lostyazilim

Facebook sayfa reklamı yatırımı yapmalı mıyım?

15 Mesajlar 2.236 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Bugün facebook'ta reklam verdim 1.1 k erişime 60 sayfa beğeni aldım.bunun için beğeni başı 0.14 TL ödemiş oldum.Toplamda tüm aldığım sponsorlu reklamlar ile 420 civarında sayfa beğenim oldu.
Sizce bu rakamlar ile sayfama yatırım yapmalı mıyım?
Sayfamda 420 üyem olmasına rağmen gönderdiğim içeriği 24 saat geçse bile 50-60 kişi görüyor.Oysaki üyelerimi 2 gün içerisinde toparladım.İşin kötü tarafı ise içeriği beğenen kişi yok.Bu normal midir?
Amacım belli bir noktaya kadar 10-20 k sponsorlu olarak sayfamı büyütmek sonrasında paylaşımlar ile sayfanın büyümesini sağlamak.Ancak üyelerin içeriği görme oranı şu an %20-30'da ve beğeni yok, bu durum beni karamsarlığa itiyor.
Sizce ne yapmalıyım bu durumda?
Konuyla ilgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Sayfamı büyütmek için farklı bir strateji olursa o da işime gelecektir.0.14 TL sayfa beğenisi biraz bütçe açısından bana sıkıntı yaratacak gibi görünmekte...

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Sizinle ilgili kotleye reklam vermek konusunda sorunlarınız var gibi; hedef kitle seçimi çok önemli, 60 değil 6 beğeni gelsin ama sizinle ilgilenen arkadaşlar gelsin. Facebook reklamlsrı tuzludur; kitle için sabırlı davranıp sosyal medyada tanıtım yaparak başlayabilirsiniz; sıfırdan başlamışsıniz baya sabır istiyor maalesef.
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Ben size yardımcı olabilirim aktif bir sayfa yapabiliriz size pm gönderin.

• Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Sizinle ilgili kotleye reklam vermek konusunda sorunlarınız var gibi; hedef kitle seçimi çok önemli, 60 değil 6 beğeni gelsin ama sizinle ilgilenen arkadaşlar gelsin. Facebook reklamlsrı tuzludur; kitle için sabırlı davranıp sosyal medyada tanıtım yaparak başlayabilirsiniz; sıfırdan başlamışsıniz baya sabır istiyor maalesef.

Yaptığım sayfa karikatür ile görsel hafıza tekniğini birleştirerek İngilizce kelime öğrenmek üzerine.Bu sayfa için seçtiğim üç anahtar kelime, ingilizce, karikatür, komedi.Sayfa kategorisi ise eğitim olarak belirledim.

wmaraci
wmaraci

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam kategoriniz eğitim, ingilizce, karikatür.

Bunlarla ilgili facebookta bulunan kitle öle her sayfayı, her paylaşımı beğeneyim kafasında olan insanlar değil. Bu kitleye mutlaka kaliteli içerik üretmelisiniz.

Bence bu kategori yerine şu tarz paylaşımlar daha fazla iş yapacaktır. Karpuzun içinde Allah yazıyor, Türkiye uçak gemisi üretiyor, Allah diyen keçi ve bol bol felsefik laflar. Hani ben kendimi böyle ifade edemem ama etseydim böle ederdim hazzını yaşatacaksın kullanıcıya. Onlarda bunları bol bol paylaşacak sayfanın organik ve bedava reklamı olacak.

Sayfa linkinizi alabilirsek bir bakalım neler paylaşıyorsunuz.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

• Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Sayfam;
https://www.facebook.com/karikaturluingilizce/

ekin0011 ekin0011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 45 / 17
  • Ticaret 8, (%88)
duolingo türkçe-ingilice gruplarında paylaşımlar yapabilirsiniz

Ek Olarak: Şu sayfadalardaki paylaşımları takip ederekte son gönderiye yorumlarda yaparsanız geri dönüşler olabilir . Yada direkt ulaşın adminine reklam isteyin uygun gelirse fiyatı sayfanızdan bir karikatürü paylaştırın sayfa belli olacak şekilde bence böyle daha iyi kullanıcı çekersiniz

https://www.facebook.com/ingilizcebilgi/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/h1iko/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/kolay.ingilizce.kelime/?ref=ts&fref=ts
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam benimde beğinisi 30k'ya yaklaşan ve 7k civarında olan iki sayfam var. Eğer imkanınız varsa bir çekiliş yapın, bu çekilişe 50 TL kadar sponsor basın, normal beğenilere nazaran çok daha fazla insan gelmiş olacak. Beğeni meselesini de açacak olursak, ben şahsen paylaşılanları çok zor beğenen, beni etkilemesini bekleyen birisiyim ama paylaştığım abuk subuk şeyleri dahi paylaşan, arkadaşlarını etiketleyen insanlar oluyor 30k dediğim sayfamda. (Kategorim genelde 18 yaşından küçük bilgisayar oyuncularına yönelik)

Demem o ki, sayfa beğeniniz yüksek olursa, kafanıza taktığınız sorunların birçoğu hallolacaktır.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Sayfa beğenisi yerine ilgi çekecek bir gönderiyi hatta videoyu öne çıkarın çok daha fazla ziyaretçi çekeceksiniz emin olun. 20 liralık reklamlarla her defasında 300-400 like çektiğimi bilirim, etkileşim başına ücret 0,01 veya maks 0,02lerdeydi hepsinde. Ancak sayfa kitlesine değil gönderi kitlesine göre her defasında farklı reklam kitlesi oluşturdum

maxlpol maxlpol Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 31 / 77
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar, hocam ben yeni açtığım sayfada 2 tllik reklam ile 1300-1400 beğeni alıyor içeriğe göre değişiyor. 2 TL ile 50 bin erişim alan içerikte var. Hedef kitle ayarlamanızda size yardımcı olabilirim. Pm atın :)

wmaraci
Konuyu toplam 14 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 14 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al