freelance iş ilanları

Joomla'dan Anlayanları Konuya Davet Ediyorum

18 Mesajlar 1.579 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Akademig Akademig hep aynı şeyler işte.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Grafikerlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 79 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Böyle üslup mu olur? Yıllardır Joomla dan ekmek yiyoruz. Yapamayınca küfür. Ben de wp kadar boktan bir yazılım görmedim.

wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

Akademig adlı üyeden alıntı

Böyle üslup mu olur? Yıllardır Joomla dan ekmek yiyoruz. Yapamayınca küfür. Ben de wp kadar boktan bir yazılım görmedim.

Merhaba,

üslupumda birşey yok gayet normal bir üslup kullanıyorum. Siz joomla'dan para kazanıyorsunuz diye sistemi eleştiremeyecek mi insanlar ? Küfür ettiğimi nereden çıkardınız ? küfür algınızı biraz genişletin bence joomla'nın yapısı gibi kafa yapınızda daralmış sanırsam... Joomla kadar mantık dışı bir yapıya sahip bir sistem görmedim henüz.

Ayırca aykut5855 hocanın tavsiye eklenti ile sorunumu kismen çözdüm teşekkür ederim hocam eklenti bilgisi için :)

wptreni.com |  Wordpress Blogu

Akhmerrah Akhmerrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 19 / 66
  • Ticaret 2, (%100)

Kullanıcıların %25'i sadece boktan dediğiniz wordpress scriptini kullanıyor.

Ek Olarak:

GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Hocam amacınız gelişmiş siteler yapmaksa bırakın joomlayı. Basit seo eklentileri bile dünyanın parası. URL lerde geçen İD ler vs çok uğraşırsınız üstelik ggle karşılığına vermez emeğinizin. Joomla geliştiricilerini ben henüz çözemedim. Aslında adam gibi geliştirseler çok iyi bir sistem ama seosu problemli.

Bunun yerine drupal öğrenmek joomla dan çokda zor değil.

Yok eğer wp nin alt yapısı yeterli diyorsanızda wp den şaşmayın.

Joomla ile site yapmak kolaydır mantığını kavraması biraz zaman alır ama değmez. Bunun yerine drupal öğrenin.

Yok dediğim gibi fazla atraksiyonlu bir site yapmayacaksanız wordpress ten şaşmayın derim.

Ek Olarak: Buyrun ücretsizleri ya link ekli veya kısıtlanmış taş devrinden kalma sitemap yapıyor. Ücretlileri birde sınırsızda değil yıllık ödemeli !!!

https://extensions.joomla.org/category/structure-a-navigation/site-map

wmaraci
wmaraci

GGOfis GGOfis Golden Gate's Creative Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik, Web, Php Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** İ**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 20 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Joomla zor değildir. Aksine mantık tamamen fikir akımıyla inşa edilmiştir. Site kullanımının dışında mantıksal döngüyü kavramaya çalışmalısın.

Basit bir örnek

Bölüm > Kategori > İçerik şeklinde ilerler.

Örneğin makale ve yazılar adında tek bir bölüm oluşturduğunda bir tane daha oluşturman gerekmez bir bölüm altında istediğin önem sırasına göre gruplandırarak kategorilendirebilirsin. Bu durum diğer bölümler içinde geçerlidir. Aslında böylece size önünüzü kendinizin açabileceği seçenekler sunmuştur.

Menü kısmı ise müthiştir. Her sayfaya ayrı ayrı eklemeler yapabilirsin. Ancak kolay yapmak istiyorsan önce içerikleri oluştur.

Ayrıca bu şekilde derleme bilgilerle öğrenilmez. Boz - Yap - Öğren > Öğren - Kazan > Ar-Ge (Araştır Araştır Araştır Geliştir.)
Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Grafikerlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 79 / 107
  • Ticaret 4, (%100)

Akhmerrah adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

ee? nereye varmak istiyorsun

Ek Olarak:

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba,

üslupumda birşey yok gayet normal bir üslup kullanıyorum. Siz joomla'dan para kazanıyorsunuz diye sistemi eleştiremeyecek mi insanlar ? Küfür ettiğimi nereden çıkardınız ? küfür algınızı biraz genişletin bence joomla'nın yapısı gibi kafa yapınızda daralmış sanırsam... Joomla kadar mantık dışı bir yapıya sahip bir sistem görmedim henüz.

Ayırca aykut5855 hocanın tavsiye eklenti ile sorunumu kismen çözdüm teşekkür ederim hocam eklenti bilgisi için :)

Seni muhattap almıyorum. Kafa yapısı daralmış birinin bana bunu söylemesi neyi değiştirir.

Akhmerrah Akhmerrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 19 / 66
  • Ticaret 2, (%100)
Akademig boktan dediğin sistemi milyonlar kullanıyor eğer dediğin gibi boktan olsaydı bu kadar kullanan olmazdı sadece arkadaş fikrini sunmuş joomlanın sahibi gibi yorumlar yapmışsın joomladan wpye nasıl atladın onuda anlamadım

• Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Grafikerlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 79 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
@Akhmerrah Kardeş konu uzamasın istersen. Burası wp forumu değil webmaster forumu. Delikanlı joomlaya boktan bir sistem demiş tamam eyvallah ben de wp ye boktan bir sistem diyorum. Kime ne? Siz neden wp nin avukatlığına soyundunuz

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al