Hayat bana saçma geliyor...

8 Mesajlar 1.227 Okunma
smmexpress

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Ne bileyim insanlar nasıl mutlu oluyor anlamıyorum. Amacımız ne yani; doğuyoruz, okula gidiyoruz, iş bulup çalışıyoruz, evleniyoruz ve ölüyoruz... Düşünüyorum bazen; ya benim yerime başka birisi olsaydı yani ben hayatta olmayabilirdim, neden ben varım? Hiç olmamış olabilirdim. Düşünüyorum bazen insanlar üremeyi durdursa ne olur? Bu kirlenen dünyaya, her gün kötüleşen şartlara karşı insan neden bir çocuk dünyaya getirmek ister... Neden insanlar evlenip çocuk sahibi olmak için uğraşıyorlar bir zorunluluk gibi...

İki kişinin karar verip dünyaya getirdiği kişi ya varoluş acısı yaşıyorsa?

wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
İnsanlar güzel şeyler yaparak mutlu olabiliyor. Ben tek din olan İslam'a inanarak yaşıyorum, dine inanmayan ise sadece ölmeye inanıyor. Kimisi evlenmiyor, kendi döngüsünü kendisi bitiriyor. Kimisi ise çocuk yaparak ileride çocuklarınında birşeyler yapıp bu dünyada iyi şeyler yapmasını temenni ediyor. Kimi çocuklar büyüyüp adam olamazken kimi çocuklar ise büyüyüp bir nobel ödülü alan Aziz Sancar, ülkesi için ölmeyi göze alan bir Ömer Halisdemir oluyor.

Buradan yola çıkarak bizim dünyaya gelmemizde küçük bir rol oynayan anne babamızın bize verdiği terbiye ile iyi insanlar olup ileride çocuklarımıza iyi bir terbiye ve ahlak vermeliyiz ki onlarda çocuklarına iyi şeyler verebilsin.
suskun009 kizilperi 52282

kişi bu mesajı beğendi.

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Mutluluğun bi önemi yok yaşamanın da bi amacı yok. Aslında var Allaha kulluk ederek cennete gitmek ama ipin ucunu çoktan kaçırdım intahar etmek dahice geliyor. Birde ruhsal problemlerim var insanları üzmekten başka hiçbir şey yapmıyorum garip ya hayat çok garip. Dört aydır işsizim yaşıyorum tek başıma

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Hayat sıkıcı...

wmaraci
wmaraci

meromerro meromerro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 113 / 65
  • Ticaret 5, (%100)
Ne hayata, ne de kendine bir faydan yoksa hayatın sana saçma gelmesi çok doğal güzel kardeşim..
Bu sebeple hayatı sorgulama, faydalı yaşa..

milas milas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / K
  • Meslek Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad L** Ç**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 12 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Allah'ın varlığına inanıyorsan bu hayatın bir sınama olduğunun farkında olman gerekiyor. Sınanıyorsun, sınanıyoruz. Hatta izlediğim bir videoya göre bizlere doğmadan önce ''insan mı olmak istiyorsun? Yoksa melek mi olmak istiyorsun?'' gibisinden bir soru soruluyormuş. Bunu ben demiyorum, yanlış anlamayın. Sanırım Dünya'ca ünlü olan Dr. Zakir diyordu. Bu hayat yalan, diğer dünya gerçek. Bu dünya'da elde ettiğin mal varlığı yalan, diğer dünya gerçek. Yatıp kalkıp bugüne çıktığın için şükretmen gerekiyor. En azından elinin, kolunun, bacağının olduğuna şükretmen gerekiyor.

Hayat daha doğrusu Allah sana bir çok şey sunacak. Senin doğru kararı vermen gerekiyor. Günahtan uzak durup sevaba doğru yönelmen gerekiyor.

Kısa bir örnek verelim; Dünya'daki tüm fakirleri, yardıma muhtaç insanları doyurabilecek mal varlığına sahip oldun diyelim. Sen onları görmezden gelip bir köşede mi bırakırsın? Yani hayatını sürmeye mi devam edersin yoksa yardım etmeye mi? Eğer yardım edersen belki tüm günahların silinecek. Sadece insanlar değil. Kuytu köşede yaralanmış, ölüme bırakılmış bir köpeğe, kediye bile yardım etmen tüm günahlarını silebilir ve doğrudan cennete gitmeni sağlayabilir. Dara düştüğünde şükret ama asla Allah'ın varlığını sorgulama. Birde şu var; Madem Allah herşeyi biliyor. Geleceği görüyor fakat fakirleri niye bu dünyaya getiriyor? Birilerinin acı çekmesini niye sağlıyor yoksa (haşa) Allah sadist mi? Ona da farklı bir örnek verelim;

Bir sınavdasın diyelim. Öğretmen sınavdan önce çalışman için gerekli olan kitabı verdi. Sınav zamanı geldi ve sınava girdin. Bir soruyu bulamıyorsun veya yapamıyorsun. Öğretmenin sana tekrar kitabı vermesini doğru bulurmuydun? Vermez zaten eğer verirse doğru cevabı bulursun sınavı geçersin ve bir üst sınıfa atlarsın. Günah veya sevapta buna benzer. Allah sana birşeyleri gösterir ama doğru yolu bulmanı ister yani sınanırsın. Doğru yolu bulduktan sonra cennette olacaksın belki. Fakirde olsan, zenginde olsan sınanacaksın. Parası olan aldırmayacaktır nasıl olsa bu dünyalık yaşıyor. Ama fakir olan düşündükçe düşünecektir, hatta gaflete düşüp dediğim gibi ''Allah'ın varlığını'' yasak olan bir çok şeyi düşünecektir. Şuanki hayatı düzenleyen para olabilir lakin o da sahte :) Diğer dünya'da da benim 553123 milyon dolarım var derler artık.. Ama bu sözümden şunu anlama; ''Sorumlulukların var. Birilerine göre bi şeyler ortaya atılıyor, yeni kurallar çıkartılıyor. Sende bu kurallara uyarak kendi malını kazanmak zorundasın. Tabii, yaşamak istiyorsan.'' Dara düşersen şükret, Allah'ı hatırla. Senin yardımcın sadece Allah. Kimseden medet umma. Sana kimse yardım etmez ama Allah'ın yolundaa gidersen işinin rast gitmemesi sanırım mümkün değil. Yaptığın hataları düşün, pay biç bir daha yapmamaya çalış.

Ha yukarıda insan mı olmak istersin yoksa melek mi olmak istersin sorusuna eğer ''ben melek olmak isterdim'' diye cevap verirsen de melekler biz insanlar gibi kafasına buyruk bir şekilde hareket edemez. Allah'ın emirlerinden asla çıkamaz. Fakat biz insanlar dilediğimiz gibi yaşayabiliriz, istediğimizi yapabiliriz. Yani biz irade ve inanç sahibi oluruz. İstersen gidipte zina da yapabilirsin veya küçük bir çocuğu dövebilirsinde ama öbür dünyada bu yaptığın yanına kalmayacaktır. Ayrıca bu soru bana sorulmadı dersen zaten hatırlaman mümkün değil. Bu konulara fazla girme, işin içinden çıkamazsın. Fakat dediğim gibi; Asla Allah'ın varlığını sorgulama.

Ayrıca bu dünyada şuanda zengin olan insanlara, her gün babasının parasıyla orada burada takılan kızlara, erkeklere aldanma. Onlarda belki herşeyin farkında ama onlar aldırış etmeden sadece bu Dünya varmış gibisine yaşıyor :) Şunu da demeyi unutmayayım; ''Birileri illa çıkacaktır karşına ''evrim teorisini savunacaktır. Big bang diyecektir, ben maymundan geldim diyecektir.'' İnanma, zırvalamaktan başka bir şey değil.
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

meromerro adlı üyeden alıntı

Ne hayata, ne de kendine bir faydan yoksa hayatın sana saçma gelmesi çok doğal güzel kardeşim..
Bu sebeple hayatı sorgulama, faydalı yaşa..

Edit...

kizilperi kizilperi Hayallerinin peşinde.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Asistan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 486 / 152
  • Ticaret 74, (%100)
İnsanın hayatta amaçları ve hayalleri olur bunlara ulaşmak için yaşar bana göre bir nevi ama bazı şeyleri de kafayı takıp çok düşünmemek gerek bence neden ben varım vs. gibi derin konular :)
Ve hayat bize verilmiş güzel bir hediye bence bunu güzel değerlendirmek lazım.
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

Geçmişten geleceğe yazıyor...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al