lostyazilim

Sizce Bu Siteyi Satmalımıyım?

21 Mesajlar 2.104 Okunma
lstbozum

kuvayi kuvayi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek Haber Editörü
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad L** G**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 56 / 55
  • Ticaret 3, (%100)
Genellikle site satış fiyatı belirlenirken; sitenin aylık reklam kazancının 10 ile çarpılması sonucu bir değerleme yapılmaktadır piyasada.
Bu kriter haricinde başka neler dikkate alındığını bilmiyorum. Belki işinize yarar yine de.

wmaraci
reklam

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Haber sitesinin masrafı çok olur. Elindeki siteyi daha da büyüt. Gerçi 400-500 TL kazanmak için bütün gün ilgilenmek gerekiyorsa zamana ve emeğe de yazık

Ne ekersen onu biçersin

Erlikhans Erlikhans E=mc² Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Haber sitesi projesi düşünüyorum ben de hocam. Siteni satmayı düşünürsen konuşalım derim. Aklıma ve kardeşimin aklına yatarsa alabiliriz. Biz beraber çalıştığımızdan dolayı iş bölümü daha kolay oluyor ve zaman ayırabiliyoruz. Ayrıca haber sitesi konusunda diyeceğim şey iyi bir partner şart. Tek başına olmuyor bu işler.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Benim de sağlık alanında gelirli bir sitem vardı. Çok zorlandığım için satmıştım. Bana 8-10 ayda kazandıracağı bir fiyat belirlemiştik. Gerçekten ilgi alanı olmayınca olmuyor.
osmsmr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
Aylık 400-500 TL gelirli ve her ay artan siteyi satmak saçmalık hocam. Büyütün işlerinizi, ufak çaplı yatırımlar yapın.
Satacaksanız bile zaten 6-7 Bin'den aşağı satılmaz.
Diğer işlerinizi erteleyip yoğunlaşın bu işe derim.
Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

tahsinyaman tahsinyaman WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 114 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam hayırlı günler,

Siteyi satmayın bence.

Şuanda yapmakta olduğum haber sitemi daha profesyonelce yapmak için adımlar attım ve gördüm ki geliri olmayan bir site için çok fazla maliyet gerektiriyor.

Örnek vermek gerekirse anadolu ajanstan aldığım teklifleri söylemem gerekirse
Güncel haberler için aylık 500 TL + KDV Günlük ortalama 70 haber paylaşımı
Spor haberleri için aylık 750 TL + KDV Günlük haber sayısı belirtilemiyor.

Haber de telife takılmamak için bu haber ajansları ile çalışmayı düşündüm ve ilerleyen zamanlarda bu işe ciddi anlamda para bağlayıp gircem.

Sana tavsiyem şu olacaktır hocam . aylık düzenli para getirisi yapan siteni finans kaynağı olarak kullan ve haber işine bu şekilde giriş. Çok rahat bir şekilde diğer sitene de 1 2 içerik ekleyebilecek zaman bulacaksın. hem o siteden de haber sitene ilgili linkler vererek trafik kaynağı oluşturabilirsin.

osmsmr osmsmr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 19 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
tahsinyaman Hocam bende sizin gibi profesyonelce başlamak istedim 2 haber ajansından abonelik alıp profesyonel özgün bir haber scripti yaptıracaktım ama forumda genel kanı siteyi satmamam üzerine yoğunlaştı. Birde kazanç olarak tatmin edebilecek mi onuta net bilmiyorum biraz araştırtım 20 30K tekil hite 25 30 tl kazandırıyor bu kazanç bana biraz düşük geldi.İşin aslı kararsız kaldım ama satmayacam siteyi. Bilgilerinizi paylaştığınız için ayrı teşekkür ederim size ve diğer arkadaşlara.

tahsinyaman tahsinyaman WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 114 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
osmsmr Hocam en sağlıklı kararı verdiğinizden emin olun.

Düzgün bir haber yazılımı almaya kalksanız en uygun fiyatlı olanı gazisoft ta 990 TL
Asp.net üzerinden daha uygun bir site buldum. adamla hedef trafiğimi konuştum, haber yazılımını yazan arkadaşın dediği asp.net te cache sistemi yok . anasayfadan sürekli server üzerinden sorgu çekecek dedi. ve o adamdan kaçtım. daha asp.net caching yapmayı bilmeyen bir adam yazılım çıkarmış :)

haber yazılımı alacaksanız çok iyi araştırın. ben yaklaşık 4 aydır her detayına kadar araştırdım.

belirtmiş olduğunuz tekil oranları ve gelen tutarlar için aynı şeyi söyleyemicem.
sitenize 25K tekil alırsınız 40K sayfa gösterimi olur ama reklama tıklanma olmazsa o paralara yakın belki 3 5 lira daha yüksek ödeme alırsınız.
ama gelen 10K tekilden 25K sayfa gösterimi alır ve 20-25 reklam tıklaması alırsanız bu oranlar çok daha farklılaşır.

Ayrıca sitenizin trafik kalitesi de önemli. bi gün 10K alır diğer gün 300 tekille kapatırsanız çok sağlıklı sonuçlar elde edemezsiniz.
trafik grafiniz belirli bir oranda olmalı.
osmsmr

kişi bu mesajı beğendi.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
mevcut siteni geliştir kardeşim bulaşma haber işine reklam ver adword kullan tanıtım yazısı yazdır şuan kazandığının 2 katı kadar para kazanırsınız 400-500 ciddi bir rakam ve rekabetin en çok olduğunu alanlardan birisi
osmsmr

kişi bu mesajı beğendi.

projeus projeus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
400-500 mü

bu paranın yarısı için gece gündüz çalışan adamlar var. Bence satma geliştir 600-700 yaparsın geliri

Bazen bir fikir binlerce satır koda denktir.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al