wmaraci reklam
lidertakipci

Zaman Yolculuğu Radyosu

2 Mesajlar 506 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ByAlexander ByAlexander Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Gerek yerli, gerek yabancı dönem şarkılarıyla çok iç içeyim. İnternette gezinirken Radiooooo.com isimli internet sitesi çok hoşuma gitti. Çoğu ülkenin dönemlere (yıllara) göre şarkıları var. Ancak Türkiye'ye baktığımda 2-3 tane şarkı eklenmiş ve sürekli aynıları tekrar ediyor. Bende müziğimizin tanınması, hem de dinlenmesi için 150 civarı şarkı gönderdim. Şarkılar incelendikten sonra yöneticiler web sitenin editöryal hattıyla uyuşmadıkları söylediler. 1 şarkıyı bile onaylamamışlar. Bu durumdan sonra böyle bir site açma fikri geldi. Ancak tüm Dünya değil, sadece Türkiye olacak. Blog, forum scriptleri kullanmışlığım var ama hiç Radyo scripti kullanmadım. Şimdi aklımda bir kaç soru var. Siteyi kurarken nerelere dikkat etmem gerekir? Şarkıları farklı sunuculardan mı almalıyım? Telif gibi sıkıntılı durumlar olabilir mi? Tüm bu soruların cevaplarıyla birlikte fikirlerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

fikiryamaci fikiryamaci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 25 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam en büyük sıkıntınız telif olabilir. Bir ara bir haberde vardı: Yerel radyonun birinde gece vakti sanırım Ajda Pekkan'a ait bir şarkı çalınmış ve sanatçı bundan davacı olmuş ve sanırım radyo sahibi hapis cezası almıştı. Dikkatli olmak lazım. Yine de iyi araştırın bu konuyu derim.

Yeni projeler peşinde
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al