wmaraci reklam

12 Yaşında Çaldığı 3 Balık İçin Cezaevine Girdi

9 Mesajlar 1.159 Okunma
wmaraci reklam

veyselnet veyselnet ilan sitesi araciyim.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek ön muhasebe, bilişim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 41 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
12 Yaşında Çaldığı 3 Balık İçin Cezaevine Girdi

Karabük’te geçtiğimiz günlerde ilginç bir hırsızlık vakası yaşandı.12 yaşındaki D.A. ve yanındaki arkadaşı L.B.N., Hürriyet Mahallesi’nde bulunan bir balıkçı dükkanına kapının altında bulunan boşluktan girdi.Daha sonra dükkanda bulunan para kasasını zorlayarak açmak isteseler de başarılı olamayınca diğer ürünlere yöneldiler.Dondurucuda bulunan 3 uskumru balığı ve marulu ayrıca dükkanda bulunan soğan, şalgam gibi buldukları yiyecekleri alarak kaçtılar.Dükkanına gelen balıkçı gördüğü manzara üzerine hemen polisi arayınca olay yerine gelen ekipler dükkandaki kamera sayesinde 2 hırsızı da tespit etti.Bunun üzerine D.A. ve L.B.N. isimli çocuklar gözaltına alınırken L.B.N. serbest bırakıldı.D.A. hakkında ise tam 11 ayrı suçtan dava açılırken bunlardan başlıcaları; kamu kurumunda hırsızlık, eşya hırsızlığı ve açıktan hırsızlık olarak ifade edildi ve cezaevine gönderildi.

Aile geçtiğimiz günlerde çocuklarını ziyarete giderken baba Mehmet A.’nın belirttiği üzere oğlunun ağlayarak “beni merak etmeyin nasılsa bir gün çıkarım” şeklinde ifadeler kullandığı öğrenildi.Çocuğun 12 yaşını doldurmuş olması sebebiyle hırsızlığı bilinçli olarak yaptığı ve yanındaki arkadaşını da teşvik ettiği gerekçesi ile de tutuklandığı belirtildi.

Daha Önce 5 Defa Daha Yapmış
Mehmet A. yaptığı açıklamada çocuğunun hırsızlık hastalığına yakalandığını fakat kendisinin bütçesi yetersiz olduğu için tedavi ettiremediğini söyledi.Ayrıca çocuğunu tedavi ettirebilmek adına yetkililer ve yardımsever vatandaşlardan yardım talep etti.Oğlunun daha önce 5 kere daha aynı suçu işlediğini ve sağdan soldan bulduğu borçlar ile insanların mağduriyetini gidermeye çalıştığını dile getirdi.

Balıkçı Açıklama Yaptı
D.A.’nın hırsızlık yaptığı balıkçı ise olayı gerçekleştirenin bir çocuk olduğunu öğrenmesinin ardından emniyete giderek şikayetini geri aldığı ifade edildi.Dükkan sahibi yaptığı açıklamada “eğer suçu işleyenlerin çocuk olduğunu bilseydim hiç şikayetçi olmazdım zaten.Gelsin her gün 3 tane balık vereyim ne olacak sanki.Ayrıca çaldıkları şeyler için de hakkımı helal ediyorum” şeklinde konuştu.Şikayetin geri alınmasının ardından D.A. henüz tutuklu bulunurken adli süreç sonrası durum belli olacak.

haberciyim

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
tutuklasan ayrı dert salıversen ayrı dert hakim ne yapsın ailede bitiyor iş bu durumda.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

onurkoseler onurkoseler Game Developer Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)
Alışkanlık hâline getirmiş çocuk, zevk dahi alıyordur. 1 kere 2 kere olsa neyse. Ayrıca para çalmaya çalışmış, yiyeceklere sonradan dadanmış.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Muhtaçtır eyvaAllah gelsin bende cebimdeki parayı vereyim karnını doyursun. Ama zevkine yapıyorsa yaşı istersen 8 olsun ceza çekmesi lazımdır.

wmaraci
wmaraci

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Böyle hastalıklar mevcut, yakın zaman önce tanıdığım bir çocuğu ailesi dışarı çıkaramıyor. Ben ise misafirliğe gittiğim deaile tarafından uyarılarak kapı girişinde ceplerimi boşalttım direkt cebe saldırıyor par, para kart,kart diyor.

Allah yardımcısı olsun diyelim.

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
Eğitim, düzen, kişilik, ama çocuk için değil eski düzen yaşayan ve imkansızlıktan kendini geliştirememiş aileler için. Mesele dolaylı yoldan devlete mi dönüyor? Sanırım.

Tıpkı "benim çocuğum okuyacak okuyacak okuyacak, çalış ulan çalış, paat güm" yapan ailelerin çocuklarının durumları gibi. Çok uzak değil aslında?

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr

veyselnet veyselnet ilan sitesi araciyim.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek ön muhasebe, bilişim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 41 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Eğitim ile bunlar tedavi edilir.

ysrsmhh ysrsmhh Sosyal Medya! Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci & WebMaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 751
  • Beğeniler 127 / 183
  • Ticaret 12, (%100)
Başlık="12 Yaşında Çaldığı 3 Balık İçin Cezaevine Girdi"

İçerik="Daha sonra dükkanda bulunan para kasasını zorlayarak açmak isteseler de başarılı olamayınca diğer ürünlere yöneldiler."

En nefret ettiğim habercilik anlayışı.
mahsnkzl

kişi bu mesajı beğendi.

Fuatih Fuatih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilişim,Yazar,Öğrenci,Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
Aile çocuğunu daha küçükken kontrolü altında tutmalı ama iyi arkadaşları ve çevresi varsa çokta sıkmamalı

Ek Olarak: Aile çocuğunu daha küçükken kontrolü altında tutmalı ama iyi arkadaşları ve çevresi varsa çokta sıkmamalı

www.ajansdolunay.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al