wmaraci reklam

XML sistemi nasıl çalışıyor?

4 Mesajlar 725 Okunma
wmaraci reklam

leone1907 leone1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
sitelere xml dosyasıyla ürün ekliyoruz,peki stok takibi nasıl oluyor?
her gün yeni xml mi yüklemek gerekiyor yoksa xml dosyası kendiliğinden belli aralıklarla güncelleme mi yapıyor. eğer öyleyse bunu nasıl yapıyor çünkü elimdeki xml içinde sadece ürün bilgileri var güncellemeye dair web adresi falan göremiyorum.

wmaraci
reklam

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Ne kullanıyorsunuz, xml dosyaları kendini güncellemez durduk yerde, ancak kullandığınız e-ticaret script i bu işi yapıyor ise güncellenir.
Belki her ürün yüklemeniz de güncelleniyordur belki de kullandığınız script günlük olarak oluşturuyordur belki de bunu sizin manuel olarak yapmanız gerekiyor olabilir.. Orasını script i nizi görmeden bilmeden kimse söyleyemez size maalesef.

İnternet ortamında xml ile stok takibi pek mantıklı değil, herkese stoğunuzu açmış olursunuz.

leone1907 leone1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

ecarpar adlı üyeden alıntı

Ne kullanıyorsunuz, xml dosyaları kendini güncellemez durduk yerde, ancak kullandığınız e-ticaret script i bu işi yapıyor ise güncellenir.
Belki her ürün yüklemeniz de güncelleniyordur belki de kullandığınız script günlük olarak oluşturuyordur belki de bunu sizin manuel olarak yapmanız gerekiyor olabilir.. Orasını script i nizi görmeden bilmeden kimse söyleyemez size maalesef.

İnternet ortamında xml ile stok takibi pek mantıklı değil, herkese stoğunuzu açmış olursunuz.

bir firmanın ürünlerini pazar sitelerinde satıyorum. bana xml dosyası verdiler ürünleri yükledim ama stoklar değişmiyor. her gün güncel xml dosyasını mı almam gerekiyor.
xml içinde ürün bilgileri var ama bilgileri çekeceği hiç bir adres yok

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Xml dosyasını kendi url lerinden devamlı güncellemeleri gerekiyor. siz de xml i dosya olarak değil url olarak yükleyerek günde birkaç defa veya 1 defa güncelletmeniz gerekiyor. Ürünleriniz nedir acaba?

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al