wmaraci reklam

Webmaster Dünyasına Yeni Giren Arkadaşlara Uyarılar!!!

7 Mesajlar 834 Okunma
smmexpress

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Merhaba değerli forum sakini arkadaşlar... Özellikle son 10-15 gündür acayip bir şekilde yanlış yolda hareket eden yeni üye(muhtemelen webmaster dünyasında da yeni) arkadaşlara rastlıyorum. Bunu da göz önünde bulundurarak böyle bir konu açmak istedim.

Web dünyasında yer alan ve yer almak isteyen bireyler olarak çok büyük kısmımızın temel amacı gelir elde etmek... Bu gelir, kimimiz için ana geçim kaynağı iken kimimiz için de ek gelir mahiyetinde... Bu anlayışla web site vb. işlere girişerek para kazanmak isteyen arkadaşlar elbette ki birçok şeyi deneyerek öğrenecek. Ama saptıkları yanlış yönde daha fazla ilerlememeleri adına birkaç bilgi sunabiliriz bu başlık altında, diye düşündüm.

Şahsen bu piyasanın profesyonel bir elemanı değilim ama kendi çapımda üç beş bir şeyler elde ediyorum. Hem kazanç hem de bilgi anlamında... En azından bildiklerim çerçevesinde son zamanlarda denk geldiğim olayla ilgili bir yönlendirme yapmak isterim. Dikkatimi çeken konu, domain alış-satış... Yeni üye olan birçok arkadaş bilinçsizce domain alıyor ve kısa sürede satıp kâr elde etmeye çalışıyor. Elinde kalınca da proje araştırmasına giriyor. Her ne kadar bir domainin yıllık ücreti 20-30 tl gibi küçük rakamlar olsa da ciddi manada çöp domainlere gidiyor bu ücretler. Domain almak isteyen arkadaşlara tavsiyem odur ki leblebi gibi domain alımı yapmasınlar, keyword planner üzerinden aranma hacimlerine baksınlar, .com uzantı dışındaki domainlerden olabildiğince uzak durmaya çalışsınlar, içinde anlamsız harf, rakam vs. şeyler içeren anahtar kelimeli domainleri tercih etmesinler... Daha söylenecek elbette çok şey vardır ama aklıma gelenler bunlar şimdilik...

Kendisini geliştirmiş çok çok değerli arkadaşlar var bu forumda... Onlardan da ricam şudur ki web işlerine para kazanma ümidiyle adım atan yeni arkadaşlara yapacağınız uyarılar/yönlendirmeler/tavsiyeler çok çok önemlidir. Umarım bu anlamda katkı sağlarsınız....
imsimsiz AzX66 GrafikYazilim06

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
Bol bol yanlış yapın, gerekirse 20 tane domain alın. Siteleriniz hacklensin, saldırı alsın. Spam yiyin, adsense hesabınız banlansın ama yılmayın. Yolda olduğunuz sürece ne kadar sürerse sürsün başarı bir şekilde geliyor.
AzX66 SerdarCR

kişi bu mesajı beğendi.

ozanalkancomtr ozanalkancomtr İnternet Reklamcılığı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 19 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Domain sektörü gerçekten zorlu bir sektör. Bilinçsiz yapılan tesciller, zarar etmenize sebep olabilir. Sektörle ilgili bol bol makale okumakta fayda var.

DroppingNow.net - 1 TL'ye Backorder Hizmeti!

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)

pc332 adlı üyeden alıntı

Bol bol yanlış yapın, gerekirse 20 tane domain alın. Siteleriniz hacklensin, saldırı alsın. Spam yiyin, adsense hesabınız banlansın ama yılmayın. Yolda olduğunuz sürece ne kadar sürerse sürsün başarı bir şekilde geliyor.

Aklıma şu resim geldi :)

xsyasarxs2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

pc332 adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam, vurgulamak istediğiniz noktayı elbette ki anladık lakin bahse konu öneriniz, çevresinde danışabileceği birisi olmayan için geçerli bir durum. Ama belli başlı uyarılar, tavsiyeler eşliğinde yapılırsa bu denemeler, işte o zaman başarı kolaylaşır.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Uzun zamandır bahsettiginiz Kategoride bende yazı yazmayı düşündüm ancak daha sonradan vazgeçtim sebebi ise yeni üye olan bazı arkadaşlara gerek konularıma okumadan verdikleri teklif konuda dikkat edilmesi gerken şeyleri yazdığım halde konuyu dağıtma baltalama yada farklı sebeblerle konuma tacizlerde bulunuldu ayrıca birde yanlış konu açılma olayı var şu an Domain alım kısmında yaklaşık 4 5 konu var hepside Satış İçeriyor Ancak bu alan domain Alım kısmı yani ihtiyacı olan kişiler konu açıp isteklerini belirtecekler ancak tam tersi oluyor sebebide domain Satış Kategorisinin alt kategorisi olmasından kaynaklanıyor ancak netice itibari ile okumadan direk konu açıldığı için alt kategori bile olsa dikkat etmek gerekiyor Bu vesile ile Domain Alım Kategorisinin alt kategoriden çıkıp bağımsız şekilde olmasında fayda görüyorum Nonloser karar yinede yönetime aittir tabiki
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

Metin2Blog Metin2Blog ApkProgram.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
yeni başlayan kişilere önerim şudur. Blogger' ile ücretsiz başlayın durmadan yılmadan konu girin.
5-10 tane blogger 'dan domain alın ücretsiz durmadan konu girin.

Ve hangisi en fazla hiti aldıysa o domain i .com'a çevirin ve devam edin.

Böylece hangi sektör'de daha başarılı olucağınızı görürsünüz.

https://www.apkprogram.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al