wmaraci reklam
lidertakipci

Sitemi geliştirmek için daha fazla ne yapmalıyım ?

21 Mesajlar 1.861 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ugurturkmen ugurturkmen bisoruu.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi günü yayına almış olduğum www.okudugumkitaplar.com adlı siteyi geliştirmek, üye çekmek yani bir bakıma kullanıcılar siteme girsin istiyorum. Siteyi açtığım günden bir hata yapmışım, demo zamanında sunucuda test ederken bu kodu kullanmıştım fakat yayına geçtiğimde kaldırmayı unuttuğum için bugüne kadar index alamadım maalesef ve kodu bu sabah farkedip kaldırdım.

• Google Webmaster'a sitemapımı gönderdim

• noindex adlı metayı kaldırdım

Sayfamın index alması ve içerik - üye çekebilmek için başka neler yapabilirim önerileriniz nelerdir ?
Teşekkürler
GrafikYazilim06

kişi bu mesajı beğendi.

Merak ettiklerini sor, aklında kalmasın.
www.bisoruu.com
wmaraci
reklam

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
tasarımı değiştirin hocam, daha modern bir arayüze geçin. siteye giren kişinin üye olup / giriş yapıp kendi okuduğu kitapları ekleyebileceğini anasayfada göze çarpan bir yerde belli etmeye çalışın. ilk başta düşündüğüm " adam okuduğu kitapları ekleyerek site yapmış hmm " dedim. sonradan geliştirilebilir dedim, baktım giriş falan var hee zaten öyleymiş dedim.

biraz daha kullanışlı ve modern olmalı :)
ugurturkmen

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Önerin için teşekkürler hocam örnek verebileceğin ya da ilham alabileceğim bir tasarım var mıdır:)

www.bisoruu.com

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
WWT , Arkadaşımızın da dediği gibi biraz daha sosyal tutrsanız daha çabuk ilerleme kydedebilirsiniz,

size bir kaç konuda yardımcı ola bilirim

wmaraci
wmaraci

GrafikYazilim06 GrafikYazilim06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Grafiker, Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 121 / 63
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam sitenin düşüncesi ve alan adı güzel. Eğer emek verilirse iyi bir duruma gelir bence.

Giriş ve kayıt ol bölümlerinde hem üst tarafta hemde textboxların içinde yazılar var, bence iki kere yazması gereksiz. Temanız responsive ve küçük ekranda da kullanışlı görünüyor, bu özelliğini beğendim.

Logonuz çok çocuksu duruyor, değiştirmenizde fayda var. Logonun yanında güzel bir banner olursa siteye daha profesyonel bir görünüm kazandırır. Alan adı okudugumkitaplar.com olduğu için sanki kişisel, sadece bir kişinin kitap eklediği bir siteyi çağrıştırıyor. İnsanların bundan farklı düşünmesini sağlayacak kitap okuyan kadın, erkek, yaşlı, genç vb. çeşitli insan resimleri olan bir banner eklenebilir. Alt taraftaki "Bu sitede yapılan yorumlar"la başlayan bölümün arasına slogan yazmışsınız olmamış bence. Önce kurallar sonra slogan yazılabilir.

Dediğim gibi düşünceniz ve alan adınız güzel fakat daha profesyonel bir yaklaşımla bakarsanız iyi bir yere gelir siteniz. Kolay gelsin, başarılar..

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Didimedya hocam akşam eve geçince sizinle iletişime geçeceğim, ilginiz ve düşünceniz için teşekkürler. Genelde günde en az 1 adet instagram ve facebook içeriği girmeye çalışıyorum.

GrafikYazilim06 hocam ben bu projeyi gerçekten yapmak istiyorum yani zamanı gelince reklamlar olsun tanıtım yazıları olsun biraz para harcayacağım. Her zaman özgün içerikler girmeye, kopyala yapıştır değilde o kitapları okuyan insanların yorumlarını almaya çalışıyorum ve o şekilde içerikleri giriyorum. Objektif bakınca gerçekten güzel noktalara değindiğinizi düşünüyorum, logo konusuna gelince bir adet logo yaptırmaya ihtiyacım var demektir en kısa zamanda bunu halledeceğim.
İlginiz ve düşünceleriniz için çok teşekkürler.

www.bisoruu.com

• Üyelik 01.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 121 / 63
  • Ticaret 14, (%100)
Siz de sağolun. Site belli bir seviyeye geldiğinde reklam vb. gelirler kendiliğinden gelir. Bence de emek vermeye değer bir proje fakat insanların bunu sahiplenmesi lazım. Özellikle facebook vb. sosyal medya gruplarınıda (kitapseverler, roman, şiir vb.) iyi kullanırsanız mutlaka bir geri dönüşü olur siteye. :)

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
GrafikYazilim06 reklam vb. gelirler zaten çok sonraki hedefler benim için. Dediğiniz gibi sahiplendirmek lazım siteye girişler oluyor analytics'den falan bakıyorum ama üye olmalarını veya kitap incelemesi yapmalarını şuanlık sağlayamıyorum belki de çok yeni olduğundandır, etrafımda ki kişilerle ekleme yapıyoruz. Sizin bir öneriniz var mı peki bu siteye katkı da bulunmaları için :)

www.bisoruu.com

• Üyelik 01.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 121 / 63
  • Ticaret 14, (%100)
ugurturkmen kitapseverlerin bloglarını takip edip onlarla yardımlaşma yapabilirsiniz. Kişisel olarak bu şekilde kitap tanıtan birçok blog yazarı var. Bunun dışında sosyal medya en önemli araç bence.

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
GrafikYazilim06 tekrar çok teşekkürler hepsini dikkate alacağım :)

www.bisoruu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al