wmaraci reklam
lidertakipci

Blog açma hk.

4 Mesajlar 630 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba

6-7 yıl önce uzun süre yararlandığım bir forum sitem vardı fakat çeşitli saldırı ve benzeri problemlerle kapanıyordu.

Şimdi bir blog açmak ve kendi yazılarımı yayınlamak istiyorum. Herhangi bir kar veya tıklanma rakamına ulaşma gayesi olmadan sadece oluruna bırakmak istiyorum.
Bu işi yaparken sadece domain satın alıp ücretsiz bir host üzerine , özellikle güvenlik yönünden zaafiyet oluşturmayacak bir blog açmak mümkün müdür?

Çok basit bir soru olabilir, kusuruma bakmayın lütfen.
Ayrıca gecenin bir saati ve kafam karışık olduğundan olsa gerek bu konudaki anahtar kelimeleri bulup googlede aratamadığımdan net bir cümleye ulaşamadım o yüzden konu açma isteği duydum.

Şimdiden çok teşekkürler

wmaraci
reklam

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Evet hocam mümkündür.
Blogger kullanmanızı öneririm. Kişisel blog için en ideal servislerden birisi. Zaten Google 'ın servisi olduğu için güvenlik bakımından kusursuz. Özel domain satın alıp yönlendirmesini yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

WPMAVI WPMAVI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam tabii ki. Blogger ya da wordpress.com üzerinden domain satın alıp, sadece domaine para ödeyerek ücretsiz bir şekilde hosting edinmiş olur ve barındırma için para ödemeden blogunuzu açabilirsiniz. Ancak, bu tür ücretsiz servislerin uzun vadede size ne kadarlık bir fırsat maliyeti yaratacağını tahmin bile edemezsiniz.

Ben kimseye kesinlikle bu ücretsiz servisleri önermiyorum. Nedenini de şu yazıda uzun uzadıya detaylı yazdım; http://wpmavi.com/blog/wordpress-mi-blogger-mi.html
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
2 değerli cevap için de ayı ayrı çok teşekkür ediyorum & crasher911 yazınızı incelemeye başlıyorum.

Ek Olarak:

crasher911 adlı üyeden alıntı

Hocam tabii ki. Blogger ya da wordpress.com üzerinden domain satın alıp, sadece domaine para ödeyerek ücretsiz bir şekilde hosting edinmiş olur ve barındırma için para ödemeden blogunuzu açabilirsiniz. Ancak, bu tür ücretsiz servislerin uzun vadede size ne kadarlık bir fırsat maliyeti yaratacağını tahmin bile edemezsiniz.

Ben kimseye kesinlikle bu ücretsiz servisleri önermiyorum. Nedenini de şu yazıda uzun uzadıya detaylı yazdım; http://wpmavi.com/blog/wordpress-mi-blogger-mi.html

cihan1 adlı üyeden alıntı

Evet hocam mümkündür.
Blogger kullanmanızı öneririm. Kişisel blog için en ideal servislerden birisi. Zaten Google 'ın servisi olduğu için güvenlik bakımından kusursuz. Özel domain satın alıp yönlendirmesini yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

bloggerden bir üyelik alıp özel domainimi yönlendirme imkanım olduğunu ve bunu nasıl yağacığımı keşfettim :)
Ayrıca crasher911 yazınız oldukça faydalı ve işime yarar oldu :)

Yalnız görünüm olarak istediğimi elde etmedim blogda henüz bakalım biraz google araştırmaları ve youtube videoları ile iyi bir blogger olurum belki :)
WPMAVI

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al