wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılım Kursu ?

12 Mesajlar 1.091 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tahsinyaman tahsinyaman WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 114 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben kursa gidip bir şeyler öğrenmeyi düşünen kişilerin bu sektörde çok başarılı olacaklarına inanmıyorum. Sebebi ise elimizin altında muhteşem bir depo var interneti kullanmayı bilmeliyiz. Zaten hedefimiz buradan ekmek yemekse interneti en iyi şekilde kullanıp, araştırıp bilgi öğrenmeyi bilmeliyiz.
Siz kursa giderseniz bilgisayarlarda hazır program açıktır size dershane gibi şu kod buna yarar vs. diye anlatırlar ancak bir süre sonra kodları kullanmak istediğiniz de siz yine internetten araştırma yaparak bulmanız gerekecek.
Ancak evde kendi imkanlarınız ile kurcalayarak öğrenmek bence bu tarz işlerde bir adım fazlasını getiriyor. Çünkü bir hocaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz, istediğiniz kişiden, istediğiniz dilden izler dinler okursunuz. İstediğiniz saat açar izler, geliştirirsiniz.
Kafanıza bir soru takıldığında hocanız olmayacağı için araştırmak zorunda kalırsınız, hangi forumun hangi konuda size yardımcı olacağını kısa süre sonra öğrenmiş olursunuz. Kendi sorununuzu ararken birçok kişinin ürettiği farklı çözüm yollarını vs. öğrenme şansı yakalarsınız. Bu benim görüşümdür tabi ki ancak bence interneti kurcalamayı öğrenin hocam.

Hocam katıldığım alanlar var fakat kursun insana kattığı çok daha farklı konular da var.

Programlama mantığını öğretir . algoritma öğretir. kullanılan methotların ne için kullanıldığını kabaca öğretirler ama detaya girmezler. senin araştırıp öğrenmeni isterler. kursa gitseniz de internetten sonuna kadar faydalanmalısınız. aksi halde kurstan öğrendikleriniz ile bir adım ileri gidemezsiniz.

İnternet üzerinden bir konuyu birden fazla şekilde anlatımı mevcut. kafana yatan en az kod kullanımı yaptığın yöntem ile web yazılımını geliştirebilirsin. bu tamamen senin elinde olan birşey.

kurslarda kafan almadığı herhangi bir soruyu birebir sorma ve anlık olarak cevap alma şansın var. kodlama bilgisi olmayanlar için büyük avantajdır.

ortak bir projede takım çalışması katmanlı mimari üzerinden tecrube kazanabiliyorsun.

kursta tanıdığın insanlar ile ortak bir projeyi hayata geçirebiliyorsun.

onların bilip te senin bilmediğin bir çok konu da fikir alışverişi gerçekleştirebiliyorsun.

wmaraci
reklam

emreorhan emreorhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 35 / 29
  • Ticaret 3, (%67)
VideoKod'da 4 haftada öğrenirsin: Youtube VideoKod

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al