wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Seo Hakkında Birkaç Soru

7 Mesajlar 6.265 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hanzade Hanzade Osmanlı Torunu Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sağlık Memuru
  • Konum Siirt
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 28 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Yoast SEO kullanıyorum ve bir kaç açıklama söylüyor fakat ne anlatmaya çalıştığını bilmiyorum.

1. Bu sayfada hiç dışarı giden bağlantı gözüküyor, uygun bir kaç tane eklemeyi düşünün.

2. Bu sayfadaki görseller hedef anahtar kelime için alt özelliğine sahip değil.

3. The text contains 209 words, which is below the recommended minimum of 300 words. Add more useful content on this topic for readers.

4. Bu metin alt başlık içermiyor. En az bir tane ekleyin.

5. Anahtar kelime yoğunluğu 0.4% ki bu biraz az; odak anahtar kelime 1 kere bulundu

Bunları iyileştirmek için ne yapmalıyım, açıklamalardan kasıt nedir açıklar mısınız? Teşekkürler.

Ek olarak: WMARACİ seo analizi yapmıştım geçenlerde 86 diyordu, temayı değiştirdim 70'e indi.

Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu
Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır.
Anahtar kelimeleriniz bulunmamaktadır.

Anahtar kelimeyi nasıl eklerim siteye?

Alt Etiketi Bulunmayan Resimler
Arama motorlarına bir resmin ne hakkında olduğunu alt etiketini kullanarak söyleriz. Alt etiketi olmayan resimleri arama motorları anlayamaz
Sitenizde toplam 3 resim alt etiketine sahip değil.

Alt resim etiketi nasıl eklerim?
MuhammetKoc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Yazdıkların yanında aklına takılanları listeli halinde yazıp Özel mesaj atabilirsin. (web site linkinizle birlikte)

Yoast SEO hakkında örnek 1 çalışmam ve neticesi şu şekildedir. (Gerçi bütün sayfalarım bu şekilde ya :D)

https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/yoast-search-engine-optimization-yesillendi-304998.html

Hanzade

kişi bu mesajı beğendi.

Hanzade Hanzade Osmanlı Torunu Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sağlık Memuru
  • Konum Siirt
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 28 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
BiELOF işte bu ustam, aynı bu şekilde olmasını istiyorum fakat dediği açıklamaları anlamadığımdan ötürü olduğu gibi paylaşıyorum. Eve geçince sorunları, resmi ve site adresiyle size ulaştırırım. Teşekkürler

Furkan Furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Profesyonel temaların hiç birinde site meta anahtar kelimesi diye bir yer yoktur. Aldığım temalarda da rastlamadım. WMAracının bunu baz alarak neden seo puanına eklediğini halen anlamış değilim. Kaldı ki meta anahtar kelimelerin google için hiç bir değeri yok artık. Sadece seo alanını yeşil yak ve aşağıdaki istenilen odak anahtar kelimeyi iyi kullan. İlk paragrafta ve %2.5 oranında kullanmalısın. Yani odak anahtar kelime örnek "çamur banyosu" kelimesi makalenin en faza %2.5 kısmını oluşturmalıdır. Makalede en az bir tane görsel olmalıdır aşağıda belirtildiği üzere.

Şu iki şey önemli şuanda Meta başlık ve meta açıklama kısmı. Meta başlık ve açıklama kısmında odak anahtar kelimeyi mutlaka kullanın.

Seo testinde sitenin meta anahtar kelimesi gözden geçirilir var ise üstün körü bir puan verir. Kaldı ki google bakmıyor bile var mı yok mu diyerek. O yüzden sadece ve sadece makaleden yeşil ışık yaparak seo dan tam puan alıp göndermelsiin. Yeşili yakmadan göndereyim deme

Makale anahtar kelimeleride çok önemlidir. Odak anahtar kelime makale anahtar kelime içerisinde olmalıdır. Daha sonra makale içerisinde neyi kalın veya altı çizgili yaptıysan birkaç tane anahtar kelime gönderebilirsin. Fakat abartmadan birkaç tane gönder ve o anahtar kelimeleri makalenin içerisinde kalın yazılmış bir şekilde kullanmaya dikkat et
Hanzade

kişi bu mesajı beğendi.

-
wmaraci
wmaraci

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Öncelikle bu işlere yeni grdiğiniz belli.

Hayırlı olsun. Pek kimseyi kafaya takma. Çok seo uzmanı geçinenler bol bol, saçma saçma akıl vereceklerdir.

Aklınızın bir köşesine şunu yazmalısınız.

Her söylenilen, her yazılan doğru değildir. ( Benimde yanlış bildiklerim olabilir)
Yeni bir şey öğrendiğinizde bunu ilk kontrol etmeniz gereken Google kendi kaynaklarıdır.

Akşama eve geçince sakin kafayla okumanı tavsiye edeceğim 2-3 link gönderiyorum.

Bu arada meta keywords kullanımı gereksizdir. Kullanmayınız :)
Hanzade

kişi bu mesajı beğendi.

abdullahizmir abdullahizmir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek beyaz eşya servisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bende seo konusunda bıeaz mereklıyım fakat cok karısık her yerden araştırıyorum butun kaynakları inceliyorum herkes farklı seyler söylüyor.. sayfam googlenn 2 3 4 sayfasında cıkıyor 1 aydır aynı yerde ınmıyor cıkmıyor sıtem tıklama alsın dıye facede filan paylasıyorum ama sonus 0 ne yapmam gerekıyor da..

bitkicel bitkicel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 18, (%100)
Makaleleri yazarken bazı yerlerin altı cızgılı yada kalınmı yazmalıyız yada bunalrı yaparken neye dıkkat etmelıyız tşkler

konu hort oldu ama kusura bakmayın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al