlerim yazı görünümünde çirkin gözüküyor diye göstermiyorum gizliyorum. Arkadaş ta bu şekilde gizlemek istemiş demek ki.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
ironsoft Sanırım hocam :)

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
Belki temasını değiştirdi, arka plan rengi siyahtı, etiketlerin a link rengini unuttu. Hem unutmasa da size ne? Ne amaçla kullanırsanız kullanın, kopyaladınız mı kopyalamadınız mı? Kimse burda yanlış bir şey söylemedi. Neyse sizi karalamak amacım yoktu, dedikleriniz doğrudur, niyet önemli sonuçta. Ama o kişinin bi kabahatı suçu yok, sorunuz buysa eğer.

Ek Olarak: Sırf tiketleri gizledi diye sizin önünüze de geçmez. Geçemez. Bu bir taktik olsaydı çoktan ifşa olmuştu.

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
muhdelibas Birincisi etiketlerde link yok yani anahtar kelime yazmış arkadaş. Uzun süredir bildiğim bir site tema değiştirmedi bunu isterseniz linkini verip sizde arşiv sitelerinde araştırabilirsiniz. Ne amaçla kullandığımı açıkladım ve kopyalayarak kötü bir şey yapmadım. Sadece bilgisayarımda çalıştım. Bu kadar saçma bir yorum olabilir mi ya ne amaçla olursa olsun ? Kabahatı da var suçu da var gözümde. Bu durumu ortaya koydum sadece. Siz konuşmaya devam edin, dediklerim başınıza gelince anlarsınız demek istediğimi.

umat umat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 16 / 31
  • Ticaret 5, (%100)

Holiqan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
umutatamis Resmin orjinalini atayım da hak geçmesin.

umat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al