wmaraci reklam
lidertakipci

1 sayfada 2 tablonun filitrelenmesi

17 Mesajlar 1.337 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kozmo kozmo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satınalma Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

1 sayfam mevcut bu sayfada 2 tane tablom mevcut üye giriş yaptığında hangi kategori dalını seçtiyse o kategorideki sorular karşısına çıkıyor örnek matematiği seçti sadece matematik soruları geliyor, kimya türkçe gibi sorular başka bir üye seçmişse onların ekranlarında görünüyor, burdaki sorum üye matematik kategorsinden soruyu cevapladı aynı sayfada bekleyen sorular ve cevaplanan soruları görmesini istiyorum ,

cevaplanan soruları tablosundan sadece cevap verdiklerini filitreleyebildim,
bekleyen sorularda cevap verdikleri sorularda duruyor ben bunlarında bekleyenlerde görünmesini isteiyorum bunu nasıl çözebilirim şimdiden teşekkür ederim,,,,

tablo görünümü resimde mevcut

http://hizliresim.com/byqbzj

wmaraci
reklam

KadirCeyhan KadirCeyhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)
Ne demek istediğini keşke anlasam da yardım etsem. Sakin bir şekilde , düzgün cümleler ile aşama aşama yazarmısın. Kendin bildiğin için anlatırken sanki senin gibi düşünüyormuşuz gibi anlatma.

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
sorular diye sayfam var;

sql tablolarım da sorutablo ; soruID ,soru ve kategori
cevaptablo; soruID ,cevapID ,cevap ve kategori

Sorular sayfamda 2 adet tablo var ust tabloda bekleyen sorular alt tablomda cevaplanan sorular diye, üye giriş yaptığında bekleyen ve cevaplanan tablolarını görecek, üye ye bunları gösterebiliyorum cevapladıkları ayrı ayrı belirtebiliyorum cevapladıkları bekleyenlerden düşmesi gerekiyor ancak bir tülü bunu bekleyenlerden düşüremiyorum,

cevaplananların bekleyenlerde görünmemesi gerekiyor Kısacası

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
sorutablosuna cevaplar isminde sayi degeri olan bir tablo ekleyin .
Soruyu cevaplayan kisi cevapladigi zaman cevaplar bolumune 1 sayisini yazdirin
Soru tablosunu uyelere gosterirken cevaplari 0 olan verileri cekin .Bu sekilde yaparsaniz 1 degeri olan cevaplanmis sorular gosterilmemis olur.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
O mantıkta tek Üye için çalışır diye düşünüyorum her üyede farklı bekleyen olabilir, şöyle bişey varmı While döngüsü içinde üyenin şu soru ıd si ile cevaplardaki bu id si eşit bunu döngüye sokma gibi birşey varmı

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)

kozmo adlı üyeden alıntı

cevaplananların bekleyenlerde görünmemesi gerekiyor Kısacası

Bekleyenler,Cevaplananlar tablolarınıza 1 adet Sütun ekleyin ve Sütun'un adı "Tip" olsun.

Soru oluştururken ve cevaplarken ki "SQL Sorgularınızı" Tip sütununada değer girecek şekilde değiştirin. ( 0 = Bekleyen , 1 = Cevaplanan)

Bekleyenleri çektiğiniz SQL sorgusunada "WHERE Tip != 1" eklersiniz. Cevaplananları göstermez.

Cevaplananları çektiğiniz SQL sorgusunada "WHERE Tip != 0" eklersiniz. Bekleyenleri göstermez.

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Jelioxe adlı üyeden alıntı

Bekleyenler,Cevaplananlar tablolarınıza 1 adet Sütun ekleyin ve Sütun'un adı "Tip" olsun.

Soru oluştururken ve cevaplarken ki "SQL Sorgularınızı" Tip sütununada değer girecek şekilde değiştirin. ( 0 = Bekleyen , 1 = Cevaplanan)

Bekleyenleri çektiğiniz SQL sorgusunada "WHERE Tip != 1" eklersiniz. Cevaplananları göstermez.

Cevaplananları çektiğiniz SQL sorgusunada "WHERE Tip != 0" eklersiniz. Bekleyenleri göstermez.

bu şekilde yapıldığında başka bir üye giriş yaptığında diğer üye değerleri değiştirdiğinden yeni giren üye bekleyenlerde diğer arkadaşın girmiş olduğu değerleri görebilecek sonrasında buda girdikçe sonrasında yeni giriş yapan üyede bekleyen birşey kalmayacak,

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)
O zaman soruyu kimin açtığınıda belirtecek bir sütun daha ekleyeceksin. Bekleyenleri ve cevaplananları çekerken WHERE komutuna bu özelleştirmeyide ekleyeceksin.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Her uye icin ayri ayri yapmak icin tek yol kisi uye oldugu an sorularida uyelik ismine ekliyerek yapabilirsiniz. Yani
susekilde olur sorutablo
-1 soruID
-2 soru
-3 uyeismi
-4 cevaplar
Uye sorulari cevapladigi zaman cevaplar bolumune 1 yazdirirsiniz. Sorulari cekerkende uye ismine gore cekerseniz her uyede farkli olur bunun harici degisik sekilde yapmak sorun cikarir.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

flatcast adlı üyeden alıntı

Her uye icin ayri ayri yapmak icin tek yol kisi uye oldugu an sorularida uyelik ismine ekliyerek yapabilirsiniz. Yani
susekilde olur sorutablo
-1 soruID
-2 soru
-3 uyeismi
-4 cevaplar
Uye sorulari cevapladigi zaman cevaplar bolumune 1 yazdirirsiniz. Sorulari cekerkende uye ismine gore cekerseniz her uyede farkli olur bunun harici degisik sekilde yapmak sorun cikarir.

Merhaba,

Bende sorular diye tablomda;
1-soruID
2-soru
3-uyeismi
4-uyeID
5-kategoriler

uye tablomda
1-uyeID
2-kadı vs....
3-kategorisi

Cevaplar tablomda
1-cevapID
2-soruID
3-cevap
4-cevapuyeID
5-soruuyeID

şeklinde biribiri ile bağlantılı;

üye olduğunda hangi kategorileri seçmiçse örnek matematik,kimya,fizik soru açtığında hangi kategoriden soru açmak istiyor ise örnek matematiği seçiyor sorusunu giriyor aynı şekilde başka bir üyemizde matematik kategorisindeki arkadaş bekleyen sorular kısmında sadece matematik kategorisinden kayıt olduğu için onu görüyor,ona cevap veriyor cevap verilenlerde ekletebildim ancak bir üst tablosunda halen matematikte o soru bekleyenlerde kalıyor dediğiniz gibide yaptım çok alakasız şeyler oldu,

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al