wmaraci reklam

Sitelerin Gelir Modelleri Hk.

8 Mesajlar 1.201 Okunma
wmaraci reklam

yekpare yekpare WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle herkese selamlar,
Aklıma takılan bir kaç soruyu sormak için burayı uygun gördüm, umarım yanlış konu başlığı altında açmıyorumdur.

Şimdi aklımdaki ilk soru şu; Onedio ve onun gibi siteler, Google Adsense ile iyi paralar kazanıyorlar mı, yoksa başka çeşitli gelirleri mi var?

İki; Bir site Google Adsense harici, hangi gelir modelleriyle çalışabilir? Ek olarak, bu konular hakkında bildiğiniz faydalı makaleler varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.

wmaraci
reklam

OzWebDesign OzWebDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 39 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Bunu bende merak ediyorum.Tek bir yer ile çalışmazlar diye düşünüyorum. Adsense tek başına yetmeyebilir.

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
Onedio gibi siteler, sosyal mecralar olduğundan , her kesimin ilgisi çekecek içerikler hazırlıyorlar. Buda ; özellikle markaları cezbediyor. Dikkat ederseniz; kimi testlerin sonunda marka reklamları sık sık çıkıyor. Asıl gelirleri bu olsa gerek. Tabi birde; üye bilgileri. Hangi üye neye ilgi duyuyor, ne arıyor, neleri takip ediyor vs... Kitle değerlendirmeleri, çok yüksek günlük ziyaret, fenomen olmuş bir yapısı olduğundn , o tip siteler ( yada sadece onedio hakkında konuşalım. ) kesinlikle ana gelir'e Adsense'i koymuyorlardır.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET

systemkruger systemkruger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
sadece adsense den sağlamıyorlar kazancı. bir çok firmadan sürrekli teklf gidiyor adamlara reklam için. hatta kısa bir şey anlatayım. haber7 sitesi ile görüşmüştüm. dikkat ederseniz sitede haber bantlarının arasında ki yere yani manşet e bazen reklam eklerler firma tarafından. sordum bir günlüğü tam 9 bin tl imiş. yanlış mı duydum diye tekrar ettirmiştim. doğru duymuşum. ona öre gelirlerini siz hesap edin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

isyerlerimcom adlı üyeden alıntı

Onedio gibi siteler, sosyal mecralar olduğundan , her kesimin ilgisi çekecek içerikler hazırlıyorlar. Buda ; özellikle markaları cezbediyor. Dikkat ederseniz; kimi testlerin sonunda marka reklamları sık sık çıkıyor. Asıl gelirleri bu olsa gerek. Tabi birde; üye bilgileri. Hangi üye neye ilgi duyuyor, ne arıyor, neleri takip ediyor vs... Kitle değerlendirmeleri, çok yüksek günlük ziyaret, fenomen olmuş bir yapısı olduğundn , o tip siteler ( yada sadece onedio hakkında konuşalım. ) kesinlikle ana gelir'e Adsense'i koymuyorlardır.

systemkruger adlı üyeden alıntı

sadece adsense den sağlamıyorlar kazancı. bir çok firmadan sürrekli teklf gidiyor adamlara reklam için. hatta kısa bir şey anlatayım. haber7 sitesi ile görüşmüştüm. dikkat ederseniz sitede haber bantlarının arasında ki yere yani manşet e bazen reklam eklerler firma tarafından. sordum bir günlüğü tam 9 bin tl imiş. yanlış mı duydum diye tekrar ettirmiştim. doğru duymuşum. ona öre gelirlerini siz hesap edin.

Evet, ben de öyle düşünmüştüm. Fikir belirttiğiniz için ayrıca teşekkürler.
systemkruger

kişi bu mesajı beğendi.

MustafaYilmazz MustafaYilmazz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çoban
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 13 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
sadece adsense yeterde artarda ama adsense ile yetinmeyip en az adsensenin 3 5 katı kadar kazanıyorlar diğer reklamlar ile.

GAZİANTEP

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Ulusal çaptaki büyük siteler için Adsense birinci gelir kalemi olmuyor genellikle. Onedio gibi sosyal içerik siteleri birçok ürün tanıtımı alıyor sitesine, yaptığı anlaşmalar ile daha kesin kazançlar elde ediyor. Bunun yanısıra örneğin bir ekonomi blogunuz var, eğer site hitiniz reklam veren için yeterli ise kategori, içerik bazlı tanıtım, banner üzerinden direkt reklam verenin bağlantısını paylaşma gibi birçok reklam yayınlama yöntemi var, her müşteriniz için farklı farklı reklam yayınlama anlaşması yapabilirsiniz.

• Üyelik 17.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bunun dışında bir soru daha sormak istiyorum.
Okuduklarıma göre, bazı siteler (genellikle büyük çaplı siteler) adsense anlaşmaları daha farklı oluyormuş. Yani sitesinde daha fazla (normalde sınır 3 ise, onlarda 5 misalen) ve farklı çözünürlüklerde reklam bulundurabiliyormuş. Bunun doğruluğu nedir?

Bir de, eğer yukarda dediğimiz kural varsa; benim 3 reklam koyma hakkım var diyelim. Google politikalarının belirlemiş olduğu, reklam çözünürlüklerinden istediğimi ekleyebilir miyim? Anlatmak istediğimi görsellerle desteklemek istiyorum, daha açıklayıcı olmak için.

ShiftDelete.net sitesinden almış olduğum bu görüntüdeki gibi, sağ tarafa veya ortaya böyle uzun reklamlar ekleyebilir miyim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al