6 harfli domainim iş yaparmı?

27 Mesajlar 2.423 Okunma
smmexpress

Imbrossa Imbrossa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Content Management
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 259 / 93
  • Ticaret 7, (%100)
Marka olmak malesef bu kadar kolay olmuyor. Bakın yukarıda tüm arkadaşlarımızın saydığı isimlerin tamamı internet daha peydah olmadan önce zaten dünyanın en bilindik medya kurumlarıydı.

Benim de elimde 6 harfli .com domainler var. Hatta geçtiğimiz günlerde kaydettiğim gondex.com ve cittego.com sadece şehir rehberliği alanında hazırlanabilecek siteler için sektörel kaydedildi.

Baktığınız zaman anlamsız, ancak sektörle ilişkilendirilebilecek domainleri daha kolay pazarlayabiliyorsunuz.

Banzop için benzap gibi bir telaffuz ile yurtdışı kaynaklı bir mobil uygulama olabilir, neden olmasın? Ama bahsedilen örneklerle bir tutulması abestle iştigal olmuş biraz.

Hayırlı bir süreçte size başarı getirmesini dilerim, umarım satarak değil kendi ürettiğiniz bir yazılım ile markalaşırsınız :)

wmaraci
reklam

BatuhanE BatuhanE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makale Yazarlığı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 18 / 109
  • Ticaret 41, (%90)

Imbrossa adlı üyeden alıntı

Marka olmak malesef bu kadar kolay olmuyor. Bakın yukarıda tüm arkadaşlarımızın saydığı isimlerin tamamı internet daha peydah olmadan önce zaten dünyanın en bilindik medya kurumlarıydı.

Benim de elimde 6 harfli .com domainler var. Hatta geçtiğimiz günlerde kaydettiğim gondex.com ve cittego.com sadece şehir rehberliği alanında hazırlanabilecek siteler için sektörel kaydedildi.

Baktığınız zaman anlamsız, ancak sektörle ilişkilendirilebilecek domainleri daha kolay pazarlayabiliyorsunuz.

Banzop için benzap gibi bir telaffuz ile yurtdışı kaynaklı bir mobil uygulama olabilir, neden olmasın? Ama bahsedilen örneklerle bir tutulması abestle iştigal olmuş biraz.

Hayırlı bir süreçte size başarı getirmesini dilerim, umarım satarak değil kendi ürettiğiniz bir yazılım ile markalaşırsınız :)

öenri ve yazınız için teşekkür ederim öncelikle. Aklımda şuanda hiç olmayan bir proje var değerlendirmeyi düşünüyorum ancak şuanlık daha yeterli zaman bulamadım. Ortalama şubat ayı gibi yoğunlaşıp mart ayı gibi açmayı düşünüyorum. Bu proje için de bu domaini aldığım için çok büyük bir fiyatla karşılaşmadıkça da satmayı düşünmüyorum :)
Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

SertacYANIK SertacYANIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Nothing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 714
  • Beğeniler 21 / 157
  • Ticaret 2, (%100)
"Markalaşacak bir domain..."

Bu domain markalaşmaz hocam, keşke almasaydınız.

agab.com gibi alan adları arayın derim. banzop ne ya :D

• Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 18 / 109
  • Ticaret 41, (%90)

SertacYANIK adlı üyeden alıntı

"Markalaşacak bir domain..."

Bu domain markalaşmaz hocam, keşke almasaydınız.

agab.com gibi alan adları arayın derim. banzop ne ya :D

aslı agap ne hocam ? herkezin zevki farklıdır ama banzop 'un kulağa daha hoş geldiği kesin

wmaraci
wmaraci

SertacYANIK SertacYANIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Nothing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 714
  • Beğeniler 21 / 157
  • Ticaret 2, (%100)
Herkesin zevki tabii ki de farklıdır. Yalnız kulağa hoş gelen bir domain markalaşacak diye bir şey yok. Birçok kriter bir markayı yükseltir.

Agab'ın bir anlamı vardı ama şu an hatırlayamıyorum. Öte yandan agab.com agab.net agab.org agab.info bunlar dolu. Kulağa hoş gelsin istiyorsanız sadece sizin kulağınıza hoş gelen alan adlarına bakmayın derim. ;)

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
BurakE Benim çok hoşuma gitti isim. İlk aklıma gelense scorp gibi bir mobil uygulama olabilir. Fikir sizin geliştirebilirsiniz. Fakat isim çok iyi. İçinize sindiyse söylenenleri unutun.

• Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 18 / 109
  • Ticaret 41, (%90)

FurkanİPEKCİ adlı üyeden alıntı

BurakE Benim çok hoşuma gitti isim. İlk aklıma gelense scorp gibi bir mobil uygulama olabilir. Fikir sizin geliştirebilirsiniz. Fakat isim çok iyi. İçinize sindiyse söylenenleri unutun.

teşekkür ederim hocam önerileriniz için. Yorumunuzu değerlendireceğim

Ek Olarak:

SertacYANIK adlı üyeden alıntı

Herkesin zevki tabii ki de farklıdır. Yalnız kulağa hoş gelen bir domain markalaşacak diye bir şey yok. Birçok kriter bir markayı yükseltir.

Agab'ın bir anlamı vardı ama şu an hatırlayamıyorum. Öte yandan agab.com agab.net agab.org agab.info bunlar dolu. Kulağa hoş gelsin istiyorsanız sadece sizin kulağınıza hoş gelen alan adlarına bakmayın derim. ;)

hocam bir çok kişi domaine olumlu baktı :) demek ki birçok kişinin kulağına hoş gelmiş ;)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al