wmaraci reklam

Dil Bölümü mü Sayısal Bölümü mü

9 Mesajlar 1.633 Okunma
wmaraci reklam

muhammederogul muhammederogul muhammederogul.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Ben 11. sınıf öğrencisiyim, 10. sınıfın sonunda bölümlerimizi seçtik fakat hala değiştirme şansımız var. Benim asıl hedefim yazılım mühendisliği okuyup programlama dillerini öğrenmek fakat sayısal derslerim iyi olmadığından ingilizcem daha iyi olup ve biraz ona da ilgi duyduğum için bir yandan dil bölümüne sıcak bakıyorum.

Asıl olaya gelirsek birçok yerde üniversite de yazılım mühendisliğinden öğrenebileceğim şeyleri evde kendim de öğrenebileceğim yazıyor. Uzun bir süredir programlama dilleriyle ve bunun dışında internet ile ilgili birçok konu ile uğraşıyorum ve baya faydası oldu. Size soracağım soru ise şu; dil bölümü okuyup aynı zamanda programlama dilleri gibi şeyler öğrenmeye zaman ayırabilir miyim veya direk sayısal bölümüne mi gitmeliyim, görüşleriniz nedir?

wmaraci
reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
İstersen sayısal bölüme gidip, hem de bir yandan yabancı dil kurslarına gidersin üniversitede en iyi üniversiteden yazılım mühendisliği ingilizce olan bölümü seçebilirsin. En mantıklısı böyle ama sayısal derslerim iyi değil demişsin o zaman fazla bir seçeneğin yok dil bölümüne gideceksin. Sayısal derslerini hiç geliştirme şansın yok mu?

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
hocam bende senin gibi programlama dillerini öğrenip yazılım mühendisi olmak istiyordum :D Anladım ki işler öyle olmuyor, o kadar çalışmama etmeme rağmen eğitim sisteminin mallığı yüzünden olamadım. Aklın varsa dil okuluna git, fransızca, almanca, portekizce gibi diller öğren. Hiç olmazsa bulunmaz hint kumaşı olursun. Sana söyleyeyim. Bir yerden sonra hevesini kaçırıyorlar çünkü .

• Üyelik 29.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Muhammed Ağabeyim de öyle söylemişti, sayısal okuyup ingilizce kursuna git. Fakat 2 yıl boyunca neredeyse hiç iplemedim sayısal derslerini. Açıkçası geliştirebilme konusunda kendime güvenemiyorum.
FatalRhymeR Dillerden öncelik olarak İngilizceyi tam olarak öğrendikten sonra Almanca gibi dillere yönelmeyi planlıyorum. Fakat meslek bakımından biraz ilgi alanım dışında o yönden biraz çekingenim.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Bir yola girersen o yolun sonunu görürsün illaki. Çekingenliğin normaldir, ama dediğim gibi bende lise dönemlerinde senin gibi düşünüyordum ama öyle olmuyor, bir yerden sonra sıkıyorlar, bunaltıyorlar adamı.

WebTa WebTa Tengri Biz Menen! Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 40 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam siz ne olmak istiyorsunuz ilk önce kendinize bunu sorun. Hangisini yaparsam mutlu olurum çünkü geri kalan hayatınız o meslek üzerine kurulacak belkide. Öğretmen olmak isterim dersen dil bölümü çok avantajlı şuan. Sayısal derslerim kötü demişsin, bu dersleri yapabilir misin yazılım mühendisliğini kazanabilir misin bunları da düşünmelisin.

• Üyelik 29.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Ciddi anlamda yazılım ile ilgili herhangi bir iş bulabilmem benim için yeterli, düşündüğüm şey bu. Dil bölümünde öğretmenlik dışında güzel meslekler var; çevirmenlik, turizm rehberliği gibi. İlk iki yılımda çok az şey öğrendiğimden ilerde zorluk çekeceğimi düşünüyorum bu yüzden kazanabileceğimden de şüpheliyim.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Fizik, Kimya, Biyoloji derslerin nasıl? Bunlar kötüyse sayısaldan uzak dur.

• Üyelik 29.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
tashift00 Fizik iyi, biyoloji de orta gibi bir şey ama kimya berbat..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al