wmaraci reklam
lidertakipci

Trump Kazandı Şimdi Dünya'nın Hali Ne Olacak?

24 Mesajlar 3.675 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Herşeyi Allah bilir ama zor günlerden geçiyoruz.Vatanımız birliğimiz bozulmasın yeter.
markarehber

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

milas adlı üyeden alıntı

Amerika'daki Türk'ler heran kovulabilir. Tabii, buna her kesim dahil değil. (Başıboş, bir işle meşgul olmayan kişiler vs. vs.) Daha öncesinde Trump bununla alakalı bir şey demişti yani (bknz; Müslümanlar ABD'ye alınmasın - Donald Trump). Bu durum fazlasıyla sorun çıkartabilir. Nüfus hızla büyüyebilir ve bir çok şeye yetişemeyebiliriz. Tabii, bunlar sadece bir varsayım.

FETÖ'nün Türkiye'ye iadesi gerçekleşebilir. Zira Ak Parti, Trump'ın kazanmasını istiyordu diye biliyorum.

Amerika'nın daha açık sözlü olması düşünülebilir.

Trump, Ortadoğu'da katliam yapabilir.

Clinton gelseydi PKK, PYD gibi örgütlere silah verilebilirdi. Hatta daha ilerisinde Musul, PYD'e verilebilirdi.

Clinton gelseydi FETÖ iadesi söz konusu olmazdı. Zira Clinton bildiğim kadarıyla FETÖ tarafından destekleniyor ve sürekli bağış alıyor. Aynı şekilde Trump bu olayla ilgili olarak şunu dedi; ''Başkan olduktan sonra inceleyeceklerim arasında Clinton'un FETÖ bağı ve aldığı bağışlar yer alacak'' Dedi.

Trump, sanayiye önem veriyor diye biliyorum yani Amerika'yı daha güçlü yapabilir ama bir yandanda heryeri katledebilir.

Amerika'daki godoman kesimi heran yerle bir edebilir. Ne yapacağı belli olmayan birisi.

Trump'un gelmesiyle küçükte olsa dolarda düşüş olabilir. Clinton gelseydi dolar fırlayabilirdi.

Yani bu dediklerimin hepsi varsayım ve okuduğum yazılara göre derleyip, toplayıp yazdım.

Ki kendi kişisel görüşüm şudur; ''Ne Clinton, ne Trump. Her ikiside tehlikeli yani şeytan gibi bir şeyler :) İkisi de müslümanları sevmiyorlar. Lakin, Trump'ın başa gelmesi hiç yoktan iyidir. Clinton, başa gelseydi herşey hızla gelişip iyicene ne bileyim işte. Anlayın arkadaşlar :) Bu arada yine kendi görüşüm Trump biraz çatlak, manyak.

Amerika Turkleri falan kovmaz, sadece burada nasil farkli goruslere saygi yoksa baski varsa benzerini de bir kesim orada yasayacak. Malatya da bir hristiyan ne kadar saygi goruyorsa, Antep de ne kadar saygi goruyorsa Amerika da bir musluman da anca o kadar saygi gorecek.

Clinton ile Trump arasinda pyd acisindan gorus farki yok, devlet politikasi olarak da farklilik yok, hatta Trump Clinton'a gore cihadist orguletlere karsi ciddi mucadele edecegini soyluyor, bu da Esad Pyd vs. gibi cihadist orgutlerle savasan herkese acik cek olacak. Sular durulur x kazanir diye de algilamamak lazim, ABD politikasi ve bolgede ki golgesi Suudi Arabistan devlt politikasi ortadoguda sonsuz kaos uzerine kuruludur. Sadece hakim taraf degisecek.

Feto konusunda ne olur bir fikrim yok, aslinda belirtilen fikirlerin de su asamada bir degeri yok, henuz Trump devlet brifingi almadi, stratejileri izledikleri yolu planlarin asamalarini ogrenmedi, yani evet degidi seylere yarin hayir diyebilir, tam olarak neyin dindugunu ogrendiginde ne yapacagini gorecegiz.

ABD godaman kesimine bir halt olmaz, medya el birligiyle trump gelmesin diye mucadele ettigi halde bunun bedelini falan odemez, orasi Turkiye degil baskan oldu diye secildi diye bir kisi gelip teror estiremez.

Dolar elbette duser fakat ayni anda TL de duser, cunku Clinton disari para akitarak tuketimi tetikleyen politikalari devam ettirecekken, Trump biz salakmiyiz ki zaten emrimizden cikamayacak ulkelere para akitiyoruz, biz salakmiyiz ki kendi fabriklarimizi kapatip halkimizi issiz birakirken Cinin uretimini tetikliyoruz dedi ve baskanlik yetkilerini eline aldigi an, uretimin abdye geri gelmesi icin bi dizi kanun cikaracagini hatta hazirladigini soyledi. Yani para musluklariyla beraber yerel uretimlerde de sikintilar cikacak ve uzun vadede dolar tekrar toparlasa bile Turkiye gibi disaridan akan paraya muhtac ulkelerin paralari ciddi deger kaybedecek. Dun gece dolar duserken liranin da cakilmasinin sebebi buydu. Trump sanayiye onem veriyor aciklamasi tam olarak bu yani, ayrica bu kanunlarin cikmasi bir cok ABDye dayali ekonomiyi AB'ye kaydiracak yani bizim pazarimizda yeni rakipler tureyecek.

Trump tam bir Amerikali, sirketleri varliklari egitimi de goz onune alindiginda manyak falan degil tam bir winner, ekonomiyi iyi biliyor, piyasalari iyi okuyor ve iyi egitimli vizyoner bir kisilik. Milyardolarlarca serveti olan tum dunyada hemen hemen her ulkede ciddi yatirimlari olan biri aptal olamaz , onu kotu gostermeye calismak aptallastirmak medyanin bir stratejik oyunuydu fakat basaramadilar ellerine yuzlerine bulastirdilar. Bunu basarili/basarisiz olur anlaminda soylemiyorum, cok rezil bir yonetim de sergileyebilir fakat kesinlikle medyanin gosterdigi gibi biri degil. En azindan Hillary gibi sinsi degil, ne istedigini disari yansitan daha seffaf daha halktan biri. Devlet uzerinde baski saglarsa balkanlar ortadogu vs bir cok yerde gidisat degisebilir, ayrica Trump derken yonetimi Cumhuriyetcilerden kuraxagini da unutmamak gerekir. Turkiye bu yonetimde buyuk sikintilar yasayacaktir, belki de arap bahari benzeri yeni gelismeler yapilanmalar gorebiliriz, nihayetinde eskiyi silmeden yeniyi kurmayacaklar, her degisen koltuk buralarda birilerini bosa cikartacak.

Bence obama doneminden daha fazla kan akacaktir, cumhuriyetciler de Trump da ABD'nin dunyada etkisini yitirdiginden yakiniyorlar, bunu guc kullanarak varlik gosterme savasina cevirecekler. Artik parayla degil balyozla istediklerini yaptirma donemine gectiler yani.

Sehaz Sehaz WoW Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Orta Doğuda çıkacak yeni örgütü merak ediyorum ben.

milas milas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / K
  • Meslek Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad L** Ç**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 12 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Ben Trump'a ''çatlak'' derken görüşlerinin bir anda değişebileceğinden, ne yapacağı belli olmadığından bahsetmek istedim. Winner olduğunu buradaki herkes biliyordur çünkü kendisi bir emlak imparatoru :) Trump Towers ve daha nice bilinmeyen yatırımları vs. vs. vardır. Yani ekonomiyi daha güçlü yapmak adına herşeyi yapacaktır. Bu da; ''Tam bir ekonomi adamı olduğunu gösteriyor.''

Trump, PYD'e falan destek verir vermez. Benim için ülkemde yaşanacak olan olaylar. Aslında ne olabilir biliyor musun? Trump'ın yaptığı şeylere karşın tüm müslümanlar yapılan lüzumlara, olaylara karşı birlik içerisinde olup karşı çıkmaya başlayabilir. Yani bunlar olabilir. Herneyse Türkiye'ye herhangi bir eksi sorun olmadıkça isterse abcdefg gelsin, banane. Ayrıca Amerika eskisi kadar güçlü değil mi veya etkili değil mi? Güldürme beni istersen. Bugün Amerika'nın çöküşüyle beraber neler olacağını biliyor musun sen? Tamam herkes ''Amerika'nın 2008'den bu yana etki gösteremediğini, eskisi kadar olmadığını söylüyor ama bana göre her geçen gün daha da vahim duruma, katil duruma geliyorlar.''
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Top90da Top90da WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 49 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Tam bir islam düşmanı dünya açısından hiçte iyi olmayacak..

$ Hit alan bir siteniz mi var dolar bazında para kazanın $

https://popcash.net/register/63254

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

milas adlı üyeden alıntı

Ben Trump'a ''çatlak'' derken görüşlerinin bir anda değişebileceğinden, ne yapacağı belli olmadığından bahsetmek istedim. Winner olduğunu buradaki herkes biliyordur çünkü kendisi bir emlak imparatoru :) Trump Towers ve daha nice bilinmeyen yatırımları vs. vs. vardır. Yani ekonomiyi daha güçlü yapmak adına herşeyi yapacaktır. Bu da; ''Tam bir ekonomi adamı olduğunu gösteriyor.''

Trump, PYD'e falan destek verir vermez. Benim için ülkemde yaşanacak olan olaylar. Aslında ne olabilir biliyor musun? Trump'ın yaptığı şeylere karşın tüm müslümanlar yapılan lüzumlara, olaylara karşı birlik içerisinde olup karşı çıkmaya başlayabilir. Yani bunlar olabilir. Herneyse Türkiye'ye herhangi bir eksi sorun olmadıkça isterse abcdefg gelsin, banane. Ayrıca Amerika eskisi kadar güçlü değil mi veya etkili değil mi? Güldürme beni istersen. Bugün Amerika'nın çöküşüyle beraber neler olacağını biliyor musun sen? Tamam herkes ''Amerika'nın 2008'den bu yana etki gösteremediğini, eskisi kadar olmadığını söylüyor ama bana göre her geçen gün daha da vahim duruma, katil duruma geliyorlar.''

Cumhuriyetclere ve Trump'a gore gucu zayiflamis, gucunu gostermekten korkan bir hale gelmis . Trump diyor ki kafasina vurmaya gucumuz varken neden para verelim ? Bana gore degil yani onlara gore boyleymis :)

Ayrica katil olmayan devlet dunyada yok gibi bir sey, ayni guc Turkiye de olsa cok daha beterlerini yapacagindan hic suphem yok. Azicik bitimiz kanlaninca Suriye de Irak da Misir da hamleler yapmaya basladik Allah muhafaza ABD gibi bir guce hukmediyor olsak kim bilir neler yapar dunyayi ne hale getirirdik. Iceride neler yapildigi ortada. Ozelestiri yapmak lazim biraz, mesela kendi ulkemizde baska inanclari kabul ediyor saygi gosteriyormuyuz da baska ulkelere laf soyluyoruz ? Ya da etnik ayrimcilikta soz soyleyebilecek durumdamiyiz sizce ?

Her seyden once durust olmak lazim, objektif bakmak lazim. Bunu soylemeye calisiyorum.

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Hilery CIA in adayıydı daha iyi oldu bence.

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Deyimlerimiz.. "Biri ucu kirli değnek diğeride iki ucu kirli değnek." Al birini vur ötekini

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

Haykırdım :D
markarehber

kişi bu mesajı beğendi.

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Clinton gelseydi değişen birşey olmayacaktı.

Trump gelince esat için iyi olabilir rusya için de iyi olabilir .Bunlar ABD ile iyi olunca olan Erdoğanın Türkiyesine olur yani biz sap gibi kalabiliriz ortadoğuda.Dibimizdeki olaylara Fransız kalabiliriz

Clinton'nın Demokratları iktidarda iken Zarrab hapse tıkıldı. Feto özgürdü ...Trump gelince bunların yeri değişir mi bilinmez ama en azından öyle ihtimal az da olsa var

Clinton zenginler, zenciler ve göçmenlerin partisiydi ( Türkiyedeki CHP + HDP diyebiliriz ) Trump ortadirek beyaz seçmendir ( AKP +MHP gibi diyebiliriz ) Amerikaya kaçak gitmek isteyenler dil bilmeden eğitim almadan orda yaşamak ve orayı sömürmek isteyenler için kötü oldu diyebilriz

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al