wmaraci reklam
lidertakipci

Site yapimi icin para odedim ama yarisinda tikandi

6 Mesajlar 952 Okunma
wmaraci reklam

alpturkay alpturkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaslar,

Aslinda bu konuyu yakin bir dostum icin aciyorum. Kendisi bir site icin bir arkadasa para odedi. Isin belli bir kismini yaptirdi. Parasini da o kisimin hakki kadar odedi. Daha sonrasinda ek istekler isteyerek isi uzatti ve bundan dolayi kodlayan arkadas daha fazla ucret talep etti. Ek islerinde parasi odendi.

Suana kadar her sey normal ama sonrasinda arkadas cevap vermeyi birakiyor ve isin front ve backend kismini baglama noktasinda hic geri donus yapmiyor. Ek ucrete tabi olan yerlerin odenmesi sonunda basta anlasilan ucretten daha fazlasi yatirilmis oldu ve sonra arkadas geri kalan kisimlarda cevap vermemeye baslamis.

Daha once calisma sirasinda da 1 ay boyunca ailevi bir nedenden dolayi cevap vermemis. Simdi de 1 aydan fazla olmus ve geri donus alinamiyor.

Ben arkadasima yardim amacli bir kac kere mesaj attim, telefon numarasi elimizde var. Email attik, skypetan ekledik ama ne yazik ki donus yok. Yutdisinda yasadigimiz icin yabanci numaralara cevap vermiyor olabilir diye iyi niyetli bir dusuncemiz var.

Is sonu yine bir odeme yapilacak ama belki de anlasilan fiyata ulasinca isi birakma karari almis olabilir arkadas.

Internetsiz bir ortamda oldugunu yazmisti en son 1 ay once mesajla, maillari aciyor mu diye tracker koymustuk. Eskiden acarken gorurduk simdi maillari acmaz oldu. Yanlislikla en son bir mesaji acti ama cevap hala yok. Kendisi youtube da da aktifigini surduruyor.

Simdi soru su; paramizi geri almak, ya da olayi cozebilmek icin hangi yollara basvurmaliyim? 1 ay sonra turkiyeye gidecegim. Arkadas freelancer calismakta, fatura yok. Donanimhaber forumu uzerinden anlasmislar.

Herkesin degerli fikrini bekliyorum

wmaraci
reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Dava açacaksınız delillerle beraber, 1 aya kalmaz durum çözüme kavuşur büyük ihtimal.
alpturkay

kişi bu mesajı beğendi.

SunTeknoSistem SunTeknoSistem MobilPlatforms Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yapay Zeka Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 108 / 132
  • Ticaret 8, (%100)
hocam izmir yada adanadaysa bana isim soy isim numara ver ben onu bulurum . Kabadayılık değil bu sadece HAK YİYEN VE CEVAP VERMEYEN ARKADASLAR BABAMIN OĞLUDA OLSA Yanlış adamdır . Önce iyi niyetle işi yapmasını yapmıyorsa parayı iade etmesini sağlarız. Ama bu şehirlerde değilse Yasal yola basvurun dicemde yurt dışındasınız vesaire bir sürü karmaşık iş
steel alpturkay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
SunTeknoSistem mesajiniz icin cok tesekkurler. Ne yazik ki arkadas Ankarada yasamakta. Yasal yollara basvurmak elimde ki secenek sanirim. Tekrar tesekkurler

wmaraci
wmaraci

recep06 recep06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 25 / 34
  • Ticaret 8, (%100)
Hic bir sonuç alamazsiniz bu tip islerde kesinlikle sozlesme hazirlatin her 2 taraf acisindan da yararlı. Siz mahkemede neyi ne ile kanitlayacaksiniz ? Yazismalarla mi ? Birdaha boyle hatalara düşmeyin arkadaşlar 5 lira kar edeceğim diye çoluk çocuğa is yapıştırırsanız boyle kaziklanirsiniz.

Her türlü Php işleriniz uygun fiyata yapılır.

• Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
recep06 degerli yorumunuz icin tesekkurler. Bir dahakine sozlesme imzalama konusunda hem ben hem arkadasim daha dikkatli olacagiz ve imzalayacagiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al