freelance iş ilanları

CS:GO hakkında sorularım

9 Mesajlar 1.370 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
1. Bomba atmanın bir tekniği var mı? Bence var çünkü ben bombayı amele gibi atıyorum, diğer oyuncuların ise çok değişik atış stilleri var. Mesela hemen yanına flaş atabiliyorlar ve anında patlıyor, ben atmak istediğimde duvardan duvara gidiyor bir de patlaması uzun sürüyor. Adam zaten bombayı görünce arkasını dönüp etkilenmiyor :).

2. Kanas denilen silahı daha pratik kullanmanın bir yolu var mı? Ben dürbünü açıp adamı vurana kadar çoktan kurşunu yemiş oluyorum. Bunu oyuncu mouse ile yapabilir miyim?

3. Kanas kullanırken dikkat ettim de ben hedefi aim ile takip edip vuruyorum ve böyle yapmak zor oluyor. Pro oyuncular ise tetiğe bastıktan sonra aimi hedefe götürüyor. Saçma gelebilir ama gerçekten böyle. Tabii bu pro oyuncuları yaptığı şey çok kısa sürede oluyor. Bunu pratikleştirmenin bir yolu var mı?

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bombayı sağ tuş ile atarsan dibine bırakıyor.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Bombayı atarken sol click ile değil, sağ click ile atarsanız hemen önünüze düşer. Bomba atmanın bir sürü püf noktası mevcut. Bunu youtube'da araştırıp izleyerek öğrenebilirsiniz. Tüm silahların da bir kullanış biçimi, taktiği var elbette. Mesela AK-47 ile yakın mesafeden kafayı tararsanız mermiler dağa taşa gider. Gövdeye çalışmalısınız. Ya da P90 ile ateş ederken ayağa doğru tutarsanız HS oranınız yüksektir. Zamanla bunları öğrenir, daha iyi bir player olursunuz.
contentwriter AhmetUcar

kişi bu mesajı beğendi.

Backhoe Backhoe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)
1 - Bomba atmanın bir değil,bir çok tekniği var.Her harita,her atılmak istenen bölge ve her amaca göre farklı atış tarzları ve hesaplamaları mevcut.Steam Atölyesinde kullanıcılar tarafından yapılan ve 5 yıldız alan haritanın sonuna Smoke ekleyerek aratırsanız Bomba antrenmanı için haritaları bulabilirsiniz.Örn : "Cache Smoke" - "Dust II Smoke" gibi.(bu haritalar bombayı nereden nereye atarsanız nereyi kapatırsınız,nereden nereye hesaplayıp atabilirsiniz gibi şeyleri çizgi halinde gösteriyor.)

2 - AWP kullanmanın da pratik yöntemleri tabii ki var,Profesyonel eSpor oyuncuları anne karnından bu şekilde çıkmış oyuncular değil veya özel bir yetenekleri yok.Sadece daha fazla training yaparak daha iyi yerlere gelmiş insanlar.Aynı antrenmanları uygularsan,aynı şekilde gelişmemek için hiç bir neden yok.AWP için önerebileceğim şeyler mesafe ne kadar uzak olursa olsun 2.dürbün(en yakın) halini kullanmayın.İlk ve daha az yakınlaştıran dürbün her zaman daha iyidir çünkü İkinci sağ tıklamada tam hedefe mermi tutturmak ve flickshot olarak tabir edilen ani refleks vuruşlarını ikinci dürbünde yapmanız imkansıza yakındır çünkü ekran daha küçülmüş durumdadır.Oyuncu mouse'u olarak bahsettiğiniz şey ise "otomatik tuşa atama" dan bahsettiğimiz macro ise bu oyuncuların yapacağı en aptalca şeydir neden diye soracak olursanız bu durumda siz değil,mouse oynamış oluyor.Mouse'u iyileştirmek için DPI değeri daha yüksek bir mouse alman uygun olacaktır.eSpor oyuncularının mouseları genelde DPI odaklıdır.

3 - Anladığım kadarıyla AWP oynamayı seven bir oyuncusunuz,bunu pratikleştirmenin tek yolu daha fazla Training,training,training... Atölye'ye AWP Training yazarsan bir çok AWP Antrenman haritası bulabilirsin.Son kez unutmadan ikinci dürbün yokmuş gibi oyna.

Bol şanslar :P Umarım işine yarar.
contentwriter DPCCO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Backhoe Anlatmak istenilen herşeyi anlatmış, steam üzerinden eklersen AWP training yapabiliriz.
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
CS:GO'da Atölye haritaları var yani alıştırma için oluşturulmuş haritalar. o haritalarda aim kasabilirsiniz pistol, ak47 gibi silahlar için.
AhmetUcar

kişi bu mesajı beğendi.

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
İndirimli alabileceğim bi yer var mı?

Timurlenk Timurlenk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik Danışmanı / SEO
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 74 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
Bombayı sağ click atarsan önüne atar hemen. Awp için de bol bol ölüm maçına girip antrenman yapmalısın. :)

Sanchez001 Sanchez001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 46 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Ses kas, çok faydası olur. Bombalamayı da ona göre yaparsın. Onun haricinde yüksek tutma bombayı atacağın hedefi. Flash candır. Kör et , vur. Kör et , vur :)

Rütbesi keleş olan kullanıcıları izle, keleşi nasıl kullanıyor bak. Keleş kullanımı aim kafaya alınır ve oturma tuşu ile aynı anda aim kafadan vücuda indirilir. Temizzzz ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al