wmaraci reklam
lidertakipci

1 sayfada 2 tablonun filitrelenmesi

17 Mesajlar 1.350 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Yapmak istediginizi asagida oldugu gibi yaparsaniz istediginiz gibi olur.
Sorular tablosu:
1-soruID
2-soru
3-kategoriler
Simdi mysql den baska bir tablo olusturuyorsunuz. Bu toblo otomatik her uye olan kisinin secmis oldugu kategoriye gore uyelik ismi ile sorulari ekler.
uyesorular tablosu:
1-soruID
2-soru
3-kategoriler
4-cevaplanansoru
5-uyeismi

Sitenizde uyelik formuna asagidaki kodlari eklerseniz. Uye olan kisi uyelik ismine gore uyesorular tablosunu otomatik uyelik paneline ekler.
Bu ekleme seklini uyelik formunda bulunan kodlara uygun sekilde ekleyin.

$kategori=$_POST['kategoriler']; // Bu bolum uyelik formundan post edilen gerekirse uyelik formuna gore degistiriniz
$uyeismi=$_POST['uyeismi']; // Bu bolum uyelik formundan post edilen gerekirse uyelik formuna gore degistiriniz
$cevaplanansoru= 0;

$sor = mysql_query("SELECT * from sorular WHERE kategoriler='$kategori' "); // Bu bolumde sorular tablonuzda bulunan uyenin sectigi kategoriye gore tum bilgileri uyenin paneline ekler
while ($b=mysql_fetch_array($sor)){

$soru =$b['soru'];
$soruID =$b['soruID'];
$kategoriler =$b['kategoriler'];

mysql_query("INSERT INTO uyesorular (soruID,soru,uyeismi,cevaplanansoru,kategori) values ('$soruID','$soru','$uyeismi','$cevaplanansoru','$kategoriler')");

}
?>

Uyelik panelinde uye olan kisilerin sorulari panelinde gorebilmesi icin sizin sorular tablosunu kullanmiyorsunuz uyesorular tablosunu uye ismine gore cekiyorsunuz.
Uyesorular tablosunda bulunan cevaplanansoru bolumu ilk kayitta 0 oldugu icin. Verileri cekerken 0 olanlari cekiyorsunuz.
$uyeismi = $_COOKIE['uyeismi'];// Burada bulunan uyeismi bolumunu uyelik paneline gore yazin

$sor = mysql_query("SELECT * from uyesorular WHERE uyeismi='$uyeismi' and cevaplanansoru= 0 "); // Bu sekilde tum kategorideki sorulari gosterir.Cevap yazilinca 1 olan cevaplanansoru sorulari cekmez.

En son olarak uye sorulara cevap yazarken yazmis oldugu cevap formuna soruyu cevapladigi icin listede gorunmemesi icin asagidaki kodlari uyenin soru cevap formuna ekliyorsunuz.
$uyeismi = $_COOKIE['uyeismi'];// Burada bulunan uyeismi bolumunu uyelik paneline gore yazin
mysql_query("UPDATE uyesorular SET cevaplanansoru= 1 WHERE uyeismi='$uyeismi'");

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
wmaraci
reklam

kozmo kozmo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satınalma Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bendeki problemin sıkıntısı FIND_IN_SET virgüllü kategorilerim bu şekilde ayrıştırıp kontrol ettiriyorum,çoklu kategoriyi aralarına virgül koydurarak yazdırıyorum şimdi onun acısını çekiyorum sizin dediğiniz gibi yapınca oluyor ancak şuan benim yapımda çoklu kategori seçimide var bunu o şekilde nasıl yapabiliriz,yada virgüllerden kurtulup çoklu kategori seçimi nasıl yaptırabilirim,

• Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Heralde uyelik formunda uye olan kisi kategori secerken sorununuz var. Uyelerin coklu kategori secebilmeleri icin asagida oldugu gibi isaretleme sistemi yapabilirsiniz.

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

flatcast adlı üyeden alıntı

Heralde uyelik formunda uye olan kisi kategori secerken sorununuz var. Uyelerin coklu kategori secebilmeleri icin asagida oldugu gibi isaretleme sistemi yapabilirsiniz.

bu şekilde yapıldığında database'e nasıl ekleniyor sonra bunları yine ayrıştırma problemi çıkarırmı şuan sistemimde çoklu seçim yapabiliyorum kategorimde her kategori arasına virgül koydurdum sonra virgül aralarını sorular sayfamda bölerek yenilettirdim sonrasında bekleyen ve cevaplananlarda sorunlar yaşadım , kategorimde çoklu kategori seçimi yapıp databasede bunu ID lere göre toplayıp yada başka birşey ile yaparsam tek girdi olabilir düşüncesi var ancak kafamda olgunlaştıramadım sorun yaşayınca bu karşıma çıktı,

Cümleler biraz düşük olabilir düşündüğüm gibi yazdığımdan :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)

Uye yukardaki kodlari kullanarak coklu secim yapabilir sececegi kategoriyi isaretler ve isaretlemis oldugu kategori sorulari otomatik paneline eklenir. Egerki bu sekil yaparsaniz oncelikle ayriyetten kategoriler isminde tablo olusturmaniz gerekir. Sorularda kullanmis oldugunuz tum kategorilerin ayni ismiyle yazacaksiniz.
Tablo ismi kategoriler:
1-kategori1
2-kategori2
3-kategori3
bu sekilde kac tane kategoriniz varsa o kadar kategori ekliyorsunuz.
Uyelik formunu kategori secme bolumune asagidaki kodu ekliyorsunuz

$sor = mysql_query("select * from kategoriler ");
$yaz= mysql_fetch_array($sor);
$kategori1 =$yaz['kategori1'];
$kategori2 =$yaz['kategori2'];
$kategori3 =$yaz['kategori3'];

echo "
$kategori1
$kategori2
$kategori3";
?>

Asagidaki kodlari uyelik paneline veritabanina ekleme bolumune ekliyorsunuz .Asagidaki kodlar sayesinde uye kac tane kategori secerse secsin tum kategorileri sorularla beraber uyelik paneline ekliyecektir.
$kategori1=$_POST['kategori1'];
$kategori2=$_POST['kategori2'];
$kategori3=$_POST['kategori3']; // Bu bolum uyelik formundan post edilen gerekirse uyelik formuna gore degistiriniz
$uyeismi=$_POST['uyeismi']; // Bu bolum uyelik formundan post edilen gerekirse uyelik formuna gore degistiriniz
$cevaplanansoru= 0;

$sor = mysql_query("SELECT * from sorular WHERE kategoriler='$kategori1'||kategoriler='$kategori2'||kategoriler='$kategori3' "); // Bu bolumde sorular tablonuzda bulunan uyenin sectigi kategoriye gore tum bilgileri uyenin paneline ekler
while ($b=mysql_fetch_array($sor)){

$soru =$b['soru'];
$soruID =$b['soruID'];
$kategoriler =$b['kategoriler'];

mysql_query("INSERT INTO uyesorular (soruID,soru,uyeismi,cevaplanansoru,kategoriler) values ('$soruID','$soru','$uyeismi','$cevaplanansoru','$kategoriler')");

}
?>

• Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Demek istediğinizi anladım bende yüzlerce konu olacak o yüzden tek tek kategori eklemek sıkıntı ben admin panelinden kategori ekliyorum yeni Üye olacak veya Üye update yapacağı zaman kategori onunu düşüyor virgül veya baska ayıraç ile yapmam gerekiyor o yüzden while döngüsü içinde filtreleme yapabilirsem sorun çözülecek

• Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Haklisiniz egerki cok kategori varsa bu sekil olmaz benim bildigim kadari bu kadar cok asiri bir php bilgim yok virgulle kategori ayirma islemide hic yapmadim umarim forumda bilgisi olan yardimci olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al