wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Domainler Satılır mı ?

17 Mesajlar 1.292 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Domainler maalesef işe yaramaz. Bundan 5-6 sene önce Türkçe karakterli olarak 200'e yakın domain aldık. Fakat 1 sene sonra hiçbirini uzatma yapmadık, çöpe gitti. Ciddi de bir ödeme yapmıştık.

Başta SEO olmak üzere Google vb birçok alanda sıkıntı çıkarıyor Türkçe karakterli domainler. O yüzden hiç bulaşmamak en iyisi.

wmaraci
reklam

tezindir tezindir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hermes seo bakımından hiç sorun çıktıgını görmedım verilen anahtar kelımelerde rahatlıkla sıralamalara gırıyor . google de tr karakter yazınca siteni aranan tr karakterler üzerinden görebiliyor , maıl adresı tr olarak yazılabılıyor . tr maıl adresıne maıl gonderılıyor . hiç bir sorun görmedım sımdıye kadar , eskiden di o dedıklerınız sanırım , ben denk gelmedım

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
tezindir hayır halen aynı. Ben sıralama çıkmaz demiyorum. Birçok yerde sorun çıkarıyor.

Örneğin aldığınız "serinceçiğköfte.com" domaini aslında gördüğünüz şekilde değil; "xn--serinceikfte-qdb6spx.com" olarak gözüküyor.

Yok ben çok detaya girmem, arada içerik eklerim vs diyorsanız işini görür. Kapsamlı bir site için maalesef sıkıntı çekersiniz.
xn--serinceikfte-qdb6spx.com böyle bir domain çok iş görmez.

• Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hermes İyi hoşta sen ASCII karşılığından bahsediyorsun , doğru diyorsun aslında büyük bir sorun gibi gözüküor fakat değil , çünki google xn--serinceikfte-qdb6spx.com bu şekilde indexlemıyor . serinceçiğköfte.com bu şekilde indexliyor . mail gonderırken destek@xn--serinceikfte-qdb6spx.com böyle yazmıyorsun destek@serinceçiğköfte.com yazıyorsun . şimdi sıkıntı nerde - ? mantıklı düşünürsen hiç bir engel yok hemde hiç hiç -

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
tezindir konu başlığını değiştirin bence. Ben güzel güzel açıklama yapıyorum fakat siz farklı bir ısrar yapıyorsunuz.

"Bu Domainler Satılır mı ?" diye soruyorsunuz bende sorunuza istinaden yorum yaptım alacak varsa ya da sizin tam bilginiz yoksa bilinsin diye.

Keşke direk "satılır" ya da "satılmaz" diyip geçseydim. Bu kadar uzamazdı. Kötü bir amacım yok, size kolay gelsin.

Hayırlı akşamlar.

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam işi bilen türkçe karekterli domain almaz ;) neden derseniz bu internet alemi ingilizce karekterden oluşuyor ve türkçe karekterli domainleri çok farklı bir şekilde algılıyor örnek verirsek şöyle; kullanıcı domain ismini yazım mesela bekaş yazar google algoritmalar bunu farklı algılar ve indexlemeden tutun diğer tüm seo kaynaklarına yüzlerce problem çıkarır ;) ilk başta dediğim gibi bu işten anlayan bunları asla almaz ama hobi olsun diye alan olursa onu bilemem :)

• Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hermes bilmedıklerımı senden kapmaya çalışıyorum - tekrar sıkıntı nerelerde cıkacak diyede soruyorum , yani öncelıkle benı yanlıs anlamada , ona bakarsan tr karakterlı klavye türkıyede var , bu mesele olumsuzluklarından bırıdır. alt ustu domaın sonucta benim babamın malıda değil adamların domaınlerını oveyım bende bıldıklerımı dedım

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al