wmaraci reklam
lidertakipci

Devlet İşlerini Bilenler Bakabilirmi Lütfen...

13 Mesajlar 1.154 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kadirkaracaoglu kadirkaracaoglu Sosyal Medya Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 26 / 109
  • Ticaret 46, (%91)
Merhaba arkadaşlar ben şuanda instagram hizmetleri vermekteyim ve 1 yılı aşkındır bu böyle devam ediyor. Bugünden itibaren kişisel şirket açarak devlete borcumu tamamlamak ve kendimi güvenceye almak istiyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var devlet işlerinde gelir olması için giderinde olması gerekir yani bir mal alırsın ve satarsın ama bizim işimizde mal satın alma yok sadece gelir var anlayacağınız ben bu işi nasıl çözebilirim yardımcı olabilirmisiniz lütfen...

iç mimarlık
wmaraci
reklam

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Reklam şirketleri de mal alıp satmaz bazen toplu şekilde billboard alır veya kiralar işte bunlar onların gideridir. Aynı şekilde senin de giderin panel yazılımına verdiğin paradır domain ödemesidir ofis bilgisayar malzemesidir, aylık elektrik,su, yemek giderindir vs vs çoğaltılabilir.

• Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 26 / 109
  • Ticaret 46, (%91)

komedyatube adlı üyeden alıntı

Reklam şirketleri de mal alıp satmaz bazen toplu şekilde billboard alır veya kiralar işte bunlar onların gideridir. Aynı şekilde senin de giderin panel yazılımına verdiğin paradır domain ödemesidir ofis bilgisayar malzemesidir, aylık elektrik,su, yemek giderindir vs vs çoğaltılabilir.

anladım hocam peki şahsi hesabıma ödeme alıyorum ben yani web site ile bir bağlantısı yok şirket açmasam devlet satış yaptığımı ispat edemez nede olsa index.php de ki giriş vs ücretsiz sadece forum lardan ücretli satış yapıyorum sorun teşkil eder mi?

iç mimarlık

• Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Vergisiz her gelir suçtur. Fakat bazı durumlarda yani senin benim gibi küçük kazançlı el emeği uğraşları biraz gözardı ediyor diyebiliriz. Şöyle ki hesabınıza aylık 10bin tlden yüksek kazanç gelirse özellikle farklı kişilerden, maliye büyük oranda hesabınızı takibe alır ve haberiniz olmaz 2. ay da takip eder 3. ay tepenize çöker. Maliye biraz serttir, pek bahane dinlemez. Ama geliriniz azımsanacak bir seviyedeyse çok önemli değil diyebilirim. 10 bin tl sadece bir örnek. Tabi hiç belli olmaz ama paranoya yapmamakta fayda var. Eğer geliriniz güzelse ve geleceği varsa açın bir şahıs şirketi kafanız rahat olsun.

wmaraci
wmaraci

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
komedyatube hocam benim de bir sorum olacak. Biz bir E-Pin satış servisinden bayilik alacağız. Yazılımı her şeyini onlar karşılayacak ( vergiler, ödeme yöntemleri ve ürün tedariği dahil. ) Anlayacağınız biz sadece aylık satışımızdan komisyon alacağız sadece. Bu durumda bir şirket açmamız gerekir mi ? Tedarikçi firma vergi ödemelerini halledeceğini belirtti ama bu durumda sanırım bizim de vergilendirilmemiz gerekiyor. Çünkü bir gelirimiz oalcak. Bu işler nasıl yürüyor açıklarsanız sevinirim.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
ironsoft hocam komisyonculuk da bir iş koludur. Özetlemek ve mantığını anlatmak gerekirse gelir elde edilen Türkiye pazarını kullanmanızla yaptığınız her kazanç için vergi ödemek zorundasınız. Türkiye bir AVM gibi düşünün sizden dükkan açtığınız için vergi alacaktır. Ama dediğim gibi olay hesap hareketlerinizde ve göz önünde bulunmanızla alakalıdır. Çok bir geliriniz yoksa gerek yok ama çok ve düzenli geliriniz var ise şirketi açın kafanız rahat etsin.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
devlet bilmez görmez ama herşeyi herkesi gören biri muhakkak vardır ! kazanıyorsan vergini vereceksin . en basit gelir vergisi devlet bizden her yılın son 4 ayında gelir vergisi alır bunun gibi düşün

• Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 26 / 109
  • Ticaret 46, (%91)

aktuelsöylesi adlı üyeden alıntı

devlet bilmez görmez ama herşeyi herkesi gören biri muhakkak vardır ! kazanıyorsan vergini vereceksin . en basit gelir vergisi devlet bizden her yılın son 4 ayında gelir vergisi alır bunun gibi düşün

haklısınız da hocam bizde öğrenciyiz ve ayrıca amerika da örneğin verdi %5 ila %7 arasında örnek veriyorum 10.000 tl kazanıyorsan 2000 tl sini Türkiye devleti alıyor ve ne yapıyor ? yol :) iyi uçak alıyorlar iyi araba alıyorlar bize bi fayda göstermiyorlar hak yemeyi bende istemem tabi en sevmediğim olaylardan fakat durum bundan ibaret
komedyatube

kişi bu mesajı beğendi.

iç mimarlık

wildturk1 wildturk1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 3 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar Burda Şuu Belirtmek İsterim vergilendirilmiş Kazanc Gerçekten Kutsaldir da :) Şimdi Maliye Kaydı Bir Kere Kaydoldunuz Bir Kere Giderleri Aldilar Diye Görmeyin Bir Kere Maliye Kaydı Yaptiğiniz Andan İtibaren Her Ay Sadece SGK Yani Bağkur Primi Ödeyeceksiniz 600 Tl Civari Muhasebe Ücreti Ortalama 100 Lira Büro Ofis Yada Yer Kirası Elektrik Su Telefon Giderleri Bunlarda Mecbur :) yani Ne İş Yapacaksaız Yapın Uzun Lafın Kısası Ortalama 3 bin Lira Sadbit Gideriniz Olacak Sadece Bu Sektörde ki Arkadaslar İçin Söylüyorum

Kazanca Dayalı Kdv Ödemeleri Gelir Vergisi Stopaşı ıvır zıvırıda Haric

Yani KDV sini vermek le bitmiyor

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
komedyatube o zaman gelirimiz 5 bin tl üstüne çıkar çıkmaz adi ortaklık kurup düzenli şekilde vergi ödeyelim sorun yaşamak istemiyoruz.
komedyatube

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al