Yeni Hostinge mi geçmeliyim ? Sunucu Falan mı ? Sizce Ne yapmalıyım

7 Mesajlar 668 Okunma
smmexpress

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki Hosting,Sunucu,Depoloma V.b pek fazla bilgim yok diyerek ;

Şuan bir sitem var buna subdomainide kullanıyorum ve ilerde yeni alan adları da eklemek istiyorum ama aklıma takılan bazı sorularım var ;

1; Tek bir hostingler var (5-10 Site barınma diyor) sizce onlardan almalımıyım iyi olur mu tek hosting 3-5 site tarzında

2: Yoksa Hepsinin kendine ait tek tek hostingi mi ? olmalı 1.sorudaki gibi olursa eğer birine bir şey olursa tüm siteler gider gibi

Soruları 1-2-3-4- diye cevaplarsanız sevinirim ( aklıma bunlar geldi bir şey bildiğimi hesaba katarak cevaplarsanız sevinirim ekleyin çıkarın şunu yapı gibi bende fikir alayım)

Şimdiden cevap veren vermeyen herkese çok teşekkür ederim.. : (Cevap verenlere +1:) )

Edit ; Eğer merak edenler varsa şuan kullandığım paket ;

Disk Alanı : 5000MB
Veri Trafiği : 50000MB
Site Adedi : 1
E-Posta : 100
MySQL / MsSQL : 1
Subdomain adedi : 10

wmaraci
reklam

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
Öncelikle senin toplamda kaç siten olacak kaç site ile ilgilenebileceksin bence bunu net olarak belirlemelisin. Benim iki farklı firmada hostingim var birinde sadece bir site ve limitsiz diğerinde ise 10 domain içeren paket hosting var ikisini de kullanıyorum.

Fakat bildiğim birşey var eğer 10 domain olan hostingimde herhangi bir sitemin patlaması demek diğer hepsinin de patlaması demek. Yani bu güvenlik olarak önemli halbuki diğer hostingte sadece bir site olduğu için en fazla o patlayabilir.
Performans olarak eğer günlük hitin 1K ve altındaysa her iki hostingte işini görür.

Planlarını tam olarak bilmediğimiz için net bu kadarını söyleyebilirim.

Yada.

Mesela yıllık 150 lira ya bir hosting aldın ve 10 site barındırabiliyorsun diyelim. Yerinde olsam böyle yapacağıma tek site barındıracak şekilde en alt seviye hostingler alırdım ve hit sayısına bağlı olarak sonra paket değişimi yapardım.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba, hocam yönetebileceğin website sayısı domain hesabıyla 5 i geçmeyecekse bence kesinlikle farklı iplerde farklı hostingler alman senin için büyük avantaj olcaktır. Siteler arası vereceğin linklerde işe yarar, güvenlik açığından kaynaklanan problemlerde minimum seviyeye iner. Sunucu işine girmek bana kalırsa senin şuanki kararsızlığına karşın gereksiz olur..
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Metaren.NET.TR

kaan3472 kaan3472 https://www.vipkonaklama. Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
daha iyi bir hosting kulana bilirsin dostum
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.vipkonaklama.com/
wmaraci
wmaraci

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Tek bir hostingle başlamanı öneririm ya da 2 hostingle daha sonra sitelerin ihtiyacına göre yeni hostingler alabilirsin.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Ctrl+C

Serkan Serkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 129 / 339
  • Ticaret 13, (%85)
Her sitenin ayrı domainlerde olması idealdir. Hatta hiçbiri arasında IP bağlantısı olmazsa daha iyi olur link zinciri kurabilirsiniz.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Sitenin hit ine göre değişir. Toplam 100-300 hiti olan sitelere ayrı ayrı hosting yada vps/vds almanıza gerek yok.

Ek Olarak: Projeye göre değişir. Yüksek hit hedefliyorsanız. Ekip işi olacaksa sunucu ile başlamalısınız.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al