wmaraci reklam

Temada olmazsa olmaz özellikler

15 Mesajlar 1.553 Okunma
smmexpress

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

grsy adlı üyeden alıntı

Ne diyeyim kafanıza göre takılın, bol şans :)

Bak güzel kardeşim. Sohbet ediyoruz varsay. Ki öyle...

İnternet sitelerinin ticari hacimleriyle büyük şirketlerinki arasında dağlar kadar fark var.

Benim onlarca müşterim bulunuyor. Bunu özellikle kurumsal firmalar seo çalışması yapan arkadaşlar daha iyi bilirler.

Adam Amerikadan, Almanyadan, Çinden, Afrikadan Türkiyede ki firmalara ulaşıyor ve çok büyük milyon dolarlık işler yapıyorlar. Senin benim gibi blog sitesiyle ayda 1000-2000 tıklamadan para kazanacağım diye uğraşmıyorlar. Milyar dolarlar dönüyor.

Ve emin ol hiç bir firmanın satın alma müdürü alım işlemlerini cepten yapmıyor. Emin ol buna...

Üstelik öyle pc lerde işlem yapan firmalar varki cepten girsen bile işlem yapamazsın. Güvenlik üst düzeyde.

Diğerleri sana bana değil ggle face gibilere para kazandırıyor. Gogle nin yıllık geliri dünya nüfüsuna bölündüğünde kişi başına 17 dolar gibi bir rakamlara geliyor demişti birileri.

Yani sen siten responsive diye çok para kazanmıyorsun :)

O parayı sana tıklama başına 0.25 kuruş verip kendi 1-20 tl arasında reklam geliri elde eden firmalar kazanıyor.

Sen ne kadar responsive olur sitendeki reklamlara cepten ne kadar tıklatabilirsen ggle gibi dayıları o kadar zenginleştiriyorsun.

Tekrar söylüyorum. Karşı değilim. Olmalı mı evet... Ama büyük olay da değildir konu...

Çünkü alış veriş siteleri gibi, sosyal medya gibi sitelerin ziyaretçilerinin çoğu cepte... Face zaten mobil uyumlu.

Ggle nerden gelir elde ediyor. Sitelerden. Onlar ne kadar mobil uyumlu olursa gece gündüz giren, genç nüfusa ürün satabilen ve tıklama artıran çalışma hasıl olur.

Zaten ggle artık mobil arama algoritmasını değiştiriyor. Yani sitenizin mobil uyumlu olması sadece size o mecradan ulaşanlar için sıralamayı etkileyecekken normal arama sonuçlarına etki etmeyecek.

Dikkat ederseniz ggle site açılış hızı tst sayfanızdan siteniz mobil uyumlu değil hatası veriyor. Reponsive olmasından ziyade girilen mecradan okunabilir olmasının önemine değiniyor.

Tam burada çok ince bir seo tekniği bulunuyor.

Sizin siteniz diyelimki responsive. Fakat puntolar okunmuyorsa yine responsive olmasının zerre yararı olmuyor. Ya da site mobil uyumlu ama düğmeler çok yakın veya küçükse yine işe yaramıyor.

Biraz uzun oldu :)

Ek Olarak: Babalar önümüze ne verirlerse yemeye alışmışız. Teknoloji adı altında sömürseler sesimiz çıkmıyor. Telefonun 2 si 3ü 5i 10 u çıktı al. Aynı hesap.

Flashı alıp yerine diğer sistemleri koyanlar bize fikrimizi sordular mı? Yoksa satın alamadıklarını bitirdiler mi?

Responsive tasarımı ortaya kim attı buna bakmak lazım. Kesin altında bizim dışımızda büyük paralar döndürenler bulunuyor.

Mevcut tarayıcıları güncelleştirerek sizin site responsive olmasa bile tüm siteleri uyumlu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? :)

Hatta tarayıcıların bazılarında bu özellik bulunuyor. Adres satırında [B]R
harfini görürsünüz. Ne demek o? Tıkla bakalım üzerine site nasıl mobil uyuma dönüyor? [/B]

Tekrar yazıyorum, web browserlar bir kaç güncellemeyle mobil olmayan siteleri mobil olarak sunabiliyorlar.

Anlat anlat bitmez ben sabaha kadar yazarım da millet sıkılır.
CEMB

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

LeaderScorpion LeaderScorpion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman olayı tatlıya baglayalim.cunku olay cok farklı yerlere gitmiş. Biz siteye masaüstü versiyonuna geç olayı ekleyeek bunu halledebiliriz :D

Zaten bootstrap kullandim temada onun icin kendi duyarli zaten. Mesele duyarli olup olmamasi degildi sadece ekstra bir ozelligi varmi wordpress in eklentiler harici sifirdan yapilan temaya eklemem gereken kod vs falan?

Ayrica tekrar soruyorum, bu metin paneline resim ekleyip ustune tikladigimizda acilan ufak bir pencere var orada resmi saga sola yasla var. Yazi vs varsa resmin sagina yada soluna atiyor. Ben onu yaptigimda panelde guzel gorunuyor fakat yaziyi yayimladigimda resim ustte yazi altta gorunuyor. Onun saglikli calismasi icin ne yapmam gerek?

CEMB CEMB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 39 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Bide tema wordpress içinse kurulumu kolay olmalı sağolsun bazı arkadaşlar öyle bir yapıyor ki kurarken ter içinde kalıyoruz :D
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkçası responsive konusunda yanlış düşünüyorsunuz. Kesinlikle responsive tasarımlar çok gerekli. Masaüstü kullanıcı kadar mobil kullanıcı var artık. Ayrıca tasarımların mobil uyumlu olmasının da google sıralamalarında etkili olduğu biliniyor.

Teamtofas.com
wmaraci
wmaraci

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Megamenu, anasayma modülleri (newspaper, voice v.s)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al